środa, 05 czerwiec 2024 13:18

Pierwsza liga bez zmian – Kultywator, Offside, Wyższa Półka!

Pod nieobecność pauzującego w ostatniej kolejce nowego mistrza Ligi Bobra - zespołu Kultywator obejrzeliśmy dwa bardzo ciekawe pojedynki. Pierwsze starcie nie odbyło się, z powodu oddania walkowera przez Fanatyków. Wyniki dwóch pozostałych meczów nie zmieniły układu tabeli.

Fanatycy - Wyższa Półka

Fanatycy oddali walkower za to spotkanie.

Autoszyby.com - Offside

Świetny mecz na zakończenie sezonu. Podrażniony utratą mistrzowskiego tytułu Offside kontra zawsze groźne i wyjątkowo silne kadrowo Autoszyby. Początek meczu dosyć wyrównany, choć z każdą minutą rosła przewaga Offside'u. W zespole Szyb ciężar rozgrywania akcji na swoje barki brał głównie dawno niewidziany na boiskach LB Janek Skotnicki. W Offsidzie trudno wyróżnić jedną postać, dobry mecz rozgrywali zarówno Piórkowski, Bajszczak jak i Gajewski. Bohaterem spotkania okazał się jednak golkiper-Norbert Kucharczyk. Przez większość meczu był niczym skała nie do pokonania między słupkami, w co nie mogli uwierzyć nawet przeciwnicy. Wyjmował niemalże wszystko. To przy jego ogromnym udziale Offside prowadził do przerwy 4-1. Po przerwie Offside znów ochoczo ruszył na rywala i po dubletach Pawła Buli i Adama Matejaka zrobiło się 8-1. Wtedy nastąpił przełom. W szeregach wicelidera doszło do rozprężenia, co zaczął wykorzystywać rywal. Najpierw gol Gałązki, a później dwa bezbłędne rzuty karne Bartka Bajkowskiego i zaczęło robić się ciekawie. Kolejne minuty to kolejny gol Bartka i.. trzeci rzut karny zamieniony na gola! Z 8-1, w 46. minucie zrobiło się 8-6. Wtedy Offside zdecydował się postawić na twardą defensywę. Przetrwał końcowe minuty, a w ostatniej akcji za sprawą Piórkowskiego ustalił wynik na 9-6. Za ten mecz dla obydwu zespołów należą się duże brawa!

KS ProBram24 – WNP Ostrówek

Mecz o przysłowiową pietruszkę, jednak stojący na naprawdę wysokim poziomie. Trzeba przyznać, że ProBram był tego dnia drużyną zdecydowanie lepszą, więcej grającą piłką, konstruującą akcję, ale WNP pokazało, że w pierwszej lidze znalazło się nieprzypadkowo. W piątej minucie strzelanie rozpoczął Cinek, po czym odpowiedział Dawid Borczyński. Przed przerwą ProBram wyprowadził kolejne trzy szybkie ciosy za sprawą Toruszewskiego, Modzelewskiego i Urbana. Druga Połowa to kontynuacja przewagi graczy w Zielonych koszulkach, jednak Ostrówek z wyraźniejszymi akcentami. Gdyby nie trafienie Tomka Freyberga, kto wie czy WNP nie podjęłoby jeszcze rękawicy, bowiem to oni lepiej weszli w drugą część. Dwa gole Gąsiorowskiego i trafienie Przybyły mogły wprowadzić troszkę nerwowości w poczynania KS-u. Końcówka pokazała jednak, kto tego dnia był lepszy. Pięć ostatnich minut to gole Gawrysia (którym zapewnił sobie tytuł króla strzelców ligi), Urbana oraz Markwarta. Końcowy wynik? 8-4!

Czytany 198 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 czerwiec 2024 19:50