Jesteś tutaj:HOME>Wyszkowska Liga Szóstek>Relacje>Ta ostatnia niedziela... - 7. kolejka Wyszków Ligi

Ta ostatnia niedziela... - 7. kolejka Wyszków Ligi Wyróżniony

03 czerwiec 2019 Relacje 265 odsłon

Wyszków Liga dotarła do mety. 8 wspaniałych zespołów, 28 rozegranych spotkań, 217 strzelonych bramek, hektolitry wylanego potu, dziesiątki okazji do radości, chwile smutku oraz niezwykłych emocji! W taki sposób należy podsumować wielki powrót amatorskiej piłki do Wyszkowa. Wyszków Liga nie tylko stała się faktem, ale również przeszła do historii. Teraz pozostaje smutek i okres oczekiwania do jesiennej edycji!  A co się działo w poszczególnych meczach? Poniżej krótka relacja ze spotkań.

Pascal Fc Widelec - Pomel Wyszków

Ostatnią kolejkę Wyszków Ligi otwierała drużyna Widelca, która zapewniła sobie tytuł mistrzowski tuż przed ostatnim spotkaniem. Naprzeciw stanął Pomel Wyszków, który chciał przerwać zwycięską passę mistrza Wyszków Ligi. Na pierwszą bramkę mistrzów nie musieliśmy długo czekać. Alan Wróbel po samodzielnej akcji w 5 minucie spotkania pokonał broniącego Sławomira Ciuraj. Gra Pascala jak zwykle cechowała się dużym spokojem oraz bardzo przemyślaną taktyką. Pomel wobec tej gry, był zmuszony do wzmożonego biegania aby przejąć oraz szukać swoich sytuacji. W I połowie udało się im pokonać bramkarza Pascala, kiedy to w 15 minucie Hubert Dąbrowski po podaniu Korneliusza Suchenka zamienił strzał na bramkę. Do przerwy mieliśmy 3:1. W drugiej odsłonie Niestety ponownie to Mistrzowie kierowali grą. Stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji, męcząc rywala swoim atakiem pozycyjnym. Pascal FC Widelec wygrał spotkanie 7:2, potwierdzając wielką formę. Ogromne gratulacje dla Mistrza Wyszków Ligi - Pascal FC Widelec.

TI Poland - LSFC

W drugim spotkaniu 7 kolejki zmierzyli się środkowicze ligowej tabeli. Dla TI Poland wynik tego spotkania nie miał wpływu na miejsce w tabeli, bowiem już przed tą kolejką zapewnili sobie miejsce na pudle. LSFC mimo, że nie mieli możliwości na awans w ligowej tabeli, to postanowili podejść poważnie do spotkania. Już od pierwszych minut spotkania, widać było większe zaangażowanie zawodników LSFC. Już w 5 minucie Paweł Bryl otworzył wynik spotkania. LSFC podobnie jak do ostatnich meczów, przeprowadziło wiele groźnych sytuacji. Grali ofensywną piłkę, daleko wychodząc własnym zespołem. W 17 minucie po szybkiej kontrze TI Poland, w polu karnym LSFC doszło do faulu, a tym samym do podyktowania rzutu karnego. Szymon Chalski  zamienił tę sytuację na bramkę, doprowadzając do remisu. Na odpowiedź LSFC nie musieliśmy długo czekać, w 18 minucie Damian Książak po podaniu Adama Kowalczyka podwyższył wynik na 2:1, a następnie Łukasz Szymański na 3:1 po podaniu Adriana Gołębiewskiego. Po 25 minutach mieliśmy 3:1.
W drugiej odsłonie, ponownie LSFC przejął inicjatywę na boisku. Ciekawa gra w środku pola, oraz wiele skrzydłowych akcji otwierało kilkukrotnie drogę do bramki. TI Poland mając już gwarantowane 3 miejsce, nie podjęło inicjatywy walki w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3.

PBS w Wyszkowie - Joker Team

Kolejne spotkanie rozgrywały drużyny (mówiąc symbolicznie) z całkiem odrębnych światów. Mianowicie, Joker Team to całkowicie odmienna drużyna jeśli chodzi o średnią wieku porównując do PBSu. Również pozycja w tabeli ligowej, była kolejną odrębnością, bowiem Joker zajmuje 2 miejsce, a PBS przedostatnie. Na papierze, faworyt był tylko jeden. Pierwszy gwizdek, kilka podań, 100 sekund gry i bramka. Kto? Daniel Modzelan, strzałem zaa pola karnego pokonał Tomasza Szydlika. Kolejne minuty spotkania pokazały, że jest to dobry dzień byłego zawodnika PBSu (Modzelan). Kolejną bramkę zdobył już w 4 minucie, ponownie po samodzielnej akcji. PBS, musiał przebudować taktykę, aby podwoić krycie na znakomicie prosperujących tego dnia Danielu. Zmiana ta poszła na dobre, w 12 minucie Tomasz Powierza zdobył bramkę kontaktową. Przez znaczną część pierwszej połowy, to Joker miał większe posiadanie piłki. Jednak brak skuteczności w ataku, przełożył się na kilka groźnych kontrataków PBSu. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:5. Wszyscy wiedzieli, że mecz ten jeszcze się nie zamknął dla żadnej z ekip.
W 2 odsłonie ponownie oglądaliśmy ataki pozycyjne Jokera oraz szukanie okazji na odwet PBSu. Tempo spotkania dało się we znaki zawodnikom obu drużyn. Od 35 minuty, kiedy to mieliśmy wynik 4:7, Joker nieco “usiadł” jednak kontrolując przebieg spotkania. 3 bramki przewagi okazały się bezpiecznym zapasem aby zatrzymać 3 punkty w ostatnim ligowym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:7

Fc Wyszków - RoFood

Niestety spotkanie zakończyło się walkowerem 5:0 dla Wyszków FC.

Zaloguj się, by skomentować
 

Sponsor tytularny

Sponsorzy

Partnerzy

Sponsorswall - a AGMedia.de Extension

Joomla Extensions
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok