O krok od niespodzianki Wyróżniony

Napisane przez Maciej

Ostatnia niedziela października zapowiadała się bardzo ciekawie. Powodem jednak nie była handlowa niedziela a półmetek rozgrywek I ligi w XVI edycji Ligi Bobra. Wszystko wskazywało, że Puchate Wilki i Autoszyby.com umocnią się w czołówce tabeli.

Puchate Wilki - Show Team

Szóstą kolejkę rozpoczęliśmy spotkaniem pomiędzy Puchatymi Wilkami a Show Team’em. Show Team do tej pory prezentował się z dobrej strony. Ekipa Przemka Matusiaka znana jest z waleczności i determinacji a do szczęścia zazwyczaj brakuje odrobiny szczęścia i może szerszej ławki. Puchate Wilki to po prostu lider tabeli, który przyzwyczaił nas do dobrej i skutecznej gry. Zapowiadało się ciekawie. Początek meczu trochę ospały, niby jedni i drudzy próbowali stworzyć zagrożenie lecz brakowało wykończenia. Wynik otworzył Radosław Wiśniewski (Show Team) pokonując bramkarza z jedenastu metrów. Na gola Puchatych Wilków czekać musieliśmy do 10 minuty. Po idealnym podaniu Kamila Roguskiego do bramki trafia Damian Wawryło. Kolejna minuta i tym razem D. Wawryło asystuje Marcin Perzanowski strzela. Wydawało się, że od tego momentu Puchate Wilki przejmą inicjatywę lecz chłopcy z Show Teamu nie chcieli na to pozwolić. W 19 minucie po rzucie wolnym na remis trafia P. Matusiak. Mecz jest bardzo wyrównany. W drużynie Show Team występuje Damian Ołdak i wszędzie jest go pełno, czyści w obronie, pomaga w ataku, robi kawał ciężkiej pracy. Do przerwy Puchate Wilki zdobywają jeszcze jedną bramkę. Pierwsze minuty drugiej połowy i od razu gol Matusiak daje znowu remis. Ale szybka odpowiedź Puchatych Wilków i znowu prowadzenie. Panowie z Show Team grają naprawdę fajne zawody i sprawiają liderowi nie lada problem. Puchatym Wilkom chyba nie służy zmiana czasu lub jakiś inny czynnik, bo stwarzają sobie okazje ale nie mogą ich wykorzystać. W 36 minucie kolejne wyrównanie daje gol Matusiaka. Zaraz po tym groźnie wyglądający faul na D. Ołdaku oraz brak rezerwowych powoduje, że Show Team kolejne trzy minuty gra w osłabieniu. Mecz do ostatniej minuty był bardzo zacięty i o mały włos byłaby niespodzianka i strata punktów przez Wilki. W ostatniej minucie meczu wynik spotkania ustalił M. Perzanowski. Puchate Wilki rzutem na taśmę inkasują 3 pkt.

Fc Spectare - Coco Jambo Tłuszcz

Mecz numer dwa to spotkanie pomiędzy Coco Jambo Tłuszcz a Fc Spectare. Ekipa z Tłuszcza jak zwykle ambitna lecz na mecz rozpoczynają w niepełnym składzie. Pierwszego gola, ku zaskoczeniu, w drugiej minucie trafia Konrad Kostrzębski i ponownie w 6 i jeszcze w 10. Mecz jest dużym zaskoczeniem, widać żę zawodnicy Fc Spectare nie przeczuwali takiego przebiegu spotkania. Presja wyniku oraz brak pomysłu na skuteczną akcję powodują nerwową atmosferę w drużynie Fc Spectare. W tej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Miłosz Rosa (19’) oraz Tomasz Kostrzębski (23’) po strzale z własnego pola karnego! Fc Spectare jest bezradne i na 5 straconych bramek zdobywa tylko jedną. Początek drugiej połowy i zamiana ról. Dominować zaczynają panowie z Ukrainy a ekipa Przemka Chacińskiego nie ma pomysłu, widać duże zmęczenie. Ostatnie 12 minut meczu to istny wyścig z czasem Ivan Dubovskyi łapie wiatr w żagle i do bramki przeciwnika trafia jeszcze 4 razy. Gola dokłada Volodumur Levystkyi i mecz kończy się remisem 7:7.

