Jesteś tutaj:HOME>XII Edycja Ligi Bobra>Informacje>Karuzela czy roller coaster w LB?

Karuzela czy roller coaster w LB? Wyróżniony

15 wrzesień 2017 Informacje 1241 odsłon

Po kilku tygodniach przerwy wracamy na orliki by poharatać w gałę i wyłonić mistrza jesienni. Tytułu wywalczonego na wiosnę będzie broniła ekipa najbardziej utytułowana w naszej gminie – FC Klonowe Liście. Jednak w tym poście nie o tym chcemy informować a o dość dużych transferach w naszej lidze. 

Przed startem sezonu byliśmy w kontakcie w zasadzie ze wszystkimi kapitanami. Niektórzy dość skrupulatnie raportowali nam o zmianach w swoich składach. Pokrótce chcemy przedstawić wam naszą transferową karuzele, która niespodziewanie przed tą edycję okazała się prawdziwym roller coaster. 

Kapitan naszego mistrza nie był skory do dzielenia się informacjami z obozu swojego zespołu. Może dlatego, że panowie mieli ciężko zebrać ekipę nawet na rozegranie sparingu? Do 12 edycji Dawid zgłosił „tylko” 18 zawodników. Prócz trzonu drużyny, który od lat jest niezmienny zaszło kilka zmian w ekipie Klonowych. Doszło trzech perspektywicznych zawodników z ekipy Sami Swoi: Adrian Frąckiewicz, Tomasz Karolak oraz Radek Przybysz. Co prawda w kolumnie „przybyli” można wymienić Tomka Bertsetseg’a ale jak ktoś śledzi naszą ligę to wie że Tomek grywał już czasami w Klonowych i ma kilka medali w swoim dorobku. A kto odszedł? Dwóch Bogusiewiczów – Michał i Bartek, Jacek Markowski który nie grał w poprzedniej edycji oraz Przemek Borkowski, który wrócił do Latoszka.

Spójrzmy teraz na skład wicemistrzów poprzedniej edycji – Chłopaków do wzięcia. Tutaj panowie wielkich roszad nie dokonali ale nie ma co się dziwić. Zwycięskiego składu się nie zmienia jak to powiada klasyk. Dodatkowo należy pamiętać, że chłopaki w takim składzie grają prawie od początku przygody z LB. Przyszli:            Grzegorz Jabłoński, Adrian Makowski oraz Przemysław Jabłoński.

Ogromnych dwóch wzmocnień w okienku wakacyjnym dokonali Kominkowi – All Stars. Krzysiek Król po kiepskim występie na wiosnę postanowił solidnie wzmocnić ekipę zawodnikami, którzy dobrze znają smak zwycięstwa Ligi Bobra. Uważamy, że Ci dwaj panowie mogą zrobić różnicę w zespole i pomóc w walce o mistrza i powrocie na szczyt. Mowa o napastniku Karolu Paź oraz obrońcy Krzyśku Lewandowskim.

Latoszka w naszej lidze nie było całą jedną edycję. Jednak Robert postanowił nie zmieniać składu, który zna się już na boisku kilka dobrych lat. To Ci zawodnicy wywalczyli awans do 1 ligi oraz zdobyli brązowy medal w 10 edycji. Po jednej edycji przymusowej pauzy – wracają silniejsi. Ekipę zasili: Krzysztof Borowski (nowy zawodnik), Przemysław Borkowski (FC Klonowe Liście) oraz Jacek Markowski (FC Klonowe Liście).

Awans Meritum do 1 ligi odbił dużym echem na tłuszczańskim obiekcie. Darek kapitan zapewniał, że w następnym debiutanckim sezonie powalczy o pudło. Ekipę mieli wzmocnić koledzy z innych ekip, którzy grają w Sulejówku oraz Zielonce. Nie wiemy czy roszady które zaszły w zespole były zamierzone czy wynikły z przypadku? Jednak patrząc na nazwiska w kolumnie przybyli według nas jest na duży plus. Pozyskani zawodnicy na pewno wprowadzą doświadczenie i jakość. Przybyli: Dominik Balcerak, Maciej Denoch, Adam Balcerak, Robert Przybysz oraz Mateusz Królikowski – wszyscy Balcerak Skład, Wiktor Gajewski (MediaTRY), Emil Rozbicki i Adam Królik wracają do składu, wcześniej bez klubu.

Tulewo w tym sezonie prócz roszad w składzie przeszło roszady na szczeblu sponsorskim. Ekipę w tym sezonie od początku będzie wspierać firma PrefBUD z Tulewa. Z nowym sponsorem do składu przyszli      Krystian Bobowski, Dawid Nasiadko oraz Marcin Szymański. Panowie rozegrają pierwszy sezon w LB.

Bad Boys Ostrówek powraca do 1 ligi po jednej edycji przerwy i gry na zapleczu. Jak widać Bad Boys to ekipa która jest za dobra na zaplecze a za słaba na 1 ligę. Być może w tym sezonie uda się ugrać coś więcej? Pomóc w tym mają „stary” ligowy obieżyświat – Zbigniew Komorowski (Balcerak Skład), bramkostrzelny Andrzej Sulewski (Rządza Kraszew) oraz nowy narybek w lidze – Michał Szczapa.

Wołomin Słoneczna to drużyna zagadka – potrafią napsuć krwi każdemu w lidze. W 12 edycji ekipa niestety nie wzmocniła się nikim, jedynie przewietrzyła szatnię. Kiedyś w zespole maks zawodników, dzisiaj ledwo 12.

Zdoła odmienny problem ze składem ma co sezon Bartek Jankowski z Nauki Jazdy u Sławka. Ekipa z dobrym sponsorem, wzorową organizacją i silną ławką chce namieszać w 1 lidze. Ekipę w 12 edycji wzmocnili: Mateusz Bułarowski (Znajomi Sędziego) oraz Mateusz Żebrowski (Wychowani w luksusie).

Na zapleczu 1 ligi doszło również do wielu ciekawych roszad i klubowych fuzji. Powstały dwie nowe ekipy: Młode Wilki oraz LSFC. Patrząc na skład Młodych Wilków widzimy kilku zawodników z przeszłością w naszym TKesie. Kapitanem zespołu został Kacper Prusak. Drugą nową ekipą w której będą znajome twarze to LSFC. W składzie w 80% znajdziemy chłopaków z dawnego Wyszków FC, które niestety rozpadło się. Wśród zespołów drugiej ligi możemy natknąć się na jeszcze jedną nową ekipę Łobuzy – jednak jest to tylko zmiana nazwy z Samych Swoich.

Ciekawą ekipą na zapleczu będzie TWWD United, które powraca do naszej ligi po roku absencji. Tym razem skład TWWD będą tworzyć zawodnicy z dawnego MediaTRY Dar Alarm oraz stara gwardia z TWWD. Patrząc na nazwiska w składzie można odnieść wrażenie, że będzie walka o awans.

O awans będą również walczyć bez wątpienia Bear Team – dawniej Stonoga Team oraz Klembowska Gieksa. Zespół Patryka Rosa wzmocnili nowi zawodnicy w lidze: Mariusz Szymański, Michał Banasiak, Damian Berliński oraz Przemysław Kaczmarczyk (kiedyś Promil Wola).

Natomiast Klembowska Gieksa została wzmocniona zawodnikami: Karol Seżeń (Balcerak Skład), Karol Jankowski (FC Format kiedyś), Bartosz Dybek, Krzysztof Sosnowski (obaj Auto Szkoła RAK), Piotr Rakowski (kiedyś Orły Klembów).

Kamil Laskowski

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok