Jesteś tutaj:HOME>XI Edycja Ligi Bobra>Informacje>Podsumowanie 11 Edycji LB

Podsumowanie 11 Edycji LB

20 czerwiec 2017 Informacje 1071 odsłon

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak można by podsumować krótko 11 Edycję Ligi Bobra. Wszystko dzięki temu, że z każdą kolejka liga nabiera rumieńców. W połowie sezonu w pierwszej lidze część ludzi zaczęła się zastanawiać kto w trakcie wyścigu o mistrza wypadnie z peletonu. W stawce było sześć ekip. Kto by pomyślał wtedy, że będący wtedy na piątym miejscu Chłopaki do wzięcia zostaną wicemistrzami 11 Edycji? Szczerze? Nikt! A może ktoś przewidział, że All Stars spadną na piąta lokatę po ostatnim meczu? Patrząc na układ sił w ligowej tabeli widzimy jak ekipy spoza gminy Tłuszcz mają wpływ na jej kształt. Co prawda ligę zdominowała ekipa Klonowych Liści, wygrywając rozgrywki już po raz czwarty stając się najbardziej utytułowanym zespołem LB w całej historii. Jednak patrząc na inne ekipy to widać zdecydowany progres w ich składach i grze. Martwi jednak delikatna stagnacja ekip Balcerak Skład i Club Mokra Hydro-Styl. Obie ekipy maja potencjał jednak nie potrafią ich wykorzystać. Ekipa Balceraków od drugiego sezonu dysponuje dość szeroką jak na ich możliwości ławką rezerwowych – Gajewski czy Szerzeń to uznane nazwiska na naszym boisku. Jednak minuty jakie przebywają na boisku są zbyt krótkie by mieć wpływ na wynik lub grę ekipy.  

W drugiej lidze również doszło do ciekawej walki o końcowy triumf. Meritum które w bezpośrednim pojedynku zremisowało z Nauką Jazdy u Sławka na finiszu rozgrywek było bezbłędne. Odnosząc w całym sezonie tylko jedną porażkę z ekipą, która niestety nie awansowała wyżej – Stonoga Team. Co ciekawiej ta sama Stonoga pokonała również Naukę Jazdy u Sławka. Trzecią pozycję na koniec sezonu niespodziewanie objął zespół Bad Boys Ostrówek, który po raz kolejny awansuje do 1 ligi z której co niedawno spadła.

Do drugiej ligi po krótkiej przygodzie w pierwszej wracają dobrze znane Auto Szkoła RAK oraz Rządza Kraszew. Największą chyba niespodzianką jest spadek MediaTRY Dar Alarm, która w LB gra od początku w 1 lidze.

Co nas martwi?

Niestety w tym sezonie musiały w trakcie odpaść dwie ekipy. To jest informacja dla nas dość niepokojąca. KS KK-POL wycofał się z rozgrywek na pięć kolejek przed końcem. Powodem rezygnacji były ponoć dojazdy i brak zaangażowania zespołu. Druga ekipa którą niestety my musieliśmy wycofać z rozgrywek był zespół Wychowani w luksusie. W tym przypadku niestety zadecydowały sprawy organizacyjne… Jako organizatorzy mamy tak zwana nauczkę jak nie postępować. Uczymy się na błędach. W następnym sezonie na pewno zajdą zmiany w sposobie rozliczenia się z drużynami.  

Nie bylibyśmy sobą gdyby nie podsumowanie spastyczne naszej ligi. Jak dobrze wiecie rozgrywki zaczęliśmy wyjątkowo wcześnie – 26.03.2017. w obu ligach wystartowało po 12 ekip. Planowo każda z ekip miała rozegrać po 11 kolejek. Niestety jak wspomnieliśmy, w drugiej lidze na samym finiszu została wycofana jedna drużyna WWL oraz pięć kolejek przed końcem wycofał się zespół KS KK-POL. 11 kolejek zostało rozegranych w przeciągu 12 tygodni. Była tylko jedna przerwa związana ze świętami Wielkanocnymi. Łącznie było zaplanowanych 132 spotkania, z czego odbyło się 124 – (pięć walkowerów KS KK-POL, dwa walkowery Wychowanych w luksusie i jeden walkower w 1 lidze OSK Auto RAK).

Jak wyglądały statystyki strzeleckie? Oto odpowiedź:

1 liga:

Liczba bramek Całkowita Zdobyte Stracone:      611

Bramek na kolejkę:        111.09

Bramek na mecz:            9.26

Bramki zdobyte               293

Bramki zdobyte na kolejkę:        53.27

Bramki zdobyte na mecz:            4.44

Bramki stracone              318

Bramki stracone na kolejkę:       57.82

Bramki stracone na mecz:           4.82

2 liga:

Liczba bramek Całkowita Zdobyte Stracone:      597

Bramek na kolejkę:        54.27

Bramek na mecz:            9.05

Bramki zdobyte               305

Bramki zdobyte na kolejkę:        27.73

Bramki zdobyte na mecz:            4.62

Bramki stracone              292

Bramki stracone na kolejkę:       26.55

Bramki stracone na mecz:           4.42

Najwyższe zwycięstwa:

1 liga: Wyszków FC – MediaTRY Dar Alarm 18:4

2 liga: Stonoga Team – KS KK-POL 26:0

Kamil Laskowski

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok