Defensywna kolejka w I lidze - skrót z 4 kolejki Wyróżniony

Napisane przez Radek

To była kolejka pełna emocji. Nie brakowało walki, dobrych pojedynków, standardowo bramek, ale również dobrej, taktycznej gry kilku zespołów, co niewątpliwie mogło podobać się kibicom zgromadzonym tego dnia na Orliku. Zapraszamy na skrót 5. kolejki I ligi.

WFC - Tiger Team

Piąta kolejka 1 ligi rozpoczęła się od spotkania pomiędzy drużynami WFC a Tiger Team. Początkowe minuty spotkania obfitowały w kilka ciekawych okazji drużyny z Wyszkowa, a pierwszą bramką w tym meczu popisał się pomocnik WFC, Damian Matuszewski. Niedługo później odpowiedziała drużyna Tiger Team za sprawą napastnika Karola Kurka. Wynik pierwszej połowy ustalił zawodnik WFC, Michał Szymański. Druga połowa spotkania przebiegała pod wyraźną kontrolą drużyny WFC, zawodnicy tej drużyny regularnie atakowali bramkę rywala, strzelając w drugiej części spotkania 3 bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

PrefBud Tulewo - Hydro-Styl

Drugim niedzielnym spotkaniem był pojedynek drużyn Hydro-Styl oraz PrefBud Tulewo. Pierwsza połowa niewątpliwie mogła podobać się kibicom, gdyż oba zespoły grały widowiskową, ofensywną piłkę. Z obu stron było wiele bardzo dobrych akcji, co chwilę zmieniał się wynik na korzyść jednej z drużyn. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 5:4 dla drużyny z Tulewa. Druga odsłona spotkania miała całkowicie odwrotny przebieg do tego, co działo się w pierwszej połowie. Zawodnicy wystrzelali się w pierwszej połowie, w drugiej odsłonie widać było więcej taktycznej gry z obu stron. Wynik do końca spotkania nie zmienił się.

Autoszyby.com - RKS Równe

Kolejne spotkanie rozegrały ze sobą drużyny Autoszyby.com z RKS Równe. Mecz musiał rozpocząć się z opóźnieniem ze względu na spóźnienie się zawodników Autoszyby.com na ten mecz. Gdy spotkanie się zaczęło, zawodnicy z obu stron prowadzili dobry, wyrównany pojedynek. Należy pochwalić defensywy obu zespołów za dobrą postawę, czego efektem jest remis 1:1 po pierwszej połowie spotkania. Druga połowa miała odwrotny przebieg do pierwszej części gry. Obie drużyny otworzyły się, pokazały wiele ciekawych akcji co mogło podobać się publiczności. Zwyciężyła drużyna Autoszyby.com a ich zawodnicy mogą zawdzięczać tą wygraną napastnikowi Janowi Skotnickiemu, który strzelił 5 bramek. Mecz zakończył się rezultatem 7-4 dla Autoszyby.com

RDK Szewnica - Młode Wilki

Wiele emocji dostarczyło nam spotkanie RDK Szewnica - Młode Wilki. W pierwszej połowie bardzo dobrze grali zawodnicy drużyny RDK Szewnica, szybko strzelili dwie bramki co pozwoliło im kontrolować dalszy przebieg meczu. Nie obyło się niestety bez sytuacji spornych, było kilka dwuminutowych kar, poza tym zawodnik drużyny Młode Wilki obejrzał przed przerwą czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Do przerwy wynik był korzystny dla graczy z Szewnicy, którzy prowadzili 3:0. Druga część spotkania to już lepsza gra Młodych Wilków, którzy ambitnie próbowali dogonić rywala, jednak udało im się tego dnia zdobyć dwie bramki i tym razem nie mogli cieszyć się ze zwycięstwa w lidze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RDK Szewnica 3:2.

AGD Marking - NEMEZIS

Ostatnim meczem był pojedynek drużyn AGD Marking oraz Nemezis. To było kolejne dobre, defensywne spotkanie tego dnia. Drużyny zagrały ciekawie od strony taktycznej, bardzo dobrze spisywali się również bramkarze obu zespołów pokazując kilka naprawdę dobrych interwencji. Do przerwy był wynik 0:0, co jak na ligę szóstek jest naprawdę rzadkim rezultatem. Druga połowa była nieco bardziej otwarta, lekką przewagę zaczęła mieć drużyna AGD Marking co udowodniła strzelając dwie bramki. Po tych golach drużyna Nemezis atakowała, AGD Marking bronił się. Zawodnikom Nemezis w końcówce udało się strzelić kontaktową bramkę, ale to było za mało żeby zakończyć mecz ze zdobyczą punktową.

Czytany 595 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 maj 2019 08:45