wtorek, 08 listopad 2022 07:00

Polonez mistrzem, Offside i Wyższa Półka na podium!

Ta ostatnia niedziela.. Padła łupem wyszkowskiego Poloneza! Po zwycięstwie nad Teamem Hangover to właśnie zawodnicy tej drużyny mogli cieszyć się z mistrzostwa 21. Edycji Ligi Bobra! Drugie miejsce zdobył wołomiński Offside, a brąz wywalczyła Wyższa Półka.

Team4Fun – Puchate Wilki

Na rozgrzewkę przed daniami głównymi odbył się mecz drużyn z końca tabeli, który jednak okazał się dość jednostronny. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga Teamu4Fun, który w 11. minucie objął prowadzenie po golu z rzutu karnego Przemka Gronka. W 20. minucie na 2-0 podwyższył Krystian Przyszewski i więcej goli w pierwszej połowie nie oglądaliśmy. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Dalej przeważał 4Fun, a kluczowe role odgrywali dobrze dysponowani Derlatka i Gronek. To właśnie ten drugi dwukrotnie silnymi, mierzonymi strzałami pokonał Łukasza Trąbińskiego w drugiej połowie. Puchate Wilki, które o tym sezonie chciałyby jak najszybciej zapomnieć stać było na honorowe trafienie niezawodnego Pawła Głuszka w 45. Minucie. Na trzy minuty przed końcem wynik spotkania na 5-1 ustalił Bartek Kielak. Puchatki zakończyły ten sezon na ostatnim, 9. miejscu natomiast Team uplasował się finalnie na 6. pozycji.

Fanatycy – Orlik Zabrodzie

Dla obydwu zespołów gra o trofea zakończyła się w tym sezonie już wcześniej, dlatego ten mecz zawodnicy mogli potraktować treningowo, ale tak się nie stało. I jedni, i drudzy chcieli w dobrym stylu zakończyć tą edycję, choć udało się to tylko drużynie z Zabrodzia. Strzelanie rozpoczął w 6. minucie podstawowy gracz Fanatyków - Łukasz Mietlicki, który genialnym strzałem z własnej połowy pokonał zaskoczonego Falbowskiego. Orlik wziął się jednak do pracy i jeszcze przed przerwą wyprowadził wynik na korzystny dla siebie po dwóch golach Przemka Jędrasika oraz jednym Mariusza Szymaniaka. To spotkanie kolejny raz uwypukliło, jak ważni dla drużyny z Zabrodzia są Jędrasik oraz Malinowski. Z tym duetem Orlik kolejny raz  był w stanie pokonać wyżej notowanego rywala. Po przerwie Fanatycy szybko zaatakowali i zdołali wyrównać za sprawą Emila Rozbickiego. Później na boisku oglądaliśmy jednak już show jednego zawodnika. Przemek Jędrasik między 32., a 41. Minutą skompletował hat-tricka i wybił Fanatykom marzenia o zwycięstwie. W końcówce obydwa zespoły wymieniły się jeszcze trafieniami, ale nie zaważyło to na zwycięzy tego pojedynku. Orlik wygrał 8 do 5, a Przemek Jędrasik dzięki zdobyciu aż 6. goli w tym meczu został królem strzelców 21. Edycji LB z łącznie 14. trafieniami. Gratulujemy!

Nauka Jazdy u Sławka - Offside

Jedno z dwóch hitowo zapowiadających się starć ostatniej kolejki dość długo było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć bramkowej sytuacji i objąć prowadzenia. Zmieniło się to tuż przed przerwą, kiedy Dawid Gajewski wrzucił z autu,a najlepiej w polu karnym przeciwnika odnalazł się Grzesiek Trzonkowski otwierając wynik. Więcej bramek w pierwszej połowie nie oglądaliśmy. Po zmianie stron boiskowa sytuacja wyglądała popdobnie. Dużo gry w środku pola, ale mało konkretnych ataków. Warto zaznaczyć, że Offside w tym spotkaniu występował bez swojego najlepszego strzelca w tym sezonie– Sebastiana Kozłowskiego, który pauzował za kartki. W Nauce Jazdy w przerwie doszło natomiast do zmiany bramkarza – Sebastiana Wronkę zastąpił Karol Jankowski. W 35. minucie z rzutu wolnego uderzał Szymon Klepacki, piłka przeleciała między nogami golkipera Nauki Jazdy dzięki czemu Offside wysunął się na dwubramkowe prowadzenie. Nauka nie poddała się jednak, w 43. minucie ruszyła do ataku wykorzystując niefrasobliwość przy wyprowadzeniu piłki zawodników Offside’u, co skończyło się golem kontaktowym Pokrzywnickiego. Dwie minuty później było już 2-2, kiedy to do pustej bramki trafił Skorupka. Gdy wydawało się, że to Nauka może przechylić szalę zwyciętwa na swoją korzyść, bramkarz Offside’u zagrał kapitalną piłkę do Trzonkowskiego, a ten po świetnym rajdzie wpakował ją do siatki zamykając wynik. Sędzia zagwizdał po raz ostatni, a Offside okazał się jedyną niepokonaną drużyną w tej edycji z czterema zwycięstwami i czterema remisami. Nauka Jazdy u Sławka zakończyła sezon na 8. pozycji.

Polonez FC – Team Hangover

A na koniec dnia i sezonu prawdziwy crème de la creme. Walczący o złoty medal Polonez, który musi co najmniej zremisować z zawsze groźnym Teamem Hangover. Pierwsze minuty to twarda gra i walka o panowanie w środku pola. W 12. minucie Polonez atakuje prawą stroną, do piłki dopada Zbrzeźniak, który świetnie uderza pod poprzeczkę otwierając wynik. Kolejne minuty to znów dużo walki i mniej klarownych sytuacji. Kiedy wydaje się, że zawodnicy zejdą na przerwę przy stanie 1-0, Krystian Palesa mocno wybija piłkę w pole karne przeciwnika, tam nogę dostawia Dawid Gawiński myląc bramkarza Poloneza i doprowadzając do wyrównania. Do przerwy 1:1! Zmiana stron pozytywnie wpłynęła na zapędy ofensywne zawodników. Już 3. minuty po wznowieniu gry to Polonez kolejny raz przeprowadza jak się później okazało najważniejszą akcję tego meczu. Szczesny dogrywa piłkę w pole karne, tam świetnie odnajduje się Ołów pokonując bezradnego Ołdaka.  W odpowiedzi świetnie z rzutu wolnego uderza Palesa, ale piłka po jego strzale minimalnie mija słupek bramki Borczona. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego meczu, gdyby w tej sytuacji piłka znalazła drogę do bramki. Tak się jednak nie stało i w tym meczu nie obejrzeliśmy już więcej bramek. Obydwa zespoły próbowały, starały się, ale ich defensywy stały tego dnia na naprawdę wysokim poziomie. Po 50. regulaminowych minutach sędzia gwiżdże po raz ostatni co oznacza jedno – WYSZKOWSKI POLONEZ FC MISTRZEM 21. EDYCJI LIGI BOBRA! Mało tego, Paweł Ołów zostaje wybrany MVP całego sezonu, a Kuba Borczon najlepszym bramkarzem, gratulacje! Pokonany Team Hangover kończy ligowe zmagania na 7. pozycji.

Czytany 465 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 listopad 2022 21:21