piątek, 13 listopad 2020 21:22

Piotr Burasiewicz - raport z analizy GPS Wyróżniony

W czwartej analizie GPS postanowiliśmy wspólnie z zespołem PodajPilke.pl wziąć na warsztat zawodnika, który w meczu pracuje więcej w defensywie. Padło na młodziutkiego Piotra Burasiewicza z Team Hangkover. Piotrek ma zaledwie 18 lat i jest jednym z młodszych zawodników w swoim klubie jak i całej lidze. Nie przeszkadza mu to zupełnie w meczach. Chłopak z żelaznym układem nerwowym. Mimo wieku pewny punkt defensywy Team Hangover. Nasz młodzieniaszek otrzymał GPS w meczu z FC Ultimatum Wyszków. Na boisku spędził niespełna 40 minut.

Analiza GPS Adam Burasiewicz

Mimo krótszego czasu na boisku i pozycji stricte defensywnej udało mu się wykręcić kilka wyników ponad normę. Jest to już czwarta analiza i mamy porównanie z innymi zawodnikami.

Raport z Team Hangover – FC Ultimatum Wyszków dostępny TUTAJ. Piotrek nie pojawił się w statystykach indywidualnych tego meczu. Aczkolwiek w całym spotkaniu zaliczył kolejny dobry występ.

Dystans

2700 metrów w niespełna 40 minut. Przypominamy, że Piotrek to obrońca? W porównaniu z innymi analizami jest to dość mało. Z Adrianem Frąckiewiczem dzieli Piotra przepaść. Jednak musimy cały czas pamiętać, że są to zupełnie dwie różne pozycje. Piotrek dość rzadko zapuszcza się w pole karne przeciwnika. Robi to sporadycznie ale bardzo efektywnie. Jego wyjścia są przemyślane, dzięki jego szybkości o której w czwartej pozycji zespół szybko robi przewagę w ofensywie przy kontrach.

W której połowie Piotrek był aktywniejszy? Druga połowa była delikatnie lepsza w wykonaniu Piotrka. Lepiej to będzie zobrazowane w drugim slajdzie gdzie pokażemy zdarzenia.

Na sam koniec spójrzmy na dystanse przebiegnięty przez Piotra:

492 metry na wysokiej intensywności. W tym 30 metrów sprintu. Pozostały bieg był w granicach 13-21 kmh/h. Sprinty są powyżej 21 km/h. 1,5 kilometra Piotrek przechodził po boisku. Nie wiem jak na analizę zareaguje Kacper Gałązka. Mamy nadzieje, że po najbliższym meczu Piotrek nie będzie śmigał karnych kółek wkoło stadionu TKSlaughing.

Zdarzenia

Pozycja Piotra oraz fakt, że nie rozegrał całego spotkania przełożyły się również na zdarzenia w meczu. Było ich tylko 257. I tutaj widać delikatną różnicę pomiędzy pierwszą a drugą częścią gry. Można zauważyć, że ilość zdarzeń minimalnie był większy w po przerwie. 84% zdarzeń było na małej intensywności. Jest to o jeden procent więcej niż Adrian w poprzedniej analizie ale o sporo mniej niż Chmiel i Nadaj (89%). Zatem jako obrońca dużo aktywniejszy jest Piotr od swoich rywali w GPS.

Sprinty

Po ostatnim super wyniku Frącka długo nie musieliśmy czekać na pobicie jego rekordu. Piotrek w meczu miał tylko dwa sprinty ale ten jeden – rekordowy w stosunku do innych. 28,4 km/h to nowy rekord naszej zabawy. Do celów statystycznych: dwa sprinty, średnia prędkość sprintów 25,7 km/h, średnia długość sprintu 15 metrów.

Heatmapa

Mapa aktywności Piotrka nie odkrywa Ameryki. W meczu z Ultimatum 77% czasu spędził w środkowej części boiska. Stroną dominującą była prawa flanka – ale nie jakoś znacząco.