Jesteś tutaj:HOME>XIV Edycja Ligi Bobra>Relacje 2 liga>WFC z pewnym awansem, kto razem z nimi? - II liga 10 kolejka

WFC z pewnym awansem, kto razem z nimi? - II liga 10 kolejka Wyróżniony

27 listopad 2018 Relacje 2 liga 689 odsłon

Podczas 10 kolejki Ligi Bobra, swoje spotkanie rozegrała w końcu ekipa WFC, która przez bierność swoich rywali nie rozgrywała przez kilka wcześniejszych kolejek zaplanowanych spotkań. Panowie na mecz przyjechali mocno nakręceni na wynik oraz wysokie zwycięstwo. Ich rywalem podczas tej kolejki był zespół Młode Wilki, który od kilku kolejek odnosi serię porażek. Ekipa Damiana Matuszewskiego (WFC) weszła w spotkanie bardzo spokojnie, każda piłka była przemyślana. W obronie świetnie radził sobie Marcin Szymański. Wysoki pressing oraz mądra gra w ofensywie dała wynik dwucyfrowy z ''zerem'' z tyłu. Przerwa w rozgrywaniu spotkań nie przeszkodziła, aby Mateusz Zając oraz Łukasz Wydryszek zagrali dobry mecz. Choć do końca XIV Edycji Ligi Bobra pozostała jeszcze jedna kolejka, to zespół WFC może być już pewny awansu do I ligi z pierwszego miejsca w tabeli. Gratulacje Panowie!

Podczas kolejnego meczu na Orliku w Ostrówku , Iskra Jasienica podejmowała zespół AGD Marking. Pierwsze 25’ spotkania to walka w środku pola, AGD starało się przejąć grę jednak zawodnicy Iskry nie odpuszczali i również walczyli o piłkę. 2-bramkowe prowadzenie AGD do przerwy było do odrobienia. Podczas drugiej połowy ekipie AGD Marking udało się przejąć piłkę i dominować do końca meczu. Dawid Jeznach oraz Janek Szulkowski ostro szarpali piłkę z przodu dzięki czemu, podwyższyli swoją przewagę na 8-2. Błąd w obronie i roztargnienie doprowadziło do bramki samobójczej w ekipie AGD oraz do strzelenia bramki przez Marcina Rybaka z Iskry Jasienicy.

Spotkanie drużyn których spotkania kończą się różnie, kilka zwycięstw, kilka porażek.. Wynik końcowy ciężko określić przed meczem. Pierwsza połowa przebiegała dość dynamicznie zarówno u ekipy Krzywicy jak i Osiedle Błotna Wołomin, każda z drużyn starała się rozgrywać szybkie piłki, często były one niedokładne. Krzywica na przerwę schodziła z 1-bramkowym prowadzeniem. Po pierwszych 25’ nikt nie potrafił określić wyniku końcowego, o zwycięstwie mogła zadecydować jedna bramka. Druga odsłona spotkania była bardzo podobna do pierwszej. Osiedle Błotna postawiło na szybkie kontry po błędzie rywala, jednak nie miał kto ich kończyć. Dopiero w 33’ jakby coś się odblokowało w tej drużynie, a może to błędy Krzywicy pozwalały odrabiać wynik? Tego nie wie nikt. W 44’ po kolejnej bramce Maćka Tucina Osiedle Błotna wyszło na 2-bramkowe prowadzenie, jednak Paweł Bukrak nie odpuścił, postawił wszystko na jedną kartę, zaciętość tego zawodnika pozwoliła odrobić straty i wyjść z boiska z remisem na koncie.

BadBoys’i przyjechali na to spotkanie z serią zwycięstw, która trwa już 5 kolejek, jakie nastawienie mieli przed meczem? Grać do końca spotkania w ciszy i zabrać z boiska komplet punktów. Show Team wciąż boryka się ze sporymi błędami w obronie i po raz kolejny przegrywa z doświadczeniem. Wynik spotkania otworzył już w 1’ Andrzej Sulewski, Mateusz Woźniak przed gwizdkiem kończącym I połowę podwyższył na 2-0. Ekipa Show Team próbowała walczyć, wyrwać piłkę i ruszyć z kontrą jednak w obronie po raz kolejny świetnie radził sobie Jarek Przybysz, który był siłą napędową podczas tego spotkania. Na przypieczętowanie wyniku w ostatnich sekundach meczu Paweł Szczapa trafił w okienko bramki Czarka Murawskiego.

Ostatnie spotkanie 10 kolejki pokazało że wynik potrafi zmienić się o 180 stopni i należy grać do samego końca. Pierwsza połowa meczu Pink Panthers i T&D Prawko to świetna gra w ofensywie Grzegorza Powierży, który był autorem 4 bramek dla Pink Panthers. Jednak jak powiada klasyk ‘’niewykorzystane sytuacje lubią się mścić’’, może właśnie ten niewykorzystany rzut karny z 13’ zaczął mścić się w II połowie?
Kolejne 25’ spotkania to całkowita dominacja T&D Prawko, niestety braki kadrowe w ekipie Pink Panthers pozwoliły na swobodną grę ich rywalowi.  Gratulacje należą się Piotrkowi Tenderendzie który mocno podgonił wynik. Mam nadzieję że panowie z T&D Prawko na długo zapamiętają to spotkanie i będą pamiętać że głupie pyskówki nic do meczu nie wnoszą.

Które miejsca na podium zajmą ekipy BadBoys Ostrówek oraz AGD Marking? Już w najbliższą niedzielę ostateczne rozstrzygnięcia, WFC podejmie BadBoys Ostrówek, AGD Marking zagra z Młodymi Wilkami. Kto zajmie wyższe miejsce? Zapraszamy do kibicowania na Orlik w Ostrówku!

Dawid Krzyżewski

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Sponsor tytularny

Sponsorzy

Partnerzy

Sponsorswall - a AGMedia.de Extension

Joomla Extensions
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok