Niepokonany GS Zabrodziaczek Wyróżniony

Napisane przez Michał

Zapraszamy na tekstówkę z 5. kolejki Wyszkowskiej Ligi.

FC Diabły - BBS

5 kolejkę Wyszkowskiej Ligi otworzył mecz FC Diabły z BBS. Ten meczprzyniósł nam wiele przyjemnych dla oka sytuacji podbramkowych.Roguszewski Damian, najskuteczniejszy zawodnik spotkania, już w 10 minucie skierował piłkę do bramki Diabłów. Nie musieliśmy długo czekać na kolejną piękną bramkę, którą zdobył strzałem z voleja Patryk
Bączek. Bramkarz po prostu nie miał szans na obronę takiego strzału. Do końca pierwszej połowy BBS zbudował  przewagę 0-4. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik podwyższył Roguszewski Damian dokładając dwa gole w ciągu niecałej minuty. Mimo straty dwóch kolejnych bramek Diabłom udalo sie przecisnąć przez linię obrony BBS by potem zaowocować swoje akcje golem. W niecałe 15 minut FC Diabły głównie indywidualnymi akcjami zdobyły 3 bramki. BBS nie odpuściło i zepchnęło przeciwników do gry defensywnej, przeprowadzając kolejne skuteczne akcje. Mecz zakończył się z wynikiem 3-9 dla BBS

Pascal Fc Widelec - Pomel Wyszków

Na kolejne spotkanie w Wyszkowskiej lidze rozgrywała ekipa Widelca z Pomelem, który w ligowej tabeli nie uzbierał dotychczas żadnych oczek. Nieoczekiwanie dla wszystkich zebranych na boisku, wynik otworzył Pomel za sprawą Korneliusza Suchenka, który w 11 minucie pokonał bramkarza Pascala. Pomel po zdobyciu bramki cofnął się, broniąc dostępu do swojej bramki większą liczbą zawodników. Taktyka ta przełożyła się na ciągły atak pozycyjny Pascala, bowiem wyłącznie jeden zawodnik Pomelu grał wówczas wyżej. 7 minut, minut potrzebował Widelec na odrobienie strat. W 18 minucie bramkę zdobył Alan Wróbel. Do przerwy obraz gry się nie zmienił, a Pascal jeszcze raz zdołał pokonać bramkarza rywali. 2 odsłona rozpocząła się bardzo spokojnie. Obie ekipy czekały na swoją próbę. Pomel w 34 minucie doprowadził do remisu, powodując "grę od zera". Ponowne cofnięcie się pod własną bramkę, nie było dobrym pomysłem, ponieważ już po 3 minutach Widelec ponownie wyszedł na prowadzenie, a zdobywcą bramki był Wyszyński Jarosław. Do końcowego gwizdka Pascal bardzo bacznie kontrolował przebieg spotkania, nie pozwalając na kontry rywali, przy tym dokładając 3 bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3.

PBS Wyszków - GS Zabrodziaczek

PBS Wyszków w minioną niedzielę miał ciężkie zadanie do zrealizowania. Musiał bowiem stawić czoła obecnemu liderowi - GS Zabrodziaczek. Determinacja oraz wola walki pomogły w zdobyciu pierwszej bramki, która dawała prowadzenie drużynie PBS! W 6 minucie bramkę zdobył Marcin Myśliwiec. Lider tabeli długo nie musiał rozpracowywać rywala. Dawny MVP Ligi Bobra - Krzysztof Lewandowski, jak przystało na tak duże nazwisko w polskiej piłce, bardzo szybko doprowadził do remisu. W kolejnych minutach spotkania GS Zabrodziaczek zdecydowanie przejął inicjatywę w spotkaniu. Już po 15 minutach prowadzili 4:1. PBS jednak nie złożył broni. Nadzieją na dalszą walkę była bramka Mirosława Augustynika z PBSu, który wykończył akcję po podaniu Mateusza Piechocińskiego. Zryw ten okazał się krótką chwilą, bowiem w 2 połowie GS Zabrodziaczek raz po raz przedostawał się pod bramkę rywala, zdobywając bramki. Tablica wyników po regulaminowych 50 minutach pokazała okazałe 2:11 dla GSu. Lider wielkimi krokami zbliża pierwszej korony w wyszkowskich rozgrywkach.

Skuszew - Czarna Elka

Ostatni mecz 5 kolejki był prawdziwym widowiskiem. Skuszew po ostatniej dotkliwej porażce wiedział, że walka o podium zależy od teog spotkania. Już w 3 minucie wynik na 1-0 otworzył kapitan - Jacek Markowski. Długo nie czekaliśmy na kolejną bramkę i już po 10 minutach Skuszew prowadził 2-0. Czarna Elka mimo kilku groźnych sytuacji, nie byli w stanie skierować piłki do bramki rywali. Do przerwy przegrywali ze Skuszewem 2-0 W drugiej połowie mecz przeistoczył się w prawdziwe starcie. Dużo fauli, stałych fragmentów gry i karnych minut dla zawodników. W 32 minucie po wielu próbach Czarna Elka zmniejszyła stratę po golu Marcela Wysockiego. Dwie minuty później doprowadzili do remisu. Obie drużyny potrzebowały zwycięstwa ze względu na wyrównaną sytuację w tabeli. Skuszew odbiegł rywalom zdobywając kolejną bramką, ale przewaga ta nie na długo. Gdy Czarna Elka ponownie doprowadziła do remisu w 41 minucie, chwilę później zwycięskiego gola Skuszewowi dał najskuteczniejszy w meczu Szymon Rudnik. Mecz ten zakończył 5 kolejkę Wyszkowskiej Ligi zwycięstwem Skuszewa nad Czarną elką 4-3.