Jesteś tutaj:HOME>XV Edycja Ligi Bobra>Statystyki 15 Edycji Ligi Bobra

Statystyki 15 Edycji Ligi Bobra

17 czerwiec 2019 XV Edycja Ligi Bobra 616 odsłon

Jest to stały element naszych zakończeń. Jednak z racji dość potężnej dawki statystyk postanowiliśmy stworzyć oddzielny artykuł o nich. Jak wszyscy wiedzą ta edycja miała rekordową liczbę drużyn – 35 ekip. Stało się tak, ponieważ doszły nam ekipy z Wyszkowa, które miały swoją oddzielną ligę. W ramach 15 edycji mieliśmy aż 4 odrębne ligi. Trzy z nich były w ramach jednych rozgrywek – Liga Bobra, jedna z lig to Wyszkowska Liga Szóstek. W Lidze Bobra ekipy zostały podzielone na trzy oddzielne ligi – Ekstraklasa, 1 liga i 2 liga. Tylko w Ekstraklasie zespoły rozgrywały spotkania w systemie mecz-rewanż. W tej edycji obserwować nas można było na trzech obiektach sportowych: Tłuszcz, Ostrówek oraz wspomniany Wyszków.

Liczby 15 Edycji:

  • 35 drużyn w trzech różnych miejscach;

  • łącznie wszystkich zawodników w całym sezonie było 550;

  • rozegraliśmy 158 meczów;

  • i w nich strzeliliście aż 1408 goli.

Liga

Bramki

Liczba

Ekstraklasa

Bramki ogółem

277

Bramki na kolejkę

27,7

Bramki na mecz

9,23

1 Liga Bobra

Bramki ogółem

406

Bramki na kolejkę

45,11

Bramki na mecz

9,02

2 Liga Bobra

Bramki ogółem

508

Bramki na kolejkę

46,18

Bramki na mecz

9,24

Widać, że wszystkie ligi co do bramek na mecz są zbliżone. W Wyszkowskiej Lidze jest o 2 bramki mniej na każde spotkanie w stosunku do ligi tłuszczańskiej.

Serie

2 liga

Tylko dwie ekipy w najniższej klasie rozgrywkowej nie odnotowały porażki w ciągu 10 kolejek. W ramach 2 ligi mieliśmy 10 remisów. W lidze nie było ekipy bez punktów. Najdłuższą serię porażek odnotował zespół Iskry Jasienica – sześć kolejnych kolejek. Natomiast najdłuższa seria zwycięstw zanotował Orlik Zabrodzie – również sześć.

Najwyższa wygrana to zwycięstwo StoGramFC w meczu z Iskra Jasienica z końcowym wynikiem 17-3 (różnica 14 bramek). Najwięcej bramek w jednym mecz biorąc cały sezon padło w meczu 11 kolejki (09.06.2019) pomiędzy OSAS a Osiedle Błotna Wołomin – 23 bramki.

1 liga

Tylko jedna ekipa nie odnotowała porażki w przeciągu całego sezonu i był to mistrz ligi zespół PrefBud Tulewo. Ekipa mistrza miała również najdłuższą serię zwycięstw z rzędu – sześć kolejek. Najwięcej porażek z rzędu natomiast odnotowała ekipa Tiger Team – 4 kolejki. Dwa remisu z rzędu zanotowali zawodnicy ekipy Nemezis. Dość ciekawie wygląda statystyka drużyny AutoSzyby.Com, którzy jak widać w statystykach grali w kratkę. Jeśli ktoś chce zabawić się w bukmacherkę to tutaj trzeba się mocno zastanowić nad inwestowaniem swoich funduszy.

Najwyższa wygrana to zwycięstwo mistrza ligi PrefBud Tulewo w meczu z Młodymi Wilkami z końcowym wynikiem 16-2 (różnica 14 bramek) oraz również wygrana mistrza PrefBud Tulewo nad ekipa Nemezis w stosunku 15-1 (różnica 14 bramek). Najwięcej bramek w jednym meczu patrząc na cały sezon padło w meczu również mistrza – 18 goli. Mecz 6 kolejki – 19.05.2019 pomiędzy PrefBud Tulewo a ekipą Młodych Wilków.

Ekstraklasa

Zerknijmy na statystyki najwyższej klasy rozgrywkowej i zobaczmy czy tutaj również mistrz grał pierwsze skrzypce w statystykach. W Ekstraklasie występują najlepsze zespoły Ligi Bobra i widać to po wynikach. Nie udało się ani jednej drużynie uniknąć porażki. Mistrz Ligi stracił również punkty w meczu trzeciej kolejki. Najdłuższa seria zwycięstw – siedem – odnotowała ekipa FC Klonowych Liści. Najdłuższa seria porażek zanotowała ekipa FC Spectare - osiem porażek z rzędu. Nikt w przeciągu całego sezony nie odnotował serii remisów.

Najwyższa wygrana stosunkiem 15 bramek padła w meczu mistrza FC Klonowe Liście z zespołem FC Spectare, wynik spotkania 15-0. Natomiast najwięcej bramek w jednym spotkaniu padło w meczu 8 kolejki, która odbyła się 03 czerwca pomiędzy T&D Prawko a zespołem Rubenu, wynik spotkania 6-10 (16 bramek w jednym meczu).

Kamil Laskowski

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Sponsor strategiczny ligi

Partnerzy

Joomla Extensions
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok