poniedziałek, 01 kwiecień 2019 06:58

Podjeli wyzwanie na wysokim poziomie - Ekstraklasa 1 kolejka Wyróżniony

Napisane przez Michał

Historyczna chwila! Ekstraklasa zainaugurowała zmagania na boisku w Tłuszczu. Pierwszy raz w swojej 8 letniej historii Liga Bobra wystartowała w bardzo odmienionej wersji. Mnogość drużyn zmusiła organizatorów do reorganizacji rozgrywek. Teraz mamy trzy poziomy Ligi w Tłuszczu. Najlepsza liga to Ekstraklasa. 6 ekip które zagrają mecz i rewanż podczas jednego sezonu. Zaczynamy!

Fc Spectare vs Team Hangover

Nastała godzina 16:30, a więc pora na mecz FC Spectare vs. Team Hangover. Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo taktycznie. Sporo gry w środku pola przełożyło się na mizerną liczbę strzałów na bramkę. Co jednak cieszy, poziom spotkania był odpowiedni dla tej klasy rozgrywkowej. Do przerwy mieliśmy wynik 1:1. Drugą część spotkania otworzył Maciej Gałązka, który mocnym strzałem pokonał bramkarza FC Spectare. Napawało to optymizmem, oraz pewnego rodzaju zmianą w stosunku do 1 odsłony. Kolejne minuty przyniosły prowadzenie Spectare. Hangover od bramki Gałązki jakby znowu popadł w szok, na wieść o grze w Ekstraklasie. Po 40 minutach przegrywali już 4:2. Za odrabianie strat wzięli się bracia Gałązka doprowadzając tym samym do remisu 4:4.

RUBEN vs SM Texland

Spotkanie pomiędzy drużynami Rubena oraz SM Texland od pierwszego gwizdka było bardzo interesujące, gdyż obie drużyny pokazały iście ofensywną piłkę. W zasadzie od pierwszych minut można było poznać nową jakość na boiskach Ligi Bobra. Jak się można było spodziewać skutkowało to dużą ilością ciekawych akcji obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem SM Texland (2:1). Wówczas wydawało się, że Ruben będzie musiał się odsłonić, aby odrabiać straty, natomiast Texland zbuduje przysłowiowy autobus. Nic bardziej mylnego!. Łukasz Mietlicki a więc obrońca Rubena pokazał, że warto brać grę na siebie. Kilka świetnych rajdów ze środka pola zamienił na efektowne bramki, a dzięki temu jego drużyna najpierw doprowadziła do remisu a finalnie wygrała spotkanie. Spotkanie obfitowało w wiele mocnych siłowych starć, co pokazuje jak cenna i ważna jest dla w Ekstraklasie.

Fc Klonowe Liście vs T&D Prawko

Ostatnim niedzielnym spotkaniem w Ekstraklasie Ligi Bobra był mecz pomiędzy aktualnymi mistrzami ligi - Fc Klonowe Liście, a drużyną T&D Prawko. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę miała drużyna Klonowych liści. Pomimo utraty bramki w 10 minucie drużyna aktualnych mistrzów szybko odrobiła straty i osiągnęli korzystny dla siebie rezultat prowadząc 4-1. Jednak ligowy beniaminek nie powiedział ostatniego słowa. Druga część spotkania obfitowała w kilka groźnych akcji dla drużyny T&D prawko, jednak kilkoma efektownymi interwencjami popisał się bramkarz drużyny Klonowych Liści. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 6-4 dla drużyny Fc Klonowe Liście. Warto jednak pochwalić postawę TD Prawko, którzy walczyli do ostatnich minut. Taka postawa pokazuje, że awans z 2 ligi nie był przypadkiem, a ambicje są o wiele wyższe niż obrona przed spadkiem z ESA.

Czytany 1421 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 maj 2019 08:50