środa, 25 październik 2017 18:20

Hydraulicy "wykręcili" numer - relacje z 6 kolejki 1 ligi Wyróżniony

Napisane przez Michał Laskowski

Liga będzie ciekawsza? Powoli zaczynamy się przyzwyczajać do tego stwierdzenia w 1 lidze. Ostatnie edycje pokazują, że w pierwszej lidze naprawdę jest ciężko. Ruben dawniej Meritum na razie jest cieniem zespołu który bez precedensowo wywalczył awans z 2 ligi. Nasz Mistrz ostatniej edycji spisał ten sezon na straty – ponownie gubi punkty. Hudro-Styl po dwóch przegranych odwrócili złą kartę i w tej kolejce sprawili chyba można śmiało powiedzieć – sensację!

Bad Boys Ostrówek - FC Klonowe Liście (2:0) 2:2

Pierwsze spotkanie 6 kolejki Ligi Bobra, w zimny niedzielny poranek, zaczęło się od mocnego natarcia Klonowych na bramkę Panów z Ostrówka. Wiele przeprowadzonych akcji, zakończonych strzałem z pola karnego nie przyniosło skutku. Jednak nie był to brak skuteczności atakujących na Bad Boysów, a skutecznie obrana taktyka zawodników w żółtych strojach. W 15 minucie po wyłuskanej piłce z własnego pola karnego, Bad Boysi przeprowadzili skrzyłem boiska błyskawiczną kontrę, a całość wykończył pozytywnie odznaczający się Andrzej Sulewski. Niemal analogiczna sytuacja miała miejsce w 20 minucie, kiedy to ponownie "dziewiątka" Badboysów (grająca z nr. 4) wykończyła akcję sam na sam z bramkarzem Klonowych. Druga połowa była pewnego rodzaju odzwierciedleniem rozpoczęcia meczu. Mistrzowie 11 edycji rozpoczęli z animuszem kilka efektownych akcji, jednak obrona dyrygowana przez Jarka Przybysza potrafiła odpierać kolejne ataki. Sił i środków starczyło na 5 minut II połowy, ponieważ w 30 minucie Konrad Bylak po wypracowanej akcji zdobył bramkę kontaktową, a w 40 minucie ustalił wynik spotkania na 2:2.

Chłopaki do Wzięcia - PrefBUD Tulewo (2:1) 4:2

Drugi mecz zdawał się być kontynuacją dobrego początku kolejki LB! Chłopaki do wzięcia obiecali tym razem walkę, i wywiezienie z Tłuszcza 3 punktów. Wynik spotkania otworzył efektownym strzałem Damian Nowaczuk. Po 2 kolejnych minutach (23') mieliśmy już 2:0 tym razem po bramce Ireneusza Zygartowicza, a chęć do gry Chłopaków ciągle rosła. W drugiej odsłonie prócz kolejnej efektownej bramki napastnika Nowaczuka, mieliśmy wykluczenie z gry Damiana Matuszewskiego. Jak się okazało była to kosztowna strata dla drużyny z Tulewa, ponieważ brak napastnika poskutkował brakiem wykończenia w ataku PrefBudu. Wynik spotkania w 47' ustanowił Zygartowicz strzałem z ciasnego kąta, przy linii kończącej boisko.

Nauka Jazdy u Sławka - Latoszek (0:3) 1:6

3 spotkanie 6 kolejki już na papierze wyglądało okazale. Latoszek to jedna z najskuteczniejszych drużyn w 12 edycji, a zawodnicy od Sławka to jedna z najmocniej walczących ekip w 1 lidze. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać, kiedy to po składnej akcji, bramkowo wykończył sytuację Sebastian Kocięcki. Dobra gra pozycyjna, oraz odpowiednie przemieszczanie się formacji po boisku przyniosły kolejne bramkowe sytuacje. I połowa zakończyła się z wynikiem 0:3 dla "niebieskich" (Latoszek). Nauka Jazdy w II części meczu, mimo wysokiej przewagi przeciwnika, nie oddawała pola gry. Raz po raz, starali się wyłuskać piłkę podczas akcji przeprowadzanych przez powracających do LB. Niestety jak się okazało, było to bezskuteczne. Dzięki pomyślnej grze Damiana Komorowskiego oraz obrońcy (z czerwonymi rękawami) wynik rósł na korzyść Latoszka, a na zakończenie spotkania tablica wyników wskazała 5 bramkową przewagę prowadzących w tabeli LB! Ostatnia bramka w spotkaniu, zdobyta przez Przemka Borowskiego wylądowała w galerii najlepszej bramki 6 kolejki!

All Stars Kati Kominki - Hydro-Styl

Byli mistrzowie LB zaczęli ten mecz od straconej bramki, zdobytej przez Krzysztofa Sabalę. Na odpowiedź "starych gwiazd" nie trzeba było długo czekać, bo już w 6' Konrad Kupiec odpowiedział na 1:1. Połowa meczu zakończyła się nieznacznym prowadzeniem All Starsów, a zamówiona gorąca herbata w przerwie przez trenera Puchatka zapowiadała zmiany w formacjach oraz walkę o 3 punkty! II połowa zaczęła się dość spokojnie, z pojedynkami w środku pola. Hydraulicy (jeśli można tak ich nazwać) pokazali swoją skuteczność oraz ogromny kunszt, ponieważ kolejne efektowne bramkowe akcje Sebasiatiana Nadaja wyniosły Team Puchatka po zwycięstwo oraz upragnione 3 punkty.

Czytany 790 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 październik 2017 18:44