wtorek, 08 listopad 2022 06:56

Jedni kończą, drudzy zaczynają bal! MTS!

To już jest koniec! Po dziewięciu fantastycznych kolejkach 21. Edycja Ligi Bobra przechodzi do historii. Na zakończenie sezonu drugiej ligi nie zabrakło emocji. Tytuł mistrzowski wywalczył MTS Wyszków, srebro trafiło do Netservisu Dobczyn, a na najniższym stopniu podium zameldował się WKS Ostrówek.

AKS Elektro – WKS Ostrówek

O emocje tej ostatniej niedzieli zawodnicy zadbali już od samego początku i pierwszego starcia. Mecz AKS-u z WKS-em stał na naprawdę wysokim poziomie. Strzelanie rozpoczęli “Elektrycy” za sprawą Daniela Kruka w 7. minucie, by chwilę później do wyrównania doprowadził niezawodny Kacper Przybyło. Po kilku miuntach było już 2-2, a kolejne trafienia dołożyli Padamczyk i Kamil Bereda. Dla Beredy, I połowa tego spotkania była chyba najlepszą w całym sezonie bowiem jeszcze przed przerwą zdobył dwie świetne bramki po uderzeniach z dystansu i dzięki niemu to AKS schodził na przerwę prowadząc. W przerwie w bramce AKS-u doszło do zmiany bramkarza – Pietrzaka zastąpił Sasin. Zmiana stron wyzwoliła nowe pokłady energii w zespole z Ostrówka i to oni po przerwie stwarzali więcej sytuacji. Do wyrównania najpierw doprowadził Trąbiński, a kilka chwil później kolejne dwa trafienia dołożył Kacper Przybyło. Końcowe minuty były dość nerwowe, z atakami z obydwu stron. Kropkę nad i dla drużyny WKS-u postawił jednak w 43. minucie Kamil Matusiak pieczętując zwycięstwo i trzecie miejsce swojej drużyny na koniec sezonu. Warto dodać, iż bramkarz WKS-u - Rafał Kubuj został uznany za najlepszego golkipera sezonu 2. ligi,a Kacper Przybyło zajął 2. miejsce w klasyfikacji strzelców. Gratulacje!

Iskra Jasienica – Joga Bonito

W drugim meczu tej ostatniej niedzieli zmierzyły się drużyny okupujące przez większość sezonu lokaty na dole tabeli. W drużynie Iskry mogliśmy obserwować dawno niewidziany duet ofensywny Sroka- Stańczak oraz nowe złocisto-białe koszulki zespołu. Więcej argumentów piłkarskich miała jednak tego dnia Joga. Strzelanie w 3. minucie rozpoczął Piotr Miętus. W 19. Minucie na 2-0 podwyższył Kamil Falkenberg i to właśnie przy dwubramkowym prowadzeniu Jogi zawodnicy zeszli na przerwę. Po zmianie stron gra zrobiła się ciekawsza. Najpierw na 3-0 podwyższył Bartek Lipski, by po chwili Iskra złapała kontakt po golu Stańczaka. Entuzjazm zespołu z Jasienicy został jednak szybko ostudzony po kolejnej bramce Jogi, tym razem autorstwa Michała Jędrzejczyka. W 35. minucie na 5-1 podwyższył Falkenberg i wydawało się, że jest już po meczu. Iskra nie poddała się jednak i zdołała odpowiedzieć trafieniami Krendlera i Stańczaka. Tego dnia było to jednak wszystko, na co było stać doświadczony zespół. W końcówce Lipski zdobył kolejną bramkę ustalając wynik spotkania na 6-3 dla Jogi Bonito.

Bear Team- Netservis Dobczyn

Prawdziwe emocje rozpoczęły się od starcia nr 3, kiedy to Bear Team mierzył się z walczącym o złoty medal Netservisem.  Zwycięstwo lub remis dawało zespołowi z Dobczyna nadzieję na wygranie całej ligi, porażka zabierała marzenia o pierwszym miejscu na koniec sezonu. Pierwsze minuty były dość ostrożne, czuć było wagę spotkania. Wynik w 9. minucie otworzył zespół z Dobczyna, kiedy zespołową akcję wykończył Kacper Toruszewski. Niespodziewanie gra była jednak wyrównana, co przyniosło w 20. minucie bramkę po rzucie karnym dla Bear Teamu. Trzy minuty później genialne trafienie zanotował Kamil Roguski. Wykonując rzut wolny z własnej połowy oddał strzał lobując bramkarza Bear Teamu i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie tuż przed przerwą. Druga połowa rozpoczęła się w stanie kadrowym zawodników z pola 3 na 5, bowiem tuż przed przerwą dwóch graczy Bear Teamu zostało ukaranych żółtymi kartonikami. To nie zdeprymowało jednak tego zespołu, który był w stanie utrzymać wynik mimo okrojonego składu. Co więcej, w 33. minucie świetnie na bramkę uderzył Mateusz Rasiński, czym doprowadził do wyrównania. Netservis miał swoje sytuacje, miał wiele dobrych okazji, ale w większości to bramkarz “Miśków” Mariusz Jusiński wychodził z tych pojedynków górą. Był nawet w stanie obronić rzut karny, co jeszcze bardziej nakręciło jego kolegów z drużyny. W 39. minucie Bear Team przeprowadził kolejną zabójczą akcję, którą wykończył Marcin Pachulski sensacyjnie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Mimo chęci drużyny z Dobczyna wynik meczu nie uległ już zmianie i to Bear Team tego dnia zdobył tak cenne trzy punkty wygrywając 3-2. Porażka Netservisu dała nam odpowiedź na pytanie jak będzie wyglądało podium na koniec sezonu 2. ligi. Zespół z Dobczyna musiał zadowolić się srebrnymi medalami, ale też nagrodą indywidualną, ponieważ Norbert “Cinek” Gawryś został wybrany najlepszym zawodnikiem tej edycji.

FC Pepinos – MTS Wyszków

Czegoś takiego dawno nie widzieliśmy. Coś co wydawało się mało prawdopodobne stało się faktem. Osiem goli Damiana Gałązki i nokat MTS- u na Pepinosach stał się faktem, ale zacznijmy od początku. Już przed meczem wiadomo było, że Damian Gałązka, lider MTS-u będzie w tym spotkaniu próbował nastrzelać tyle goli, żeby zdobyć koronę króla strzelców. Przed spotkaniem miał 14 trafień w tym sezonie i aż siedmiu brakowało mu do przewodzącego klasyfiacji Kacpra Przybyły. Od pierwszych minut MTS dosłownie rzucił się na przeciwnika za wszelką cenę szukając w swoich sytuacjach Damiana. Ten odnajdował się kapitalnie i już po ośmiu minutach miał na swoim koncie trzy trafienia. Na jego czwartego gola byli w stanie odpowiedzieć Pepinosi, którzy w 17. minucie przeprowadzili bramkowy kontratak. To nie zatrzymało super strzelca, który jeszcze przed przerwą dołozył kolejne dwa trafienia. Druga połowa to istna walka z czasem. Dwóch bramek potrzebował Gałązka do objęcia samodzielnego prowadzenia w klasyfikacji. Po przerwie obudzili się też jednak jego koledzy. Najpierw gola zdobył Witkowski, a później Marcin Kowalczyk. W międzyczasie świetną bramką popisał się Przemysław Bereda dla zespołu Fc Pepinos w kapitalny sposób lobując Sebastiana Brodawkę. Wreszcie nadszedł punkt kulminacyjny. 38. minuta i kolejny gol Damiana Gałązki oznaczający wyrównanie dorobku Przybyły. Kibice skandujący “jeszcze jeden”, mija kolejna minuta.. świetny rajd Witkowskiego, podanie i... jest! 22 .gol Damiana Gałązki w tym sezonie ku uciesze kibiców i samego zawodnika. Damian melduje wykonanie zadania i schodzi z boiska. Sprawdza jeszcze tabelę, upewnia się czy na pewno zwyciężył w klasyfikacji strzeleckiej i nie wraca już na plac gry. Jego koledzy dopełniają dzieła zniszczenia i wygrywają spotkanie 13 do 3. Damian Gałązka zostaje królem strzelców, najlepszym asystentem, a jego drużyna MTS Wyszków po pogromie w ostatnim spotkaniu zdobywa złote medale 21. Edycji Ligi Bobra. Chapeau bas Panowie!

Czytany 497 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 listopad 2022 21:20