poniedziałek, 15 kwiecień 2019 06:35

Ekstraklasa pokazała pazur! - relacje z 3 kolejki Wyróżniony

Świetna pogoda przyciągnęła na Orlik sporo kibiców. Wszyscy wiedzieli, że na 16:00 zaplanowane jest El Clasico. Kibice robili zakłady, panował podział, nikt nie potrafił jednoznacznie wskazać zwycięzcy spotkania. Ruben choć bez składu pokonał Fc Spectare, a w meczu T&D Prawko vs Team Hangover mocno iskrzyło.

SM Texland - Fc Klonowe Liście

El Clasico wystartowało punktualnie o godzinie 16:00. Świetna pogoda, dużo kibiców oraz najważniejsze pytanie - kto wygra? To było widać, że zarówno zawodnicy Fc Klonowych Liści jak i chłopaki z SM Texland wychodzili na boisko z respektem do rywala, jednak.. drużyna Krzyśka Króla w tym spotkaniu musiała pokazać pazur, musieli to spotkanie wygrać by wyrównać rachunki z poprzedniej edycji, wtedy SM Texland przegrał z Klonową 1-3.
Zapewne wszyscy obecni na orliku, zauważyli że mecz rozpoczął się na jak najwyższym poziomie, wynik w 5’ otworzył Rafał Radomski po dośrodkowaniu z rożnego, który wykonywał Daniel Kania. Bartek Bogusiewicz nie dał pocieszyć się wynikiem i w 6’ trafia na remis. W ciągu kolejnych 3’ SM Texland odjeżdża na 4:1 po bramkach Radomskiego i Skrajnego. Wynik pozostaje bez zmian do zakończenia I połowy.
Początek drugiej połowy, pokazał że Klonowa wraca do gry, w 26’ Łukasz Bogusiewicz trafia z wolnego. Patryk Akier, który podczas rzutu wolnego odciągnął obrońców Texlandu, w 29' sam wyprowadza piłkę i trafia na 3:4. W 33’ sędzia po faulu dyktuje rzut karny dla SM Texland, niestety Rafał Radomski pudłuje. Jak mawia klasyk ‘’niewykorzystane sytuacje lubią się mścić’’ jednak nie w tym przypadku, nie w tym meczu. Rafał do końca spotkania do swojego konta dołożył kolejne dwie bramki. Po bramce dołożyli Kania i Skrajny, bramkę dołożył również Mateusz Marchlik z Klonowych. W ekipie mistrza 14 edycji był widoczny brak kluczowych zawodników, tj. Matejak czy Domański.
Wielkie brawa dla Krzyśka Króla, który wg mnie był zawodnikiem tego spotkania, chociaż większość meczu spędził na ławce, jednak wydeptał przy niej ścieżkę. Chodził, ustawiał, wprowadzał zmiany.
Wielkie ukłony dla obydwu drużyn, pokazaliście bardzo wysoki poziom, ten mecz zapamiętamy na bardzo długo.

RUBEN - Fc Spectare

Podczas kolejnego spotkania Ekstraklasy - RUBEN podejmowało Fc Spectare. Obie drużyny przyjechały na mecz z minimalnym zapasem zawodników na ławce. W Rubenie brakowało kluczowych zawodników - Tomka Sasina i Maćka Sadochy, zaś w Fc Spectare zabrakło Levytskyi Volodomyr. Strzelanie rozpoczął Łukasz Mietlicki, Bartek Kruk i Jarek Rozbicki poszli za ciosem i w 15’ mamy na tablicy 3:0 dla Rubenu. Przed gwizdkiem kończącym I połowę, Olek Markiv wykorzystał dogodną sytuację i trafił na 1:3.
Podczas drugiej połowy na boisku wiało nudą. Zaczęły się niepotrzebne pyskówki i głupie faule. Ewidentnie drużyny nie miały pomysłu na grę. Dopiero w 35’ Dariusz Banaszek wykorzystuje dobre zagranie z rożnego i trafia główką do bramki rywala. Przed gwizdkiem końcowym do bramki Mariusza Trojanka strzela Andzeyi Bylik.

Team Hangover - T&D Prawko

Ostatnie spotkanie podczas 3 kolejki Ligi Bobra. To był dzień w którym o wiele lepiej była dysponowana ekipa Team Hangover. Bramkę na otwarcie wyniku trafił Mateusz Wojtyra, po świetnym podaniu Kuby Wójcika. Niepotrzebny faul ze strony T&D Prawko doprowadził do rzutu wolnego, który wykorzystał Kacper Gałązka, podwyższając na 2:0. Pod koniec I połowy bardzo dużo działo się pod polami karnymi, na przerwę Team Hangover zeszło z przewagą 4:2.
Druga połowa to już typowa nerwówka. Chęć zwycięstwa u obydwu drużyn, doprowadzała do częstego przerywania spotkania przez sędziego. W 28’ po indywidualnie wypracowanej sytuacji do bramki Mateusza Mroczka trafia Kuba Wójcik. Kilka chwil później Bartek Wielądek wyprowadza piłkę, którą dogrywa do Kuby Wojtyry, Kuba wykorzystuje sytuację strzelecką i podwyższa na 6:2. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, Sebastian Stańczak wykorzystuje podanie Daniela Czechowskiego i piłka trafia do bramki Team Hangover.
Panowie na zakończenie, szanujcie piłkę i przede wszystkim szanujcie zdrowie swoje i swojego rywala. Przemyślcie swoje zachowanie.