Jesteś tutaj:HOME>XIII Edycja Ligi Bobra>Informacje>Wjeżdżamy z 13 Edycją!

Wjeżdżamy z 13 Edycją! Wyróżniony

08 kwiecień 2018 Informacje 435 odsłon

Co tu kręcić farmazony, że zima minęła, że hala się kończy, że to i tamto! Nie! Po prostu – zaczynamy z grubej rury!

W piątek miało miejsce spotkanie. Miało się okazać ile ekip przystąpi do nowego sezonu. Wiedzieliśmy, że z dalszej gry rezygnują ekipy Chłopaki do wzięcia, Młode Wilki, Bear Team czy TWWD. Zatem czekaliśmy na nową krew w LB.

A jej już wiemy, że nie zabraknie w 13 edycji. W 2 lidze mamy totalną rewolucję. A to nas cieszy bo widzimy jaki jest potencjał w Was. Mamy 7 nowych zespołów a tym jeden powracający (przyp. RDK Szewnica). Brawo Wy!

Na spotkaniu stawili się prawie wszyscy – nieobecni mieli „mocne” usprawiedliwienia i wiedzieliśmy, że możemy na nich liczyć.

Co ważniejsze każdy miał ze sobą karty i opłaty startowe – wybornie. Robi się poważniej i każdy zaczyna traktować ligę serio.

Padło również wiele ciekawych propozycji na które większość przysłowiowa „przytaknęła” i tak oto mamy kilka małych zmian w rozgrywkach 13 edycji.

Co wiedzieliśmy przed spotkaniem?

  1. Drużyna rozliczona z LB może dopisać zawodnika w trakcie sezonu – na zasadzie wymiany. Liczba zawodników w drużynie – max 20.

  2. Dodatkowo ekipa taka może zgłaszać propozycje godzinowe swoich meczów.

Na spotkaniu zostały zaakceptowane kolejne zmiany, i tak oto:

  1. Do składu w lidze może być zgłoszony jeden zawodnik zrzeszony (tak było wcześniej) – zmiana – zawodnik zrzeszony to taki który występuje w rozgrywkach MZPN na szczeblu Ligi Okręgowej.

  2. Drużyna w sezonie może przełożyć jeden mecz gdy jego przeciwnik się zgodzi. Mecz zaległy musi być rozegrany w terminie tygodnia od planowanej daty. Obsadę sędziowską oraz organizacyjną biorą na siebie drużyny przekładające spotkanie.

Wydaje się nam, że zmiany są na „plus” i tylko uatrakcyjnią nasze rozgrywki. Pozostaje już tylko rozpocząć grę.

Kamil Laskowski

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Joomla Extensions
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok