wtorek, 01 październik 2019 07:01

W drużynie siła! Wyróżniony

Napisane przez Maciej

Po decyzji kapitanów I liga swoje mecze rozgrywa na orliku w Ostrówku. Zmiana boiska nie przysparza im problemów. A jak ligowcom poszło w 2. kolejce? Sami sprawdźcie!

Autoszyby.com vs BadBoys Ostrówek

Mecz na otwarcie drugiej kolejki pierwszej ligi to mecz pomiędzy Autoszyby.com a Bad Boys Ostrówek. W tym meczu to Autoszyby pełniły rolę gospodarza ale to źli chłopcy faktycznie grali u siebie co szybko przełożyło się na wynik. W piątej minucie było już 0:2 dla Bad Boysów a autorem obydwu brak był Andrzej Sulewski. Chłopcy z drużyny Autoszyby.com jednak nie zamierzali składać broni i po zaciętej pierwszej połowie do szatni schodzili z prowadzeniem 3:2. Bad Boysi dzielnie walczyli lecz do końca meczu przewagę utrzymywała drużyna Autoszyb. Wyjątkowo dobrze funkcjonował duet Janek Skotnicki i Christian Musu strzelcy odpowiednio 3 i 2 bramek dla swojego zespołu.

Multi System os. Błotna Wołomin vs Show Team

Drugi mecz tej kolejki to rywalizacja między MultiSystem os. Błotna Wołomin a ShowTeam. Mocne otwarcie meczu i już w drugiej minucie panowie z osiedla Błotna zdobywają gola, strzelcem jest Piotr Paćkowski. Show Team nie pozostawał dłużny zbyt długo. Po celnych strzałach Przemysława Matusiaka oraz Jarosława Kornackiego jest 2:1 dla Show Team. Pierwsza połowa to ciekawe i wyrównane spotkanie. Dwie szybkie akcje oraz faul w polu karnym na zawodniku Multisystem w polu karnym i pewnie wykonana ‘’jedenastka’’ osłabiły trochę zapał chłopakom z Showteam. Wynik do przerwy 4:2. Początek drugiej połowy to znowu skuteczne akcje w obydwu drużynach i piłkę z siatki naprzemiennie wyjmują bramkarze Multisystemu i Showteam. Zmęczenie powoli dawało się we znaki a trudy spotkania lepiej znosili zawodnicy z Wołomina i to oni spotkanie zakończyli zwycięsko. W tym meczu dobrą dyspozycją prezentowali się: Marcin i Piotr Radomscy z Multisystem oraz Przemysław Matusiak z Showteam.

Orlik Zabrodzie vs Krzywica

Godzina 13.00 to spotkanie drużyn Orlik Zabrodzie oraz Krzywica. Tu należy powiedzieć tylko tyle, żę spotkanie należało do bardzo nerwowych, zresztą które nie należy? jeśli gramy o “coś”.  Niestety zwieńczeniem całości była czerwona kartka za niesportowe zachowanie dla zawodnika Krzywicy, która rzuca cień na całe spotkanie. Niestety nic nie tłumaczy takiego zachowania nawet duże emocje. Nie pochwalamy takiego stylu gry.

RDK Szewnica vs Coco Jambo Tłuszcz

W kolejnym meczu oglądaliśmy zmagania RDK Szewnica oraz ekipy Coco Jambo Tłuszcz. Od pierwszych minut zauważalna była przewaga zawodników z RDK. Wynik otworzył w 5 minucie Paweł Michalik z Szewnicy. Coco Jambo próbowało doprowadzić do remisu, jednak dobra dyspozycja Adama Pietkiewicza, skutecznie to uniemożliwiała. Wynik do przerwy 3:1.  Pierwsze minuty drugiej połowy to znowu składne akcje zawodników RDK. Bramkarz Coco Jambo był zmuszony kilkukrotnie wyciągać piłkę ze swojej bramki. Pomimo wielu starań i zaangażowania Coco Jambo, mecz zdominowała ekipa RDK Szewnica. Wynik końcowy 8:2. Adam Pietkiewicz, który jak wspominaliśmy był w doskonałej dyspozycji trafił 5-krotnie.

Fc Spectare vs Puchate Wilki

Kolejkę kończył pojedynek Puchatych Wilków z Fc Spectare. Mocne wejście Wilków i już w 3 minucie po akcji Sasin (asysta) Wawryło (gol) pada pierwsza bramka. Po stronie Fc Spectare dużo nerwów i błędnych zagrań które zaraz się zemszczą straconymi bramkami. Widać przewagę Puchatych Wilków cała drużyna funkcjonuje właściwie. Do przerwy jest 0:3. Odpoczynek, rozmowa może nawodnienie przynoszą efekt. Wyraźnie spokojniejsza i skupiona drużyna Fc Spectare zaczęła grać piłką. Od tej pory składne akcje, celne podania i strzały na bramkę oglądaliśmy po obu stronach. Duża determinacja zawodników oraz żywiołowo reagujący kibice z Fc Spectare pozwoliła nawiązać równą walkę z Puchatymi Wilkami jednak większe doświadczenie na ligowych boiskach pozwoliło dowieść Wilkom zwycięstwo do końca. Ostateczny rezultat 4:2. Mecz w ogólnym rozrachunku był na iście mistrzowskim poziomie. Panowie dzięki za widowisko.