RDK Szewnica - Orlik Zabrodzie

Kolejne spotkanie to potyczka pomiędzy Rdk Szewnicą a Orlikiem Zabrodzie. Od pierwszych minut meczu było widać przewagę chłopaków z Szewnicy. Wynik otworzył Jakub Bereda już 3 minucie. w trzynastej minucie kolejnego gola dla RDk zdobył Michał Balcerzak. Panowie z Zabrodzia bardzo się starali ale nie mogli znaleźć sposobu na ekipę Pawła Michalika. Mecz stał na niezłym poziomie sportowym pomimo sporej różnicy do przerwy (5:1 RDK). Druga odsłona to zwykle duża motywacja i chęć odrobienia strat przez zawodników z Zabrodzia. RDK Szewnica pomimo kożystnego wyniku nadal mieli chęć na podnoszenie wyniku. Dla Zabrodzia kolejne dwie bramki zdobył A. Anaszewski. Natomiast dla Szewnicy A. Pietkiewicz, A. Michalik i K. Pawlikowski. Mecz zakończył się wynikiem 8:3 Dla RDK Szewnicy.

BadBoys Ostrówek - Krzywica

Przed ostatni mecz tej kolejki to derby gminy Klembów. Mecz pomiędzy miejscowymi Bad Boysami a Krzywicą. Krzywica odważnie do meczu przystąpiła w sześci bez zawodników rezerwowych. Bad Boysi jak zwykle w dwóch składach. Spokojny i wyrównany początek spotkania. Zawodnicy nie chcieli popełnić błedu. Na pierwszego gola czekaliśmy do 19 minuty, gdzie dziurę w obronie wykorzystał Paweł Szczapa. COraz większe zmęczenie zawodników z Krzywicy i opanowanie i spokój zawodników z Ostrówka pozwoliły zdobyć jeszcze dwie bramki Bad Boysom. Strzelcem był Radosław Stańczak (21 i 23 minuta). Druga część meczu to konsekwentne budowanie przewagi przez zespół z Ostrówka. Jednak w 35 minucie za sprawą Pawła Bukraka Krzywica zdobyła honorowego gola w tym spotkaniu. Przebieg meczu cały czas kontrolowali zawodnicy z Ostrówka a gwóźdź do przysłowiowej trumny przybił Paweł Woźniak pokonując dwukrotnie Dawida Tlagę. Na wyrazy uznania zasługuje tu właśnie dyspozycja bramkarza Krzywicy. Wielokrotnie ratował zespół przed stratą gola i gdyby nie jego dobra gra wynik mógłby być dwucyfrowy. Derby zakończone wynikiem 5:1 dla Badboys Ostrówek. Brawo!

Autoszyby.com - Multi System os. Błotna Wołomin

Ostatni mecz szóstejj kolejki to pojedynek Autoszyby.com oraz Multi System os. Błotna Wołomin. Po ostatnim sukcesie chłopcy z Multi System zaostrzyli sobie apetyty na kolejne zwycięstwa. Rywalem jednak był, nie byle kto bo, zespół z kompletem zwycięstw - Autoszyby.com. PIerwszą bramkę w meczu zdobył Christian Musu. Pomimo wielkich starań, drużyna Multi System nie była w stanie powstrzymać  Jana Skotnickiego, który czterokrotnie pokonał Karola Pietrzaka. Wyraźna przewaga w meczu po stronie Autoszyb utrzymuje się przez całą pierwszą połowę. Wynik do przerwy 5:1. Druga połowa to zryw zawodników z Wołomina i skuteczna akcja bramkowa. Jednak kolejne minuty spotkania to ciąg dalszy dominacji Autoszyb. Wynik końcowy 8:3.