niedziela, 19 maj 2019 20:33

Różnorodne rozstrzygnięcia w drugiej lidze - skrót z 6. kolejki Wyróżniony

Napisane przez Radek

Tego dnia w drugiej lidze działo się wiele. Nie zabrakło emocji, było bezpośrednie spotkanie drużyn walczących o awans do pierwszej ligi. Mecze były różnorodne. Były takie, gdzie górę wzięła defensywa, w niektórych postawiono na atak.

Osiedle Błotna Wołomin - Coco Jambo Tłuszcz

Niedzielną serię gier na poziomie drugiej ligi rozpoczęły zespoły Osiedle Błotna Wołomin oraz Coco Jambo Tłuszcz. Gracze obydwu ekip nie próżnowali, od początku rozpoczęły grę bardzo ofensywnie co zaowocowało szybko strzelonymi bramkami, bowiem do 10 minuty był już wynik 2-1 dla drużyny z Wołomina. Zawodnicy zarówno ze strony Osiedla Błotnej jak i Coco Jambo nie zwalniali tempa i co chwilę atakowali bramki przeciwników. Do przerwy lepsza była drużyna Osiedle Błotna Wołomin, która prowadziła 4-2. W drugiej części spotkania tempo było już wolniejsze, gracze najwidoczniej większość sił postanowili zużyć w pierwszej części spotkania. Pomimo faktu, że Coco Jambo strzeliło kontaktową bramkę na 4-3, ich zawodnicy nie byli w stanie osiągnąć korzystnego dla siebie rezultatu, gdyż mecz wygrała Osiedle Błotna Wołomin 6-3.

Orlik Zabrodzie - BadBoys Ostrówek

Kolejnym spotkaniem był pojedynek drużyn z aspiracjami na awans do 1 ligi, czyli Orlik Zabrodzie kontra BadBoys Ostrówek. Jak przystało na spotkanie ekip na szczycie tabeli gracze obydwu drużyn podeszli maksymalnie skoncentrowani do spotkania, czego efektem była dobra gra w defensywie obu drużyn, a także dobre przygotowanie taktyczne. Pomimo faktu, że pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem nie można stwierdzić, że mecz w jakiś sposób był nudny. Gracze obu zespołów wykonali wiele ciekawych akcji, jednak tego dnia  bardzo dobrze dysponowani byli golkiperzy. W pierwszych minutach drugiej części meczu na prowadzenie wyszła drużyna z Ostrówka za sprawą Andrzeja Sulewskiego, strzelcy gola. Niedługo później bramkę na 1-1 strzelił Zbigniew Pawlak. Każda z drużyn dążyła do zwycięstwa, jednak dobrze dysponowane defensywy obu zespołów zapobiegły strzeleniu kolejnych goli, a spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Fc Ultimatum Wyszków - OSAS

W trzecim pojedynku kolejki zagrały przeciwko sobie OSAS oraz aspirująca do awansu drużyna Fc Ultimatum Wyszków. Już od pierwszych minut spotkania swoją przewagę zaznaczali gracze z Wyszkowa , czego efektem było ich szybkie wyjście na prowadzenie. Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando Fc Ultimatum, a ich gracze co chwilę podwyższali rezultat. Do przerwy prowadziła drużyna Fc Ultimatum Wyszków wynikiem 7:1. W drugiej części spotkania zawodnicy Ultimatum Wyszków grali już spokojniej, bardziej zachowawczo, na wolniejszych obrotach, jednak nadal imponowali skutecznością i strzelali kolejne bramki. W drugiej części spotkania lepiej niż w pierwszej wypadli gracze OSAS, a ich gracz, Kuba Myśliborski ustrzelił Hat Tricka. Ten pojedynek wygrała drużyna Fc Ultimatum Wyszków 11-3.

The Naturat - Iskra Jasienica

W przedostatnim tego dnia spotkaniu na poziomie drugiej ligi zagrały przeciwko sobie The Naturat oraz Iskra Jasienica. Było to spotkanie, w którym gracze obydwu zespołów grali twardy  futbol. Przez długi czas utrzymywał się wynik 0-0, jednak było to efektem dobrej postawy bramkarzy lub niewykorzystanych dogodnych okazji strzeleckich przez zawodników. Pod koniec pierwszej części spotkania bardzo dobrym uderzeniem popisał się Robert Migdalski z Iskry Jasienica, dzięki czemu jego drużyna mogła do przerwy cieszyć się prowadzeniem 1-0. W drugiej odsłonie spotkania  piłkarze The Naturat próbowali przełamać defensywę Iskry, jednak nie udało im się to. Iskra Jasienica grała zachowawczo, ich zawodnicy zdawali sobie sprawę, że mają korzystny rezultat. Pod koniec spotkania zwycięstwo przypieczętował napastnik Robert Migdalski, dzięki czemu Iskra Jasienica wygrała ten mecz 2-0.

StoGram Fc - Krzywica

Niedzielną serię gier zakończył mecz StoGram Fc oraz Krzywicy. Drużyna z Krzywicy chcąc walczyć o awans do pierwszej ligi musiała wygrać to spotkanie, a ich zawodnicy zdając sobie z tego sprawę już od początku zaatakowali bramkę rywala. Pomimo faktu, że w pierwszej odsłonie spotkania lepiej dysponowała była drużyna Krzywicy, trzeba oddać graczom StoGram Fc, że wykonali kilka naprawdę dobrych akcji w pierwszej części spotkania, a to, że do przerwy nie strzelili bramki co było efektem dobrze zorganizowanej defensywy Krzywicy. Druga odsłona meczu to spotkanie do jednej bramki, gracze Krzywicy nie pozostawili złudzeń kto był lepszy tego dnia, a spotkanie zakończyło się rezultatem 8-0 dla graczy Krzywicy.