AKTUALNOŚCI

wtorek, 03 grudzień 2019 17:47

Podsumowanie Wyszków Ligi! Wyróżniony

Napisał

29 listopada oficjalnie zakończyliśmy kolejną edycję wyszkowskich rozgrywek szóstek piłkarskich. Jesienna edycja pod wieloma aspektami zmieniła się nie do poznania! Po pierwsze mamy nowe boisko. Po drugie mamy zupełnie nowe drużyny i zawodników w lidze, co pokazuje, że plan rozwoju ligi w Wyszkowie idzie w dobrym kierunku. Po trzecie mamy nowy, wyższy poziom sportowy w lidze. I po czwarte, jesienna edycja charakteryzowała się większą grą fair play, co przełożyło się na mniejszą liczbę kartek oraz kar.

Jak to miało miejsce w poprzedniej edycji, tak i teraz, gala odbyła się w Klubie Mozi w Wyszkowie. To piłkarskie święto dla wszystkich drużyn. Podczas wydarzenia miało miejsce uhonorowanie każdej grającej ekipy oraz indywidualności, które odznaczyły się najmocniej na wyszkowskich boiskach.

Gala rozpoczęła się od słów podziękowania skierowanych do osób dzięki którym nasza organizacja może stale się rozwijać oraz poszerzać swoje kręgi. W tym punkcie chcielibyśmy ponownie podziękować sponsorowi strategicznemu - IT4 Polska, która kolejny sezon współpracuje z nami nad rozwojem ligi! Jesteśmy pełni radości, że możemy pracować ze sponsorem, który rozumie nasze potrzeby, a dodatkowo przygotowuje specjalne promocje dla naszych zawodników oraz kibiców.

Następne podziękowania zostały skierowane do Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. Jak wszyscy wiemy, jesienna edycja rozgrywana była na nowym boisku, z którego wszyscy jesteśmy zadowoleni. Oczywiście jako najemcy boiska na Ligę, chcemy również mieć wkład w jego modernizację, dlatego zakupiliśmy nowe siatki bramkowe, które będą służyły przez kolejne sezony Wyszków Ligi.

Słowa podziękowania kierujemy również do mediów, dzięki którym osoby jak dotąd nieznające naszej ligi mogą dotrzeć do informacji boiskowych.Za kolejny sezon współpracy dziękujemy portalowi - Nowy Wyszkowiak!

Potem nadszedł czas na uhonorowanie tych najważniejszych - zawodników Wyszków Ligi. Tradycyjnie jak to w naszej organizacji, każda z ekip otrzymała pamiątkowy puchar za udział w rozgrywkach. W kolejnym kroku, wręczyliśmy puchary oraz medale dla najlepszej trójki w lidze:
3 miejsce - Pascal FC Widelec,
2 miejsce - Skuszew,
1 miejsce - GS Zabrodziaczek.

Ogromnie nas cieszy, że w tak licznym gronie powyższe drużyny odbierały swoje trofea. To pokazuje, że zaangażowanie na boisku przekłada się również na pozaboiskowe aspekty. Dla nas to ważny znak, że zakończenie w tak oficjalnej formie to wspaniały pomysł. Zawodnicy mogą poczuć, że wywalczone na boisku miejsce w tabeli to nie tylko oznaczenie na stronie, ale też uhonorowanie ich trudu w całej ligowej społeczności.

Następnie nadszedł czas na wręczenie nagród dla najważniejszych zawodników w Lidze: Król asyst, król strzelców, najlepszych bramkarz oraz MVP.

Asystent to osoba oznaczająca się ponadprzeciętnym pomysłem na grę, kreowaniem akcji, a co najważniejsze tworzeniem bramkowego podania. Takim zawodnikiem w Wyszków Lidze jest Mateusz Ponichtera z nowej drużyny BBS, który zdobył nagrodę króla asyst.

Strzelec, najczęściej napastnik, będący egzekutorem, wykańczającym wszystko co się da, stający się lisem pola karnego rywala! Miano to w jesiennej edycji osiągnął Jarosław Wyszyński reprezentujący Pascal FC Widelec!

Najlepszego bramkarza ligi zazwyczaj wybiera się po statystykach. Tutaj wybór mógł być tylko jeden. Tylko 14 straconych bramek, a dziesiątki pozytywnych interwencji. Bramkarzem tej edycji został Dariusz Wiąckiewicz z GS Zabrodziaczek!

Ostatnią nagrodą wręczaną podczas gali, a zarazem najważniejszą jest nagroda MVP. To niezwykle ważne miano, ponieważ najlepszego zawodnika wybiera się nie tylko po tym co robi na boisku, ale również to co robi poza boiskiem. Szybkość, zwinność, mocne uderzenie, drybling, radość z gry, gra fairplay, trzymanie w ryzach zespołu, dobry kontakt z otoczeniem a do tego zdobywca fantastycznych bramek i kreator wielu akcji bramkowych. To krótki opis Pana piłkarza - El Pistolero Jacka Markowskiego z drużyny Skuszew, zdobywcy nagrody najlepszego zawodnika ligi!

Dziękujemy Wam za kolejny sezon amatorskiej piłki w Wyszkowie. Możemy już wam obiecać, że wracamy na wiosnę, w kwietniu! Co teraz? Przed nami przerwa, zimowa przerwa. Oczywiście będziemy was w tej przerwie zaskakiwać nowymi aktywnościami. Planujemy turnieje sportowe oraz e-sportowe, o których będziemy informować na naszej stronie oraz mediach społecznościowych.

Do usłyszenia!

Czytany 391 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 luty 2020 21:18

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

 

Sponsor strategiczny ligi

Patron honorowy ligi

Partnerzy

O Lidze Bobra

Liga Bobra to miejsce, które powstało w 2011 z inicjatywy społecznej w celu szerzenia aktywności fizycznej mieszkańców. Po kilku latach działalności w gminie nasze działania rozrosły się do kilku powiatów. Od powstania zorganizowaliśmy już 16 edycji regularnej amatorskiej ligi piłkarskiej oraz kilkanaście turniejów w których za cel stawialiśmy sobie pomoc potrzebującym.

Ostatnie turnieje

Kontakt

Lokalizacja: 05-240 Tłuszcz, ul. Łąkowa 1

Email: kontakt@ligabobra.pl

Telefon: 603-077-025

Website: www.ligabobra.pl

Zostaw do siebie kontakt

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.
© Liga Bobra. All Rights Reserved. Designed By BTKSYSTEMS

Szukaj