AKTUALNOŚCI

piątek, 31 maj 2024 12:06

Czekając na niedzielę - 7 kolejka

Napisał

Standardowo już jak co piątek – czekając na niedzielę – zerkam na boisku ligowe i najbliższe terminarze! I możemy śmiało sobie zanucić w tle piosenkę – „ta ostatnia niedziela…”. Kto by pomyślał że te osiem tygodni nam tak szybko zleci? Co prawda sprawy mistrzostwa rozstrzygnięte są w dwóch ligach – pierwszej i drugiej. W trzeciej natomiast bardzo ciekawa sytuacja nam się kreuje na tą ostatnią serię gier.

3 liga

Zaczniemy trzecią ligą tej niedzieli choć to w niej jeszcze nic nie jest pewnego. No może za wyjątkiem dwóch ekip. Zielona Furia i KS ProBram24 na 100% zgarną medale. Pytanie tylko jakiego koloru? Lider trzeciej ligi tego dnia otworzy nam kolejkę. Mecz lidera z ostatnią drużyną trzeciej ligi może co nieco sygnalizować kto tu będzie faworytem… Jednak jak spojrzymy na to co wydarzyło się w minionej niedzieli na boisku pierwszej ligi – to pamiętajcie. Nie ma łatwych spotkań, nie ma słabych drużyn w Europie. Wszystko się może wydarzyć i tak naprawdę dyspozycja dnia każdej z ekip decyduje jak potoczą się wyniki. Promilki choć bez punkty w dotychczasowych meczach 3 ligi to pamiętajcie – punktowali w Pucharze Ligi gdzie grali bardzo wąskim składem. Lider ten mecz musi wygrać by już od rana zacząć świętowanie! O 10:00 do gry wejdzie ekipa która przed tygodniem zgarnęła pierwsze punkty – TWWD United. I teraz już wiemy, że tego sezonu nie skończą na ostatnim miejscu. Tego dnia zmierza się z Black Horses, które włączyło się do walki o medal. Jeśli wygrają ten mecz to medale tego dnia po tych dwóch meczach będą już rozdane. Ale gdyby doszło do jakikolwiek niespodzianki w dwóch pierwszych spotkaniach to ekipy z godzin 11 i 12 zagrają o wejście na podium! Najbardziej zainteresowani rezultatem meczu z 10:00 będzie FC Mrozy. Przed tygodniem nie dojechali na mecz z powodu braków kadrowych… to może mieć znaczący wpływ na ich losy w trzeciej lidze. Gdyby przed tygodniem stawili czoła liderowi i urwali choćby punkt – tego dnia byliby na innej pozycji i mieli by realny wpływ na swoje losy. Teraz musza oglądać się na innych… Zielona Furia natomiast jest pewne minimum srebra. Spory sukces jak na ekipę która jesienią doszła do ligi rzutem na taśmę. Gdyby przed sezonem ich zapytać o medal we wiosennej edycji to czuje ze w ciemne by go wzięli! W meczu z FC Mrozy, Zielona Furia może grać o mistrzostwo albo o pietruszkę… A na koniec zmagań w trzeciej lidze – Old Stars Team podejmie FC Pepinos. Mecz na papierze zapowiada się świetnie. Ekipy sąsiadują z sobą w tabeli. Dla Old Stars może to być mecz o brązowy medal. Pod warunkiem że Black Horses przegra a FC Mrozy nie wygra swojego meczu. Dla hiszpańskich ogórków mecz o nic w lidze. Nie stracą ani nic nie zyskają. Pomimo dobrego startu w sezon to wynik punktowy nie jest wysoki. Tylko 6 punktów zgromadzonych w sześciu spotkaniach. Od dwóch lat ilość zdobytych punktów najwyższa. Jednak pamiętać trzeba, że wiosną 2022 czy też jesienią 2021 ekipa potrafiła nagromadzić po 9 lub 10 punktów.

