środa, 29 maj 2024 06:35

Pierwsze punkty TWWD, ostatnia kolejka zdecyduje o Mistrzostwie!

W przedostatniej serii gier swoje pierwsze punkty w tym sezonie zdobyła ekipa TWWD United, pokonując Promilki. W walce o mistrzostwo pozostały natomiast KS ProBram 24 II oraz Zielona Furia, które w ostatniej kolejce stoczą pojedynek korespondencyjny.

TWWD United – Promilki

Nadzedł ten dzień, w którym któraś z ekip musiała zdobyć pierwsze punkty. Innego wyjścia w tej sytuacji nie było. Spotkanie było ciekawym widowiskiem, choć pierwszą połowę zdominowała ekipa TWWD wygrywając 4-1 po golu Kaski i hat-tricku Huberta Borowieckiego. Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza, Promilki niejednokrotnie zagrażały rywalowi, a w ich szeregach wyróżniał się Jakub Bakiera. W 37. minucie po dwóch jego golach i trafieniu Mariusza Sadowskiego wynik zmienił się na 5 do 4 i jeszcze nic nie było pewne. Tu górą okazało się doświadczenie, kolejne dwa gole Borowieckiego w końcówce i pierwszy triumf United stał się faktem.

FC Mrozy – KS ProBram 24 II

Na mecz nie stawiła się ekipa Mrozów, co poskutkowało walkowerem 0-5.

Black Horses – Old Stars Team

Dobre i szybkie spotkanie zaprezentowali nam przedstawiciele obydwu ekip. Zapowiadało się ono jednak na bardziej wyrównane starcie, ale drużyna Black Horses okazała się tego dnia zdecydowanie lepszą. W ekipie Old Stars brakowało wiatru z przodu oraz skuteczności. Przeciwnik bezwzględnie to wykorzystywał, a najlepszy tego dnia na boisku okazał się Kamil Dybek, autor 5 goli i asysty. Pomarańczowi bez Krzyśka Zycha z przodu byli nieco bezzębni, czego nie można powiedzieć o przeciwniku, który finalnie strzelił 2 razy więcej goli. Mecz był bardzo ważny w kontekście walki o 3. miejsce podium i po tym pojedynku, zdecydowanie bliżej brązowego medalu są Czarne Konie. Old Starsi wraz z ekipą FC Mrozy pozostali jeszcze z teoretycznymi szansami na najniższy stopień podium

Fc Pepinos – Zielona Furia

Na takie mecze warto czekać całą niedzielę i dla takich spotkań warto oglądać Ligę Bobra! Co za spektakl zafundowali nam zawodnicy w tym starciu. Wspaniałe bramki, rzut karny, emocje do samego końca, czego można chcieć więcej? Strzelanie rozpoczął w 12. minucie Kamil Komorowski, który genialnym strzałem trafił w samo okienko bramki Pepinosów. W odpowiedzi kilka minut później cudowne trafienie Krystiana Palesy i wyrównanie wyniku. Do przerwy 1:1 Po zmianie stron nastąpiło rozwiązanie worka z bramkami. Te padały jedna za drugą, a tempo spotkania było naprawdę znakomite. Finalnie o jednego gola (5-6) lepszym zespołem okazała się Zielona Furia, która dzięki zwycięstwu zachowała szanse na mistrzostwo trzeciej ligi. Pepinosi po świetnym spotkaniu utrzymali 6. pozycję w tabeli i już jej raczej nie zmienią.

Czytany 197 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 maj 2024 06:39