poniedziałek, 27 marzec 2017 08:09

Wielkie zaskoczenie na inaugurację - 1 ligi Wyróżniony

Liga Bobra ponownie w natarciu! To chyba najlepsze stwierdzenie. Każdy z nas naładował akumulatory, wyciszył się przez zimę i teraz z „pustą” głową chce przystąpić do kolejnej edycji. Co nam przyniesie kolejna odsłona? Kto zaskoczy formą a kto jej w ogóle nie będzie miał? Słowem wstępu należy przypomnieć, że do 11 edycji w rezultacie zgłosiło się tylko 24 ekipy. Podzieliśmy drużyny równo po 12 na ligę. Co najdziwniejsze to fakt rezygnacji z ligi dwóch dość starych graczy na naszej arenie – Latoszek i PBS w Wyszkowie. Co prawa PBS już na jesieni wspominał o problemach kadrowych i zimą bankowcy mieli ostatecznie podjąć decyzję o dalszych występach. Najdziwniejsze i największa niespodzianką jest brak Latoszka. Ekipy, który w poprzednim sezonie debiutując w 1 lidze zdobyła brąz odstawiając rywali w tyle. Dziwne ale… nie takie rzeczy widzieliśmy! Jest to niewątpliwie ogromna strata ponieważ była to dość młoda drużyna, która mogła zdrowo namieszać w LB! Teraz czas na kilka słów podsumowujących spotkania.

Po przerwie zimowej każda z ekip dość niepewnie przystępuje do rozgrywek wiosennych. Jest wiele niewiadomych, ciężko wyczuć formę drużyny i swoich zawodników. Zdecydowanie łatwiej mają ekipy które w zimę uczestniczą w rozgrywkach halowych.

OSK AUTO RAK – Wyszków Football Club 3:5 (2:3)

W pierwszym spotkaniu na rozpoczęcie sezonu OKS AUTO RAK zmierzyli się z Wyszków Football Club. Beniaminek z Dobczyna odważnie zaatakował i na początku spotkania dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Jednak to było za mało na świetnie dysponowaną ekipę z Wyszkowa, która grając konsekwentnie i skutecznie odniosła ważne zwycięstwo. Bramki dla OSK AUTO RAK zdobywali Krzysztof Sosnowski 2x oraz Sebastian Radzki, a dla chłopaków z Wyszkowa Patryk Akier 2x oraz po jednej Damian Książek, Adam Bryl i Adrian Jabłoński.

Chłopaki do wzięcia – Rządza Kraszew 3:0 (2:0)

W kolejnym spotkaniu Beniaminek z Kraszewa podejmował Chłopaków do wzięcia. Faworytem była oczywiście drużyna z Radzymina, która do zdobytych już doświadczeniach w pierwszej lidze ma zamiar walczyć o podium w tych rozgrywkach. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando  Chłopaków do wzięcia, którzy już w 11 min po strzale Mateusza Gajdy wyszli na prowadzenie. W 21 min kolejną bramkę dołożył Marek Gajewski i po pierwszej połowie zasłużone prowadzenie dla ekipy z Radzymina. Druga połowa to odrodzenie się Rządzy Kraszew. Atakowali, strzelali z każdej pozycji jednak byli bardzo nie skuteczni. W ostatniej minucie bramkę na 3:0 zdobył Elwir Kaska i 3 punkty pojechały do Radzymina.

Balcerak Skład – Sami Swoi 4:7 (2:5)

W derbach Chrzęsnego faworyt miał być tylko jeden – Balcerak Skład jednak to Sami Swoi pokazali że mają zamiar mocno namieszać w tym sezonie. Nie minęło 10 minut a Sami Swoi prowadzili już 4:0!!! Chłopaki z BKS starali się, szarpali, dochodzili do sytuacji strzeleckich ale obrona i bramkarz w dniu dzisiejszym byli nie do przejścia. Zwycięstwo Samych Swoich 7:4 całkowicie zasłużone. Bramki dla Samych Swoich zdobywali Tomasz Karolak 3x, Adrian Jarząbek 2x oraz Adrian Frąckiewicz 2x natomiast dla Balcerak Skład Dominik Balcerak 2x, Mateusz Królikowski 1x.

Club Mokra Hydro-Styl – MediaTry Dar-Alarm 6:3 (3:1)

Mecz jednych z najbardziej doświadczonych drużyna w Lidze Bobra. Spotkanie ciekawe i emocjonujące. Jednak to Club Mokra maja w swoim składzie dwóch zawodników, którzy sami potrafią wygrać każdy mecz. Marcin Perzanowski podawał a Sebastian Nadaj strzelał. Trzy punkty dla Clubu Mokra w pełni zasłużone.

FC Tulewo – AllStars Kati Kominki 2:4 (1:2)

W jednym z ciekawszych spotkań Mistrz Ligi Bobra AllStars podejmował ekipę z Tulewa. Bardzo solidne spotkanie. Chłopaki z Tulewa postawili mistrzom poprzeczkę bardzo wysoko jednak AllStars nie bez  powodu został mistrzem ligi. Po bramkach Czarka Nagraby 2x i po jednej Huberta Kosowskiego oraz kapitana drużyny Krzyśka Króla zdobyli 3 punkty. Dla Tulewa po jednej bramce zdobyli Mariusz Wiesiołek oraz Damian Matuszewski.

FC Klonowe Liście – Wołomin Słoneczna 10:2 (6:2)

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki Klonowe Liście podejmowały beniaminka z Wołomina. Całe spotkanie pod dyktando chłopaków z Klonowych. Po 5 bramkach Adama Matejaka, 2 trafieniach Konrada Bylaka oraz po jednym Jacka Markowskiego, Łukasza Bogusiewicza i Przemka Borkowskiego wicemistrz Ligi Bobra zwyciężył 10:2, Wołomin Słoneczna odpowiedział dwoma trafieniami Kamila Błędowskiego oraz Macieja Kamińskiego.

Czytany 1130 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 marzec 2017 08:47