poniedziałek, 13 listopad 2017 08:10

[PucharLigi]- terminarz, przepisy gry

Poniżej rpezentujemy Wam przepisy gry i terminarz Pucharu Ligi, który rozegramy na hali w sobotę 18 listopada. Wszystko zaczniemy o 10:00.

Kapitanów drużyn prosimy o przesłanie listy składów maksymalnie do piątku do godziny 12:00. Brak listy zawodników powoduje brak udziału w klasyfikacjach indywidualnych.

Zapraszam do kbicowania!

Przepisy gry:

1.       Drużyny występują w składach maksymalnie 10 osobowych.

2.       Gramy systemem bramkarz + czterech zawodników w polu.

3.       Drużyny musza mieć jednolite stroje.

4.       Zawodnicy biorący udział w Pucharze Halowym musza posiadać obuwie na zmianę. Obuwie w którym będą grać musi mieć jasną podeszwę.

5.       Kibice drużyn mogą tylko i wyłącznie przebywać na trybunach.

6.       Drużyny prosimy o stawienie się 10 minut przed pierwszym meczem w grupie.

7.       Na terenie Hali Sportowej jest całkowity zakaz spożywania alkoholu i nie ma możliwości palenia papierosów. Jeśli zawodnik chce zapalić papierosa musi zmienić obuwie i opuścić obiekt sportowy. Wracając ponownie zmienia obuwie na sportowe.

8.       Udział w Pucharze Ligi jest bezpłatny dla drużyn z Ligi Bobra, dla pozostałych ekip koszt udziału wynosi 100 zł.

9.       Wszyscy zawodnicy oraz kibice muszą stosować regulamin obiektu sportowego na którym się znajdują.

10.   Zdobywca Pucharu Ligi otrzymuje pamiątkowy Puchar Ligi ufundowany przez Universal Sport oraz medale.

11.   Drużyna która zajęła drugie miejsca otrzymują pamiątkowe medale.

12.   W Pucharze Ligi zostaną nagrodzeni również: król strzelców oraz najlepszy bramkarz.

13.   Zasady gry:

a.       Mecze grupowe trwają 15 minut.

b.      Mecze w fazie pucharowej trwają 2x 10 minut.

c.       Sędzia może przyznać zawodnikowi kare indywidualną w postaci 2 minutowej kary porządkowej za faule oraz niesportowe zachowanie. Jeśli karę otrzyma bramkarz – musi on zejść z boiska a na bramkę wejść zawodnik z pola.

d.      W trakcie gry obowiązują zmiany w systemie halowym (nieograniczona ilość).

e.      Zmiany wykonujemy na środku boiska.

f.        Przy źle wykonanej zmianie sędzia może ukarać kara minutową zawodnika schodzącego/wchodzącego.

g.       Rzut z autu wykonywany jest z ziemi.

h.      Z rzutu z autu nie można bezpośrednio zdobyć bramki.

i.         O miejscu w grupie w przypadku takiej samej liczby punktów brane pod uwagę są: wynik bezpośredniego meczu. Jeśli wynik bezpośredniego meczu nie wyłoni zwycięzcy grupy, brany jest bilans bramkowy drużyn – wygrywa ta drużyna, która ma lepszy bilans bramkowy.

j.        W fazie pucharowej w przypadku remisowego wyniku w regulaminowym czasie gry, do wyłonienia zwycięzcy będą przeprowadzone trzy rzuty karne przez wyznaczonych zawodników.

k.       W innych przypadkach obowiązują zasady gry piłki nożnej halowej – futsalowej (http://www.pzsn.pl/upload/file/Oficjalne%20przepisy%20gry%20w%20futsalu.pdf)

Przypisanie do grup odbyło się na podstawie zgłoszeń. Kolejno przydzielaliśmy do grup. Kolejność zgłoszeń dostępna jest tutaj (godziny i minuty)