Potężne uderzenie na początek powracającej Wyszków Ligi Wyróżniony

Napisane przez Michał

Wyszków Liga powróciła! Przez okres wakacyjny otrzymywaliśmy wiele informacji o przeprowadzonych transferach w drużynach grających w WLS. Sami byliśmy ciekawi, jak przebiegnie 1. kolejka. A Wy? jesteście ciekawi? Zapraszamy na skrót!

Skuszew vs PBS w Wyszkowie

Spotkanie otwierające jesienną edycję Wyszków Ligi rozegrały doświadczone ekipy w ligowych rozgrywkach Skuszew (dawniej Joker Team) a naprzeciwko stanęła świeżo wzmocniona drużyna PBS w Wyszkowie. Patrząc na ubiegły sezon, w roli faworyta wszyscy zebrani kibice upatrywali dawnych Jokerów, jednak pierwsze minuty spotkania pokazały, że PBS uczciwie przepracował lato. Zza ławki dobiegały głosy, że to zasługa świetnego letniego obozu, gdzie nowe gwiazdy drużyny mogły nabrać zgrania z pozostałymi piłkarzami. Pierwszy gwizdek spotkania i na murawie zapadła cisza, bowiem minęło 40 sekund a nowy nabytek Skuszewa - Szymon Rudnik zdobywa bramkę. PBS dostał natychmiastowy zimny prysznic, który na szczęście nie zmył przygotowanej taktyki na to spotkanie. Już w 8 minucie oglądaliśmy wyrównanie za sprawą bardzo aktywnego tego dnia Marcina Stańczyka. Dalsze minuty połowy sprowadzały się do ataku pozycyjnego skuszewa. Panowie w czerwonych koszulkach, bocznymi flankami przedostawali się pod pole bramkowe rywala, jednak skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. PBS czekał na kontrę, wysuwając Stańczyka jako jedynego zawodnika ofensywnego. Cierpliwość popłaca, bowiem w 25 minucie do szatni po szybkim przekazaniu piłki do Marcina Stańczyka, oglądaliśmy bramkę wyprowadzającą PBS na prowadzenie. Podczas przerwy drużyna Jacka Markowskiego pozostała na boisku. Zebrali się w krąg i omawiali co musi zajść w II połowie aby zdobyć 3 pkt. w tym spotkaniu. Początek był jednak bardziej przyjazy dla PBSu, ponieważ w 26 minucie Piotr Grądzik po przejęciu piłki, strzałem zza pola karnego zdobył bramkę. Sytuacja ta momentalnie podgrzała zawodników Skuszewa. Na odrabianie strat kibice tej drużyny czekali niecałe 2 minuty. Skuszew w ciągu 9 minut zdobył 4 bramki pod rząd wychodząc na prowadzenie. Następnie to PBS strzelił 2 bramki (Marcin Myśliwiec oraz Dariusz Sawicki) doprowadzając do ponownego prowadzenia. Spotkanie do ostatnich minut trzymało w niepewności, kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki. Wartą odnotowania bramką jest ta zdobyta przez Daniela Modzelana, po której wszyscy na orliku na 5 sekund przestali mówić, kiedy dalekim mocnym opadającym strzałem pokonał bramkarza PBSu. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:7, po bardzo szybkiej i wyczerpującej grze obu ekip. Można powiedzieć, że spotkanie to było warte otwarcia kolejnej edycji Wyszków Ligi!

BBS vs Pascal FC Widelec

Drugim meczem rozgrywanym w 1 kolejce Wyszków Ligi było spotkanie debiutującej drużyny BBS z mistrzem pierwszej odsłony tych rozgrywek. Początek spotkania po obu stronach był rozgrywany z dużym szacunkiem dla rywala. Obie drużyny bardzo zachowawczo podchodziły do konstruowania ataków. Akcje przeprowadzane były 2-3 zawodnikami, pozostawiając “zapas” z tyłu. Powodowało wiele nieskutecznych sytuacji, ze względu na małą liczbę osób do gry. Dopiero w 15 minucie po podaniu Pawła Bączka, Kulesza Tomasz skierował piłkę do bramki. Bramka ta jednak nie była otwarciem gry obu ekip. Kolejne minuty obfitowały w walkę w środku pola, co przełożyło się na małą liczbę sytuacji bramkowych. Mistrz pierwszej edycji Wyszków Ligi z powodu małej ilości zmian grał nieco ociężale, bez argumentów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Po ustaleniach w przerwie trenera Pawła Nowaka, Pascal świetnie otworzył II połowę. Efektownym strzałem z powietrza, Jezierski Tomasz w 26 minucie skierował futbolówkę do bramki rywala. Niestety był to chwilowy impuls dla chłopaków z widelca. BBS ciężko pracował w obronie, nie dopuszczając do bramkowych sytuacji rywala. W 36 minucie dwukrotnie powiększyli wynik spotkania (2x Roguszewski Damian), doprowadzając do przewagi 2 bramkami, którą zdołali utrzymać do końca spotkania.