poniedziałek, 22 maj 2017 13:30

Puchar Ligi 2017

Tak jak zapowiadaliśmy jakiś czas temu, w tym roku organizujemy Puchar Ligi. Początkowo miał być on za totalne „free” ale niestety brak inwestorów spowodował, że musimy przynajmniej koszty sędziów zrzucić na drużyny. Koszt udziału w Pucharze jest naprawdę śmieszny bo wynosi 50 zł od drużyny. Ale o tym i wszystkim innym znajdziecie poniżej.

Poniżej zajdziecie informacje co trzeba zrobić i do kiedy.

Najważniejsze – jak się zapisać?

Zapisy na Puchar Ligi:
• Drużyna zgłaszająca musi wysłać uzupełnioną kartę drużyny na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Karta do pobrania jest tutaj:

Ikona DOCKarta zgłoszeniowa Puchar Ligi wersja DOC

Ikona PDFKarta Zgłoszeniowa Puchar Ligi wersja PDF

• Wpłacić na konto 50 zł – 38 2490 0005 0000 4004 9376 7963 - w tytule przelewu prosimy wpisać nazwę drużyny. (Dane do przelewu: Kamil Laskowski, bank Alior Bank)

• Decyduje kolejność zgłoszeń.
• Nie ma możliwości wpłacenia kwoty startowej w gotówce.
• Opłatę startową należy wpłacić do 11.06.2017. Jeśli zgłosi się mniejsza liczba drużyn to będziemy grać w mniejszym składzie.

Kiedy i jak gramy?

Godziny spotkań i terminy:
Grupa A 17.06.2017 8:00-11:00
Grupa B 17.06.2017 11:00-14:00
Grupa C 17.06.2017 14:00-17:00
Grupa D 17.06.2017 17:00-20:00

*szczegółowy terminarz z godzinami zostanie opublikowany po zamknięciu zgłoszeń.

Dodatkowo:

Po drugim meczu półfinałowym będzie ok 30 minut przerwy dla zawodników. Podczas przerwy zostaną wręczone nagrody w ramach 11 Edycji Ligi Bobra - czyi odbędzie się tak zwana Gala kończąca 11 Edycję LB. Szacuje się, że będzie to godzina 16:30. Rozdanie nagród potrwa ok 30 minut. Mecz finałowy rozpocznie się w okolicach godziny 17:00. Po meczu finałowym zostanie wręczony Puchar Ligi oraz nagrody indywidualne.

Organizacja gry:

• Puchar ligi zostaje podzielony na dwie części: rozgrywki grupowe oraz fazę pucharową.
• Łączna liczba drużyn występujących w Pucharze Ligi to 16 drużyn.
• Drużyny będą podzielone na cztery grupy po cztery zespoły, w grupach obowiązywać będzie system każdy z każdym.
• Wpisowe na Puchar Ligi to opłata startowa w wysokości 50 zł od drużyny.
• Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do fazy pucharowej.
• W fazie pucharowej zespoły będą przypisane zgodnie z poniższym wzorem:
• W Pucharze Ligi nie będzie spotkania o 3 miejsce.
• Zwycięska drużyna otrzymuje pamiątkowy puchar ufundowany przez sponsora Pucharu Ligi.
• W Pucharze Ligi nagrody indywidualne zostaną rozdane w kategoriach: król strzelców, najlepszy bramkarz Pucharu Ligi i najlepszy zawodnik Pucharu Ligi,

• W Pucharze Ligi udział mogą wziąć zespoły spoza Ligi Bobra,

• W Pucharze Ligi nie mogą wziąć udziału zespoły, które nie uregulowały opłaty startowej w 11 Edycji Ligi Bobra

Najważniejsze zasady gry:

• czas trwania meczów grupowych ustala się na 2 x 10 minut – z 2 minutowa przerwą pomiędzy połowami.
• Czas trwania meczów pucharowych ustala się na 2 x 20 minut – z 5 minutową przerwą pomiędzy połowami.
• Drużyna do gry w Pucharze Ligi może zgłosić maksymalnie 15  zawodników, w tym jednego zawodnika zrzeszonego w PZNP bez względu na klasę rozgrywek (podobnie jak w LB).
• Nie obowiązuje przepis o tzw. zatrzymywanym czasie gry w ostatniej minucie.
• Tylko arbiter ma prawo do wskazania, kiedy czas ma zostać zatrzymany (np w związku z uporczywymi próbami zablokowania wznowienia gry, etc).
• Obowiązujące kary to: 2 minuty kara porządkowa, 5 minut – żółta kartka i 10 minut – czerwona kartka. Przy zdobyciu bramki przez zespół przeciwny, zawodnik nie może wrócić do gry. Kara odbywa się przy stoliku sędziowskim, a za jej pomiar, jak również za możliwość powrotu na boisko odpowiada stolik sędziowski oraz sędzia.
• Zawodnik ukarany czerwoną kartką jest automatycznie odsunięty od kolejnego meczu.
• W przypadku, gdy dwie drużyny zdobędą taką samą liczbę punktów o kolejności decydować będą: bezpośrednie pojedynki rozegrane między zainteresowanymi drużynami, a przy remisie różnica zdobytych i straconych bramek, a następnej kolejności większa liczba zdobytych bramek. Gdyby i te czynniki zawiodły, to o wszystkim zdecydują rzuty karne (rzuty karne w ilości 3 strzałów).
• w fazie pucharowej, jeśli w regulaminowym czasie gry wynik brzmi 0:0, następuje seria rzutów karnych po 3.
Pozostałe informacje:
• Drużyny występują w 6 osobowych składach (5+1); każda drużyna może dokonać zmiany w trakcie trwania meczu w dowolnej ilości.
• Kary minutowe obowiązują wszystkich zawodników – w tym również bramkarza. W momencie ukarania bramkarza kara minutową – musi on zejść z boiska. Na bramkę może wejść bramkarz rezerwowy za zawodnika z pola lub bezpośrednio na bramkę może wejść zawodnik z pola.
• Zmiany odbywają się w strefie zmian (źle dokonana zmiana będzie karana 2 minutami).
• W momencie rozpoczęcia meczu na boisku musi być 4 zawodników.
• Niedozwolone jest wejście wślizgiem; wejście wślizgiem bramkarza poza polem karnym; dotknięcia ręką piłki przez bramkarza poza polem karnym. Każde tego typu przewinienie skutkuje rzutem wolnym bezpośrednim.
Inne sprawy organizacyjne:
• Obowiązuje obuwie piłkarskie przystosowane na powierzchnie sztuczną (przepis uregulowany regulamin obiektów sportowych);
• Udział zawodnika nieuprawnionego do gry wg regulaminu Pucharze powoduje oddanie punktów walkowerem drużynie przeciwnej (weryfikowane są wówczas wszystkie wyniki spotkań w których zawodnik ten był wpisany do protokołu).
• Zabrania się gry pod wpływem alkoholu oraz spożywania alkoholu podczas rozgrywek na boisku.
• Organizator zapewnia wyłącznie doraźną pomoc przy urazach powstałych w czasie gry (opatrzenie otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran - plaster, bandaż), natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków w czasie gry każdego z zawodników.

P.S.

Trwają rozmowy z Fundacją Orlik Polska o możliwości gry zwycięzcy Pucharu Ligi w Lidze Mistrzów 2018 drużyn amatorskich. O wyniku rozmów poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Czytany 2090 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 maj 2017 07:32