niedziela, 02 czerwiec 2024 20:12

Podsumowanie dnia - 7 kolejka

Dojechaliśmy do końca! I patrząc na wyniki dnia dzisiejszego to nic nie potoczyło się inaczej jak było ustalone przed kolejką. Czyli, reasumując nie byliśmy świadkami żadnego sensacyjnego rozstrzygnięcie. Aczkolwiek było blisko by w tabeli ligi numer trzy namieszać. Najciekawsze z dnia dzisiejszego to na pewno wyścigi po koronę króla strzelców. Który wyścig był najciekawszy? Który z kandydatów do korony skradł show? Już piszemy w podsumowaniu!

Jak na statystyki dnia to możemy napisać, że za wiele się nie działo. Ilość bramek nie przekroczyła setki. Raczej dolnego limitu. Łącznie 94 gole. Czyli ciut niżej niż średnia na kolejkę. Patrząc na same ligi to bardzo mało goli padło w drugiej lidze. Co do wydarzeń indywidualnych to mieliśmy chyba rekord jeśli mowa o rzuty karne w jednym meczu. Trzy. Podyktowane dla jednej drużyny i wykorzystane przez jedną osobę. To rzadko się zdarza. Mieliśmy też dwie czerwone kartki. Na szczęście za nie groźne sytuacje.

3 liga

W trzeciej lidze nic nie było wiadome. Choć spodziewaliśmy się tego rozwiązania które miało miejsce. KS ProBram24 bez problemów rozbił Promilki w meczu otwierającym siódmą kolejkę. Ekipa Promilków nie miała argumentów i pomysłu na to spotkanie. Lider tabeli jak przystało na pretendenta do mistrzowskiego tytułu rozstrzygnął mecz dość szybko a później kontrolował dalszy przebieg. Po tym wyniku było jasne, że to KS ProBram24 II zgarnie mistrzostwo a Zielona Furia srebro! W drugim meczu chyba byliśmy świadkami największych emocji. Black Horses które by zgarnąć brąz musiało wygrać z TWWD meczyło się niemiłosiernie przez całe 50 minut. I mimo wynik ostateczny był 3-1 to oglądanie tego spotkania wywoływało ból zębów. TWWD zagrało pewnie swój najlepszy mecz w tej edycji. Na nieszczęście Black Horses… Ekipa Mateusza nie miała pomysłu na bardzo dobrze broniące TWWD. Na szczęście po tym meczu przyszedł mecz Zielonej Furii która do meczu z FC Mrozy podeszła bez presji. Srebro było pewne. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Tak go też zapowiadaliśmy. Kibice Zielonej Furii byli zaskoczeni poziome drużyny FC Mrozy. W mojej ocenie to największe zaskoczenie trzeciej ligi. Gdyby tylko ekipa w każdym meczu miała skład – proszę nie mylić z najsilniejszym składem – to pewniak do medalu! Przypomnijmy w meczu z Old Stars Team – grali w czterech sporą część meczu. Oddany walkower liderowi. Być może te mecze zaważyły na tym, że ekipa Kacpra zamyka sezon poza podium. Na koniec meczów w trzeciej lidze pojedynek o koronę króla strzelców. Damian Zaręba (17 goli) , lider klasyfikacji z FC Pepinos podejmował wicelidera klasyfikacji – Krzyśka Zycha (15 goli)  z Old Stars Team. W pierwsze połowie wynik rywalizacji obu panów 3-2 dla Damian. Czyli patrząc na zdobycze w poprzednich meczach Damian powiększył przewagę nad Krzyśkiem o jednego gola. W drugiej części meczu karty lekko odwróciły się. Zespół Krzyśka mocno pomógł mu w strzeleniu czterech goli i to on kończył 24 Edycję trzeciej ligi z koroną króla strzelców!

2 liga

W tej lidze rywalizacja nie toczyła się o medale. Te były już przydzielona przed tygodniem. Ta kolejka nie zmieniała nic pierwszej trójce. Była natomiast spora rywalizacja w dole tabeli ponieważ nic nie chciał skończył ligi na ostatnim miejscu. I tak jak pisaliśmy w zapowiedziach. To były ciężkie mecze dla każdego medalowicza tej edycji. W pierwszym meczu mistrz WKS zmierzył się z ZKS Lucynów. Ostatni ich mecz zakończył się wysokim remisem 6-6. Dzisiaj WKS również miał trudne zadanie mimo, że ZKS plasowało się w dole tabeli. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W drugiej do głosu doszedł Kacper Przybyło, który postanowił zawalczyć o koronę króla strzelców. I to zadanie wykonał bezbłędnie. Trzy bramki zdobyte w niecałe 5 minut spowodowały, że tuż na finiszu Kacper zgarnął koronę króla strzelców drugiej ligi. Łącznie Kacper w lidze zdobył już 70 goli co jest świetnym osiągnięciem patrząc na czas jaki potrzebował na to osiągnięcie. Gra z nami od jesieni 2022. Dwa kolejne mecze to spore porażki ekip, które zdobyły medale. A chyba największym zaskoczeniem jest wysoka przegrana Oknotechu bo aż 6-0 z Bad Boys. Ten wynik spowodował, że Klimag które było tuż za podium wylądowało oczko niżej. Były to drugie wygrane w lidze zarówno dla Czarnej Watahy jak i Bad Boys. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje ZKS, które chyba już powoli zaczyna myśleć o jesiennej edycji ale już w Wyszkowie!

1 liga

Walkower otworzył rywalizację w tej lidze… Szkoda ponieważ ten mecz mógł trochę namieszać w tabeli. Ten obrót spraw był totalnie nie po nosie KS ProBram24, które swoje zadanie wykonało perfekcyjnie. Wcześniej natomiast byliśmy świadkami wyczynu niebywałego. W meczu Offside z AutoSzyby.com mieliśmy trzy rzuty karnego podyktowane dla jednej drużyny i wykorzystane przez jednego zawodnika. Bartosz Bajkowski zachował zimną krew przy każdej próbie i tym samym włączył się rzutem na taśmę do walki o koronę króla strzelców. Miał zagrozić Cinkowi, który swój mecz grał tuż po nim. Popularny Cino szybko nie czekał by odpowiedzieć wszystkim na jedno pytanie – komu należy się korona w pierwszej lidze! Szybko zdobył bramkę w 5 minucie więc zrównał się z Bajkowskim a później w 45 minucie dołożył kropkę nad i w postaci 12 trafienia w tej edycji co wystarczyło by zgarnąć tytuł. KS ProBram24 wygrało swój mecz 8-4