wtorek, 10 listopad 2020 09:43

Adrian Frąckiewicz - raport z analizy GPS Wyróżniony

Nie zwalniamy tempa w naszych analizach. Na warsztat zabieramy teraz dobrze znanego zawodnika z boiska Ligi Bobra. Napastnik Team Hangover – Adrian Frąckiewicz. Węższemu gronu znanego jako Frącek! Nasz boiskowy Adriano czujnik przywdział 18.11.2020 na meczu z RDK Szewnica. Frącek na boisku pracował całe 50 minut. Strzelił trzy bramki. Jego ekipa do meczu przystąpiła z jednym zmiennikiem, który nie bardzo pasował do gry na szpicy. Jak dotychczas Adrian pobił kilka rekordów kolegów Nadaja i Chmiela. Pokazał nam również, że można zrobić więcej niż jeden sprint w meczu. Bo już się baliśmy że czujnik jest popsuty:)

Raport z meczu RDK Szewnica – Team Hangover dostępny TUTAJ.

Dystans

6000 metrów w 50 minut. Totalna deklasacja dotychczasowych rywali i wysoko postawiona poprzeczka przed kolejnymi śmiałkami. Adrian w meczu biegał jak opętany w dobrego słowa znaczeniu. Praca na całej przestrzeni boiska co pokaże sekcja czwarta analizy. W której połowie Frącek był aktywniejszy? Zdecydowanie w pierwszej. Widać to po przebiegniętym dystansie oraz po znacznej przewadze koloru pomarańczowego. Na wysokiej intensywność przez całe 50 minut przebiegł 1,4 km. Jego sprinty miały łącznie 147 metry. Są to najlepsze statystyki wśród zgromadzonych danych przez nas. Podsumowując niespełna 25% całości dystansu to były szybkie biegi i sprinty. 76% dystansu to jogging i spacer. Jak to wypada w porównaniu z poprzednikami? Ano tak, że Adrian jako pierwszy miał więcej biegu nich chodzenia w meczu – to pokazuje i udowadnia nam jak harował na boisku.

Analiza sportowa Adrian Frąckiewicz

Zdarzenia

Wszystkich zdarzeń w meczu Adrian miał 647. Gdzie 534 na małej intensywności co stanowi 83% wszystkich zdarzeń. 17 % było na wysokiej intensywności – wchodzą w to sprinty i szybkie biegi – czyli takie gdzie prędkość badanego jest między 13 a 21 km/h. Adrian podsumowując wykresy dystansu i zdarzeń miał więcej dystansu przebiegniętego w pierwszej połowie gdzie miał trochę mniej zdarzeń. O czym to może świadczyć? W drugiej połowie Team Hangover miał wynik już na plusie. Nie musiał gonić wyniku tylko kontrolował grę. Zatem Adrian mniej biegał a więcej generował wydarzeń/zdarzeń.

Sprinty

Płynnie teraz możemy przejść do slajdu ze sprintami i potwierdzić ostanie zdanie, które może być podsumowaniem jego sprintów. Jak na tacy widać, że pierwsza połowa była intensywniejsza w jego wykonaniu. W całym meczu Frącek odnotował 11 sprintów. Z czego aż 8 w pierwszej części. To potwierdza nasze analizy ilości zdarzeń. Zerknijmy jeszcze na jego prędkość – top speed 27,6 km/h uzyskane w 8 minucie spotkania. Najdłuższy sprint miał 27 metry i były takie dwa w całym meczu. Widzimy na slajdzie również, że miały one miejsce w pierwszej części pierwszej połowy.

Heatmapa

Adrian przez brak zmian pracował całe 50 minut na boisku. Jego mapa aktywności podczas gry pokazuje jak na tacy gdzie był najczęściej. Prawie 60% czasu gry spędził w środkowej części boiska. Jeśli chodzi o strony boiska to również przeważa tu środek oraz delikatnie prawa strona boiska.

Czytany 644 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 grudzień 2020 20:12