2 liga

W drugiej lidze przed tygodniem doszło do końcowych rozstrzygnięć. WKS wygrywając w derbach z Bad Boys zapewnił sobie tytuł na tydzień przed końcem edycji. To potwierdza jedna tezę postawioną po pierwszej kolejce przeze mnie. Gdy WKS wchodzi dobrze w sezon to zawsze zgarnia medal. Potwierdziło się! Dzisiaj mistrz drugiej ligi zagra z ekipą ZKS Lucynów. Ekipą która nie ma nic do zyskania prócz przesunięcia się o jedno oczko w górę. Przy przegranej i niekorzystnych dla nich wynikach innych spotkań może spaść na sam dół tabeli… w drugim meczu drugiej ligi pewni medalu Magnatt podejmie ostatnim w tabeli Czarną Watahę. I tu ciężko pisać o meczu i faworycie ponieważ w mojej ocenie w tym przypadku zadecyduje kadra meczowa. Gdy Magnatt zbagatelizuje mecz i nie będzie miał do zmian ludzi może to przegrać. Czarna Wataha wyraźnie na koniec sezonu podkręciła tempo i ich gra jest dużo lepsza. Gdy do tego dorzucą skuteczność i ciut szczęścia pod bramką rywala – będą groźni! Czy Magnatt coś może stracić lub zyskać? No właśnie nie! Na zero. Brązowy medal mają zaklepany! Tak samo Oknotech Radzymin ma zaklepany medal koloru srebrnego. W meczu z Bad Boys niczym nie ryzykują a to będzie ostatnie spotkanie drugiej ligi tej edycji. Notabene jesienią również Bad Boys grał ostatni mecz edycji! Jednak wtedy okoliczności były inne. Ich spektakularna wygrana w ostatniej sekundzie dala im medal. Tej niedzieli tak nie będzie. Jednak ich wygrana w meczu z wicemistrzem ligi powinna popchnąć ekipę w tabeli w górę.

1 liga

Kultywator mistrzem 24 edycji LB! To ta ekipa z ramienia Ligi Bobra pojedzie na Mistrzostwa Polski w SuperLidze6. Tej niedzieli mistrz odpoczywa. Przyjedzie tylko po medale. Przed tygodniem wykonali ogromny krok w stronę mistrzostwa a robotę tak naprawdę dokończyła ekipa WNP Ostrówek. W siódmej kolejce zaczniemy meczem Fanatyków z Wyższą Półką. Dla Fanatyków mecz o honor, prestiż, dobry nastrój na wakacje. Nic więcej. Dla meblowców mecz o medal. Przy wygranej z Fanatykami będą pewnie medalu. Ale o tym za chwile. W drugim spotkaniu Offside zmierzy się z AutoSzybami.com. I tu jestem pewien, że ekipa Kamila Wisniewskiego będzie chciała zmazać plamę sprzed jesieni gdzie przegrali z ówczesnym mistrzem 22-4. Tego dnia będą chcieli uniknąć takiej deklasacji. Historia tych spotkań nie jest na korzyść Szyb. Na dwa spotkania, oba przegrane. Dla Offside mecz bardzo ważny. Gdyby noga podwinęła się trzeci raz w tej edycji, to spadną na miejsce po podium! Na każde potknięcie będzie liczyć KS ProBram24, które mimo wygranej z Offside jest w chwili obecnej poza podium. Wśród ekip z taką sama liczbą punktów, robimy małą tabelę. Tam brany jest bilans bramkowy między zainteresowanymi drużynami. On jest na niekorzyść KS ProBram24. Zatem w meczu z WNP najważniejsza jest wygrana. Jednak z racji, że ich mecz odbędzie się na końcu kolejki to może być jak to się mówi – po jabłkach. Boisko jednak zweryfikuje wszystko i jak widzicie – nie ma oczywistych oczywistości. Wszystko w sporcie jest możliwe!

Rozdanie pucharów i medali!

Tak jak zapowiadaliśmy kapitanom na grupie oraz wrzucaliśmy post na FB. W niedzielę na godzinę 19:10 na orliku przy Kazimierza Wielkiego planowane jest uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród indywidualnych! Będzie też wręczać medale finalistom Pucharu Ligi.

Czytany 297 razy Ostatnio zmieniany piątek, 31 maj 2024 12:41

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wybierz kategorię

Najnowsze

 

Sponsor generalny

 

Partnerzy

Kontakt

Lokalizacja: 05-240 Tłuszcz, ul. Łąkowa 1

Email: kontakt@ligabobra.pl

Telefon: 603-077-025

Website: www.ligabobra.pl

Zostaw do siebie kontakt

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.
© Liga Bobra. All Rights Reserved. Designed By BTKSYSTEMS
Właścicielem marki Liga Bobra jest FranMari Group