AKTUALNOŚCI

piątek, 24 maj 2024 21:12

Czekając na niedzielę - 6 kolejka

Napisał

Dwie decydujące kolejki przed nami po niedzieli w której zagraliśmy Puchar Ligi! Zobaczymy jak poradzą sobie ekipy, które błysnęły formą w pucharze. Czy uda się utrzymać dobrą formę i zacząć punktować w lidze? Przypomnijmy, że w minionym tygodniu z dobrej strony pokazały się ekipy które w lidze zajmują dolne części tabeli. Patrząc na rozkład gry to czeka na nas kilka bardzo ciekawych pojedynków w każdej z lig!

2 liga

Ostatni raz w tej edycji druga liga zacznie zmagania. I od razu na otwarcie mecz ekip które obecnie zajmują w tabeli dolne lokaty. ZKS Lucynów podejmie Czarną Watahę. Patrząc na ich formę ligową – mecz może być dla którejś z ekip przepustką do awansu w tabeli o kilka oczek. W dużo lepszej pozycji jest Wataha, która w tej edycji przed Pucharem Ligi wygrała z Bad Boysami. ZKS nadal czeka na pierwsze trzy punkty choć na swoim koncie ma jedno oczko. Również wywalczone w meczu z Bad Boys. Oba zespoły błysnęły przed tygodniem. O 9:00 czujemy, że będą fajerwerki! Po nich będziemy mieć spotkanie również bardzo ważne w kontekście układu podium. Oknotech zmierzy się z Klimagiem. Czyli patrząc na ostatnią edycję mistrz drugiej ligi podejmować będzie wicemistrza. Lepszy bilans i wyżej w tabeli jest Oknotech. Jednak drużynę trapią problemy kadrowe. A ich kapitan wyleguje się gdzieś za granicą szukając wzmocnień w obcokrajowcach! Klimag natomiast przed tygodniem nie wyszedł z grupy w Pucharze Ligi a przed samym turniejem w lidze zanotował porażkę z liderem WKS. W ich bezpośrednich starciach mamy remis 1:1. Lider tabeli WKS, który tydzień temu lekko się skompromitował tej niedzieli zmierzy się w bardzo prestiżowym meczu z Bad Boys Ostrówek. Jakby nie było – derby Ostrówka! Tu nie ma co się rozpisywać. To trzeba zobaczyć. Godzina 11:00, boisko w Wołominie. Ja tylko mogę wspomnieć, że Bad Boys jeszcze z WKS w Lidze Bobra nie wygrał! Gdyby WKS wygrało ten mecz to na kolejkę przed końcem zgarnia mistrzostwo ligi.

Pauza: Magnatt

1 liga

Tu zaczniemy od razu z wysokiego C! Mocne uderzenie na otwarcie – lider Kultywator zmierzy się z KS ProBram24! Obie drużyny w tabeli dzieli punkt. Na ten mecz bardzo będzie czekać Offside, dla których idealnym rozwiązaniem byłby tu remis. Jeśli natomiast o samo spotkanie to w samej Lidze Bobra ekipy nie mierzyły się. Będzie to ich pierwsze spotkanie, które może zdecydować o podziale medali na koniec sezonu. Dla Kultywatora to ostatni mecz tej edycji. Za tydzień mają pauzę. Następnie o 13:00 do gry wejdzie wicelider i zdobywca Pucharu Ligi – Offside. Zmierzy się on z ekipą WNP Ostrówek, które w tej edycji jeszcze nie zanotowało punktu. O wskazanie faworyta w tym meczu nie trudno. Jednak skupienie i koncentracja ekipie Offside musi towarzyszyć przez całe 50 minut. Na koniec kolejki w pierwszej lidze potyczka AutoSzyby.Com vs. Fanatycy. Zespoły sąsiadują w tabeli. Różni ich jeden punkt. Dotychczas zespoły rywalizowały dwukrotnie. Bardzo zacięte mecze, które dawały sporo emocji kibicom. W 22 edycji AutoSzyby.com wygrały 3-2, a jesienią poprzedniego roku padł wysoki remis 7-7. Fanatycy mają bardzo dobra okazję do zanotowania pierwszej wygranej w tejże rywalizacji. Oba zespoły przed tygodniem nie rywalizowały w Pucharze Ligi, zatem domniemamy, że na ten mecz kadr nie zabraknie!

Pauza: Wyższa Półka

3 liga

Sprawy mistrzostwa nie są jeszcze rozstrzygnięte również i w trzeciej lidze. Na starcie piątej kolejki zagramy mecz rewelacji Pucharu Ligi – TWWD United z Promilkami. I choć obie ekipy w lidze mają ujemny bilans bramkowy, nie zdobyły nawet punktu to na ten mecz czekam chyba najbardziej patrząc na układ gier w tej lidze. Czemu? TWWD wyszło z trudnej grupy w Pucharze Ligi. Promilki zanotowały pierwszą wygraną w tej edycji też w Pucharze Ligi! Jeśli utrzymały formę sprzed tygodnia to ten mecz może dać sporo bramek i otwartej piłki! O 16:00 na boisko zameldują się gracze FC Mrozy kontra KS ProBram24 II. Obecne trzecie miejsce podejmie lidera. Drużyny w tabeli dzieli tylko 3 punkty. Dość trudne zadanie będzie czekać KS ProBram24. Młodzież pokazała, że po meczu i wpadce w pierwszej kolejce nie ma już śladu. Trwa bardzo dobre seria czterech spotkań bez porażki. KS ProBram24 II natomiast jak na razie nie zaznało smaku porażki. Obie ekipy to kandydacie do strefy medalowej. Przy wygranej KS – oni będą już mieć pewność medalu! O medal na samym finiszu może powalczyć Old Stars Team! Trochę niespodziewanie i typowym rzutem na taśmę ekipa z Kobyłki może zgarnąć krążki. Może nie będziemy pisać o serii bez porażek – bo to raptem dwa mecze. Jednak w meczu z Black Horses, które ostatnimi tygodniami boryka się z kilkoma problemami to oni będą faworytem. Oba zespoły zagrały między sobą. Był to koniec roku 2023. W Futbol Arenie padł wtedy remis. Jak będzie tej niedzieli? I na koniec mecz FC Pepinos z Zieloną Furią. FC Pepinos po super starcie, w drugiej kolejce miało wpadkę. W trzeciej wygrało a od czwartej trwa seria dwóch meczów bez punktów… Tego dnia o punkty będzie ciężko bo podejmować będą wicelidera trzeciej ligi. Ekipa Zielonej Furii to murowany faworyt tego spotkania. Dodatkowo przy korzystnych rezultatach innych spotkań to oni mogą zaatakować pozycję lidera przed ostatnią kolejkę LB!

 

Czytany 258 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wybierz kategorię

Najnowsze

 

Sponsor generalny

 

Partnerzy

Kontakt

Lokalizacja: 05-240 Tłuszcz, ul. Łąkowa 1

Email: kontakt@ligabobra.pl

Telefon: 603-077-025

Website: www.ligabobra.pl

Zostaw do siebie kontakt

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.
© Liga Bobra. All Rights Reserved. Designed By BTKSYSTEMS
Właścicielem marki Liga Bobra jest FranMari Group