AKTUALNOŚCI

sobota, 21 listopad 2020 09:17

Tomek Freyberg - raport z analizy GPS Wyróżniony

Napisał

Obiecaliśmy tę analizę jeszcze w tym tygodniu. Główny zainteresowany był bardzo ciekawy jak mu poszło na tle kolegów, którzy już odbyli przygodę z GPS. Jak widzicie w Lidze Bobra mamy wysyp utalentowanej młodzieży. Był Karol który ma jeszcze 16 lat i wiele przed nim. W ostatnim tygodniu pokazaliśmy Piotrka, który w tym roku stał się pełnoletni. Piątą analizę wykonaliśmy Tomkowi Freyberg z ekipy Black Dragons Team. Ekipa Krystiana była jednogłośna by 25.10.2020 na meczu czujnik założył Tomek. Tomek to ofensywny zawodnik. Najczęściej nękający bramkarzy swoimi akcjami. Swego czasu przewodził w klasyfikacji króla strzelców ligi A1. Dzisiaj na trzeciej pozycji w tejże klasyfikacji.

Tomek czujnik GPS założył w meczu z Puchatymi Wilkami. Link do raportu meczowego TUTAJ. W tym meczu napastnik Czarnych smoków popisał się hattrickiem i asystą. Na placu gry spędził – 50 minut.

Analiza GPS

Dzięki temu będziemy wiedzieć sporo o jego zachowaniu i wynikach.

Dystans

Mamy pierwsze spostrzeżenie już na pierwszym etapie analizy – mimo pozycji ofensywnej, mimo że Tomek spędził znaczącą część meczu na połowie rywala to wykręcił świetny wynik. Rekord na obecną chwilę należy do Adriana Frąckiewicza. Tutaj mamy wynik zbliżony do niego – zatem wstydu nie ma. 5,6 km przebiegnięty dystans. Z czego 1,2 km na wysokiej intensywności. Co jeszcze rzuciło się na w oczy? Zobaczcie na wykres minut i rozkład dystansu w całym meczu. Tomek na sam koniec meczu wykręcił sporo. Pamiętajmy, że w meczu był wynik 4-2, a ostatnia bramka padła w 50 minucie. To wszystko tłumaczy. Do czasu strzelenia czwartej bramki Smoki miały wynik minimalnie na swoją korzyść. Wtedy drużyny zmuszona była do większej intensywności by na sam koniec nie odnotować remisu lub porażki. Podsumujmy na koniec liczby z dystansu:

21% dystansu były na wysokiej intensywności. Tomek wtedy przebiegł na sprincie 130 metrów, a 1100 metrów w biegu w granicy 13-21 km/h. Patrząc na Piotrka Burasiewicza z ostatniego tygodnia to wynik dużo lepszy. Jednak porównajmy to do Frąckiewicza – 25% dystansu na wysokiej intensywności. Czyli porównywalnie. Pozycje obu panów są podobne zatem Adrian to dobry punkt odniesienia. Tomek niestety również w meczu odnotował dość spory dystans „przechodzony” bo aż 2,8 km. Słowami Jurka Engela – element ewidentnie do poprawy.

Analiza GPS

Zdarzenia

Po zdarzeniach widać jak mocno Tomek pracował w pierwszej połowie meczu. 21% dystansu przełożyło się na 99 zdarzeń. 1100 metrów zostało wygenerowane w 91 zdarzeniach w 50 minutach. Łącznie wszystkie zdarzenia w meczu to 550. 451 zdarzeń stanowi 82% zdarzeń na małej intensywności.  18% zdarzeń na wysokiej intensywności. Adrian w swojej analizie miał znacznie więcej zdarzeń, wygenerował on wtedy też dystans o 400 metrów dłuższy. Wynika z tego, że Tomek potrzebował mniej zdarzeń by wygenerować dobry wynik. Reasumując wykonywał on dłuższe biegi jednorazowo. Zatem Tomek na tle Adriana wygląda naprawdę dobrze, zostawiając daleko w tyle Chmiela i Nadaja grających na tej samej pozycji.

Analiza GPS

Sprinty

Sprinty – czyli to co lubimy najbardziej. Od razu piszemy – Tomek nie ustanowił nowego rekordu. Jego wynik według nas jest również bardzo dobry. W całym meczu 9 sprintów. Co jest wynikiem zbliżonym do Adriana. Największa prędkość? 27,5 – czyli minimalnie słabiej od Adriana (o 0,1 km/h). Najlepszy sprint odbył się tuż po wznowieniu gry – okolice 28 minuty meczu. Sprint ten miał 17 metrów i trwał 2,2 sekundy. Co więcej? Tomek miał również jeden sprint bardzo długi – 24 metry na bardzo dużej prędkości – 27,4. Średnia prędkość sprintów to 24,7 km/h, średni dystans sprintów 13 metrów.

Analiza GPS

Heatmapa

Ostatni ekran analizy – strefy w których najczęściej można było spotkać kolegę Tomka. 53% środek boiska. 37% pod bramką przeciwnika. Dominująca strona boiska – środek!!

Analiza GPS

 

 

Czytany 107 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 grudzień 2020 20:11

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

 

Sponsor strategiczny ligi

Partnerzy

O Lidze Bobra

Liga Bobra to miejsce, które powstało w 2011 z inicjatywy społecznej w celu szerzenia aktywności fizycznej mieszkańców. Po kilku latach działalności w gminie nasze działania rozrosły się do kilku powiatów. Od powstania zorganizowaliśmy już 16 edycji regularnej amatorskiej ligi piłkarskiej oraz kilkanaście turniejów w których za cel stawialiśmy sobie pomoc potrzebującym.

Ostatnie turnieje

Kontakt

Lokalizacja: 05-240 Tłuszcz, ul. Łąkowa 1

Email: kontakt@ligabobra.pl

Telefon: 603-077-025

Website: www.ligabobra.pl

Zostaw do siebie kontakt

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.
© Liga Bobra. All Rights Reserved. Designed By BTKSYSTEMS

Szukaj