poniedziałek, 13 maj 2019 05:26

Różnorodność taktyczna w I lidze - relacje z 5. kolejki Wyróżniony

Napisane przez Radek

Niedzielne spotkania w I lidze były bardzo różnorodne. Mecze opiewały w grę ofensywną, jak i defensywną. Zobaczyliśmy spotkania do 1. bramki jak i mecze w których padały remisy. Zapraszamy na skrót 5. kolejki I ligi.

RDK Szewnica - RKS Równe

Niedzielną serię spotkań 1 ligi rozpoczęliśmy od zmagań drużyn RDK Szewnica oraz RKS Równe. Zawodnicy od pierwszych minut gry narzucili dobre tempo spotkania, grali ofensywny futbol. Zespół z Szewnicy wyszedł na prowadzenie już w 3 minucie, niedługo później dołożyli następną bramkę.Dobrze jednak odpowiedziało RKS Równe, strzelając dwie bramki przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części spotkania zdecydowanie przeważała drużyna RKS Równe, świetnie tego dnia spisywał się napastnik Jakub Bereda, który strzelił aż pięć bramek, co pozwoliło wygrać RKS Równe z drużyną  z Szewnicy 7:4.

Pref-BudTulewo - Tiger Team

W drugim niedzielnym spotkaniu zmierzyły się ze sobą Tiger Team oraz aktualny lider ligi, PrefBud Tulewo. Obie drużyny od pierwszych minut narzuciły dobre tempo, zawodnicy tworzyli wiele ofensywnych akcji. W pierwszej części spotkania drużyny utrzymywały wyrównany poziom, trudno byłoby wskazać wyraźnego faworyta spotkania. Po przerwie jednak zawodnicy z Tulewa wyszli z większą determinacją i druga część spotkania przebiegała pod ich dyktando. Szczególne pochwały należą się Adrianowi Jachacy oraz Przemysławowi Skoczeń za aktywność w ofensywie, bowiem strzelili tego dnia kolejno pięć oraz cztery bramki, co pozwoliło zespołowi Prefbud Tulewo pokonać rywala wynikiem 11:5.

Wyszków Football Club - Młode Wilki

Kolejne spotkanie na poziomie pierwszej Ligi Bobra to pojedynek WFC oraz Młodych Wilków. Drużyna WFC od początku grała dobry futbol, potrafili wykorzystać fakt, że rywal tego dnia miał problemy kadrowe, kontrolowali spotkanie. Na prowadzenie wyszli już w czwartej minucie, do przerwy strzelili jeszcze dwie bramki. Należy dodać, że w pierwszej połowie bramkarz drużyny Młodych Wilków obronił rzut karny. Druga część spotkania to już kontrola na boisku tego co się dzieje przez drużynę WFC. Co kilka minut podwyższali swoją przewagę, tworzyli wiele bardzo dobrych, ofensywnych akcji. Pojedynek między drużynami WFC  oraz Młodych Wilków zakończył się wynikiem 11:2.

Autoszyby.com - NEMEZIS

Ostatnim niedzielnym spotkaniem na szczeblu pierwszej ligi był pojedynek drużyn Autoszyby.com oraz Nemezis. Mecz od początku miał wysoki poziom, drużyny grały dobrze w defensywie. Spotkanie miało wyrównany przebieg o czym świadczy fakt, że na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 1:1. W drugiej połowie niewiele się zmieniło, nadal zawodnicy z obu stron tworzyli dobre, wyrównane widowisko. Bramek padało niewiele, to zasługa dobrze grających defensyw obu zespołów. Ostatecznie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów, a spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3.

Czytany 599 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 maj 2019 08:42