AKTUALNOŚCI

czwartek, 02 grudzień 2021 08:34

Wyszków ma nowego mistrza! Wyróżniony

Napisał

Od tej niedzieli na Wyszkowie mamy nowego mistrza. Do ostatnich minut można napisać, że toczyła się walka o podium. To jest piękno tego sportu! Niby amatorskie rozgrywki a emocji tyle by można by śmiało obdarować nie jedną profesjonalną ligę.

O tym jak bardzo liga na Wyszkowie jest mocna świadczy kilka faktów.

  • W sezonie jesień 2021 było aż dziewięć ekip w lidze i siedem z nich prezentowało poziom medalowy
  • Do końca edycji nie było wiadomo kto zajmie miejsce na podium
  • Siódma ekipa ogrywa niedawnego wicemistrza
  • Na pięć edycji mamy czterech różnych mistrzów
  • Duża liczba graczy o bardzo wysokim poziomie sportowym

Jednak to co mi się najbardziej podoba w Wyszkowie to brak napinki. Mowa o niezdrowych emocjach które czasami biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. W Wyszkowie wiele osób grało w piłkę w tutejszym Bugu. To widać. Mamy w swoich szeregach wiele osób które reprezentowały barwy Bugu! Dodatkowo średnia wieku WLS jest dość wysoka. To zaawansowana wiekowo liga. Dzisiaj podczas ostatniej kolejki wszyscy było możliwe. Wszystkie mecze o stawkę. Nastawialiśmy się na najgorsze… Jednak jak się okazało na boisku sędzia nawet po kartki nie musiał sięgać. Wszystko w sportowej atmosferze z respektem do rywali i poziomu sportowego. RP Granit rzutem na taśmę wpadł na podium a przez chwile miał już na szyjach srebrne medale… Pascal FC Widelec mistrz Wiosna 2021 mimo niekorzystnego rezultatu nadal świetnie się bawił! GS Zabrodziaczek po przegranej i mocnym przekreśleniu szans na podium nie krył złości ale na siebie i swoją dyspozycję!

Panowie – dziękuje Wam za to! Pięknie! Oby więcej. To widzą Wasze dzieci, które stoją obok. Zdajecie egzamin w tej kwestii. Dodatkowo na Wyszkowie jest dużo wyższa kultura na boisku i poza nim. Niecenzuralnych słów tu pada zdecydowanie mniej niż na naszym drugim obiekcie…

Wróćmy jednak do podsumowania 5 edycji a dokładnie najwazniejszych rzeczy. Czyli kto za co dostał nagrodę!

Król strzelców – Szymon Rudnik – Niespełnione talenty – Szymek to jedna z głównych strzelb w Wyszkowie! Potrafi świetnie uderzyć z dystansu, wykończyć akcję w polu karny czy strzelić świetną bramkę z główki!

Król asyst – tu mieliśmy sytuację bezprecedensową. Pierwszy raz w historii LB i WLS mamy aż czterech laureatów tejże nagrody! Damian Komorowski, Mateusz Wałowski, Paweł Kurbiel oraz Sebastian Sasin! Całą czwórka zdobyła po pięć asyst.

Najlepszy bramkarz – Daniel Zieliński – Wyszków FC – Daniel to solidność w bramce! Wiemy to od lat. To jego druga statuetka w tej kategorii w historii Wyszkowskiej ligi.

Najlepszy zawodnik – Damian Komorowski – Wyszków FC – zawodnika o takich cechach chciałby mieć w swoich szeregach każdy!

Zdjęcia z zakończenia:

Czytany 233 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 grudzień 2021 07:58

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wybierz kategorię

Najpopularniejsze

 

Sponsor strategiczny ligi

Patron honorowy ligi

Partnerzy

Kontakt

Lokalizacja: 05-240 Tłuszcz, ul. Łąkowa 1

Email: kontakt@ligabobra.pl

Telefon: 603-077-025

Website: www.ligabobra.pl

Zostaw do siebie kontakt

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.
© Liga Bobra. All Rights Reserved. Designed By BTKSYSTEMS

Szukaj