Jesteś tutaj:HOME>XV Edycja Ligi Bobra>Informacje>Drugi turniej już za nami - Widelec w Tłuszczu bierze wszystko!

Drugi turniej już za nami - Widelec w Tłuszczu bierze wszystko!

13 marzec 2019 Informacje 407 odsłon

W minioną niedzielę odbył się w Tłuszczu ostatni przedligowy turniej na turfie. Był to znakomity sprawdzian dla wszystkich ekip amatorsko przygotowyjących się do sezonu. Teraz już wiemy, że takie inicjatywy mają ogromny sens, poniważ pozwalają drużynom skuteczniej przygotować się do sezonu oraz wejść z wysoką formą w rytm ligowy.

Mimo kapryśnej pogody, rozegranych zostało 60 spotkań grupowych, z których 6 drużyn awansowało do 2 fazy turnieju. Jak pokazała niedzielna gra, nie w każdym przypadku to papierowy faworyt zdołał ograć wszystkich grupowych rywali. Przykładem jest tutaj drużyna WFC, która ograła Latoszka 4:2. Jednak dalej los nie był tak przychylny, ponieważ z awansu cieszył się Latoszek po potknięciu WFC w kolejnym spotkaniu.

Z grup "tłuszczańskich" awansowali:

  1. Latoszek
  2. SM Texland
  3. FC Widelec

Na drugim boisku ciekawym przypadkiem nieprzewidywalności okazała się drużyna Rubena, która (zaledwie) zremisowała wszystkie swoje spotkania grupowe i tym samym nie awansowała do dalszych rozgrywek. Co ciekawe na orliku w ostrówku królowały nowe drużyny, które już od kwietnia będą grały w Lidze Bobra. Do kolejnej fazy awansowali:

  1. Auto Szyby
  2. Wyszków FC
  3. AGD Marking

Na kolejnym etapie miejliśmy doczynienia z dwoma małymi grupami, które pozwoliły nam wyłonić finalistów niedzielnego turnieju. Po rozegraniu 6 spotkań przesłanie było jasne, nowe siły w Lidze Bobra właśnie weszły z mocnym hukiem!

W finale spotkały się dwie nowe drużyny Autoszyby oraz FC Widelec, które mimo zmęczenia przebiegiem długiego turnieju oraz ciężką pogodą dały ciekawy pokaz umiejętności na boisku.

Z przedligowych rozgrywek zwycięsko wyszła nowa drużyna z Wyszkowa - FC Widelec, która w efektownym stylu przebrnęła przez dwie fazy turnieju, jednak w finale potrzebowała karnych, aby sięgnąć po przedligowe trofeum. Na plus w turnieju zasłużył Krzysztof Maciak oraz Krzytof Borowski, którzy trzymali niezwykle skutecznie szyki obronne.

Został dokładnie miesiąc do zaingurowania rozgrywek Ligi Bobra oraz Wyszków Ligi.

Do ligi można zapisywać się poprzez system:

Dla Tłuszcza - www.ligabobra.pl/15edycja

Dla Wyszkowa - www.ligabobra.pl/wyszkowliga

 

Dawid Krzyżewski

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Sponsor tytularny

Sponsorzy

Partnerzy

Sponsorswall - a AGMedia.de Extension

Joomla Extensions
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok