wtorek, 05 październik 2021 07:00

Czarna E(L)ka przełamuje passę - 1 kolejka PLPN Wyróżniony

Napisane przez

Zaczęli! Po kilku tygodniach przerwy, w nowym miejscu z rekordem drużyn. Jesień 2021 w Wyszkowie będzie pod znakiem piłki nożnej. To świetna wiadomość przed tymi co się zastanawiają gdzie i która ofertę wybrać na wiosnę 2022.

GS Zabrodziaczek vs. Niespełnione Talenty

Pierwszy mecz rozpoczynający jesienna rundę Powiatowej Ligi Piłki Nożnej pokazał bardzo wysoki poziom. Doświadczony GS Zabrodziaczek podjął młodą drużynę, która wiedziała że będzie miała ciężkie zadanie. W pierwszych minutach Zabrodziaczek pokazał kilka pięknych zagrań. Miedzy innymi zgranie klatką piersiową do napastnika, który oddał mocny strzał tuż obok bramki. Krzysiek Lewandowski popisał się świetnym strzałem w poprzeczkę zza pola karnego w 9 minucie spotkania. Karol Chmiel również pokazał że potrafi w poprzeczkę, a w 15 minucie spotkania znalazł Drogę do bramki. Rywal próbował szybkich zagrań, lecz one nie przyniosły żadnych skutków. W pierwszej połowie do bramki trafił Paweł Ołów (GS Zabrodziaczek). W drugiej połwie niespełnione talenty wyszli jakby podrażnieni. Jakub Sienkowski w 29 min oddał strzał w poprzeczkę. Wprowadzili spokój w swojej obronie i starali się budować atak. Przyniosło to skutek i Kryspin Kisiel zdobył bramkę kontaktową dla swojej drużyny. GS Zabrodziaczek natychmiast odpowiedział na bramkę. Końcówka spotkania nie przyniosła już żadnych bramek. Spotkanie zakończyło się 3:1 dla Zabrodziaczka.

Czarna Elka vs. Wyszków FC

W drugim meczu można było zobaczyć nową twarz w drużynie Wyszków FC. Łukasz Rogulski, który przeszedł z Pascal FC Widelec i wystąpił od razu w pierwszym składzie. Już w 5 minucie spotkania pokazał swoją klasę wykorzystując rzut wolny po faulu przez Piotra Borysa, który otrzymał karę 2 minut. Rywal wiedział że musi natychmiast odpowiedzieć na bramkę i udało się to zrobić już w 6 minucie spotkania. Obie drużyny pokazały w pierwszej połowie dobrą grę w obronie. Filarem obrony w drużynie Wyszków FC był nowy nabytek. Pierwsza połowa przyniosła jeszcze jedną bramkę dla Wyszków FC w 17minucie. Drużyny zeszły na przerwę z wynikiem 1:2 dla Wyszków FC. W drugiej połowie swoją klasę pokazała Czarna Elka, która próbowała odzyskać straty. Odzyskiwanie strat rozpoczął Dominik Zajączkowski, który znalazł drogę do bramki w 26 minucie po podaniu od Łukasza Wyszyńskiego. Swoją bramkę również dorzucili Jarek Wyszyński (28 min), Patryk Wróbel (36 min) i Łukasz Wyszyński (40 min). Teraz to Wyszków FC musiał odrabiać straty. Wyszków FC odrabiając straty zdobył bramki w 45 minucie (Karol Anklewicz) i 48 minucie (Damian Komorowski). W samej końcówce spotkania Patryk Wróbel zaznaczył która drużyna króluje na boisku i dołożył 6 bramkę dla Czarnej Elki która wygrała 6:4. W tytule artykuły napisaliśmy specjalnie o przełamaniu passy - w meczu tych rywali zawsze padało 7 bramek:

3 Edycja
3 niedziela, 11 październik 2020 16:00 Wyszków FC - Czarna Elka 4 - 3
8 niedziela, 22 listopad 2020 14:00 Czarna Elka - Wyszków FC 3 - 4
4 Edycja WLS
7 niedziela, 27 czerwiec 2021 14:00 Wyszków FC - Czarna Elka 4 - 3

FUZ Ostrowy vs. Pascal FC Widelec

Pascal FC Widelec strata zawodnika i od razu zwycięstwo? Tak to możliwe. Podjęła FUZ Ostrowy, który miał duże problemy z koncentracją na boisku. Pascal popisał się świetną formą w dniu meczowym i już w pierwszej połowie pokazał że 3 punkty należą do nich strzelając 4 bramki. Lawinę goli rozpoczął Łukasz Kowalczyk (5 min). Następnie Łukasz Damętko (8 min), Krzysztof Borkowski (16 min) i w pierwszej połowie strzelanie zakończył zawodnik, który rozpoczął cały ten proceder, a więc Łukasz Kowalczyk (24 min). FUZ Ostrowy tylko raz znalazł drogę do bramki w 19 minucie spotkania, bramkę zdobył Marcin Kowalczyk, który chwilę przed tym oddał strzał w poprzeczkę. Druga połowa przyniosła nam kolejne bramki dla Pascala a Fuz Ostrowy dalej nie mógł sobie poradzić z organizacją gry na boisku. Dla Pascala strzelali Łukasz Kowalczyk (34 min, 35 min), Bartosz Głowacki (46 min), Robert Wałkowski (42 min). Spotkanie zakończyło się przegraną FUZ Ostrowy 1:8, która zdobyła jedną honorową bramkę

FC Ultimatum Wyszków vs. RP Granity

Ostatni mecz pierwszej kolejki można nazwać meczem do jednej bramki. Mimo to należy pochwalić drużynę FC Ultimatum Wyszków, która pokazała kilka ładnych uderzeń na bramkę rywala. Między innymi uderzenie w poprzeczkę Grzegorza Milczarczyka. Może to dzięki bramkarzowi RP Granity przegrali (Dominik Grądzik). To on wyciągnął kilka uderzeń, które szły na bramkę. Dla RP Granity strzelali Piotr Grądzik (44 min), Paweł Kurbiel (12 min), Łukasz Łada (33 min, 46min)

Czytany 461 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 październik 2021 07:13