czwartek, 20 czerwiec 2024 07:32

Snow Kids w debiucie zgarnia tytuł mistrza 10 edycji!

W ostatniej, 9. kolejce PLPN w Wyszkowie nie obyło się bez zaskoczeń. Faworyzowana ekipa doznała porażki z ekipą z niższego miejsca. Co mogło wstrząsnąć kibicami! Jedna z drużyn z podium miała niemałe problemy, by wygrać swoje spotkanie z ekipą z samego dołu tabeli, co tylko podkreśla, jak nieprzewidywalna potrafi być piłka nożna. Poniżej przedstawiamy szczegółowe relacje z najciekawszych spotkań tej kolejki.

MTS Wyszków - FC xD

Pierwsze spotkanie w ramach 9. kolejki PLPN to mecz MTS Wyszków kontra FC xD. MTS Wyszków, drużyna, która w tym sezonie zmaga się z serią porażek i wewnętrznymi problemami, pod wodzą Piotra Postka wreszcie pokazała swoją najlepszą wersję. Po kilku trudnych tygodniach udało im się zagrać na poziomie, do którego ostatnimi latami nas przyzwyczaili.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla MTS Wyszków, co już wtedy sugerowało, że może to być ich przełomowy mecz. Jednak to, co wydarzyło się w drugiej połowie, przeszło najśmielsze oczekiwania kibiców. Drużyna Piotra Postka nie tylko utrzymała prowadzenie, ale również zdecydowanie je powiększyła, kończąc mecz wynikiem 6:0.

Na szczególną uwagę zasługuje występ Deptuły, który doskonale radził sobie w obronie i jednocześnie skutecznie włączał się w akcje ofensywne. Jego wkład w zwycięstwo został uświetniony strzeloną bramką oraz asystą, co czyni go jednym z bohaterów tego spotkania.

Snow Kids - GS Zabrodziaczek

W drugim spotkaniu w ramach 9. kolejki PLPN Snow Kids zmierzyli się z GS Zabrodziaczek. Dla Snow Kids był to kluczowy mecz, który mógł im zapewnić komplet punktów w sezonie, co byłoby niezwykłym osiągnięciem w ich debiutanckim sezonie. Jednak GS Zabrodziaczek okazał się trudnym rywalem.

Pierwsza połowa obfitowała w emocje i liczne ataki na obie bramki. Bramkarz Zabrodziaczka, Kaput, wielokrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami, ratując swoją drużynę przed utratą bramki. Przypomnijmy, że to Bartek nie tak dawno był uczestnikiem Mistrzosw Europy w piłce sześcioosobowej reprezentując nasz kraj! Mimo wielu okazji, żadna z drużyn nie zdołała przełamać defensywy przeciwnika, co sprawiło, że na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. Już na początku Maciej Czabaj, po świetnym podaniu od Nico Woutersa, otworzył wynik spotkania, dając prowadzenie Snow Kids. Radość nie trwała jednak długo, gdyż zaledwie dwie minuty później Michał Zawisza wyrównał wynik na 1:1, ponownie wprowadzając zamieszanie na boisku.

Obie drużyny walczyły zawzięcie, starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcowych minutach meczu każdy atak mógł przesądzić o losach spotkania. Ostatecznie to Michał Zawisza, w ostatniej minucie meczu, znalazł drogę do bramki, strzelając decydującego gola na 1:2. Tym samym zapewnił GS Zabrodziaczek niespodziewane zwycięstwo, jednocześnie odbierając Snow Kids nadzieję na idealny sezon.

AM Meble  – Wyszków FC

W kolejnym spotkaniu w ramach ostatniej kolejki PLPN, AM Meble zmierzyli się z Wyszków FC. Jeszcze niedawno Wyszków FC walczyło o fotel lidera, a teraz próbowało utrzymać się na podium. Pierwsza połowa była wyrównana i dostarczyła kibicom wielu emocji. Jednak końcówka tej części meczu przyniosła dramatyczny zwrot akcji – Wyszków FC otrzymało czerwoną kartkę, co znacząco utrudniło im rywalizację w drugiej połowie.

Po przerwie, AM Meble natychmiast zaatakowało, wykorzystując przewagę liczebną. W ciągu nieco ponad 10 minut zdołali wyjść na prowadzenie 5:0, co było ogromnym szokiem dla fanów Wyszków FC. Choć Wyszków FC zdołało odpowiedzieć jednym trafieniem na 5:1, było już za późno, by odwrócić losy spotkania.

AM Meble kontynuowało ofensywę, skutecznie umieszczając piłkę w siatce po każdym trafieniu rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2. Na szczególne uznanie zasłużył Patryk Śleszyński, który w tym meczu zanotował hat-tricka. Jego trafienia były kluczowe dla sukcesu AM Meble i przyczyniły się do rozbicia defensywy Wyszków FC.

Pascal FC Widelec - Cienkie Bolki

Kolejne spotkanie w ramach 9. kolejki PLPN to mecz Pascal FC Widelec z Cienkimi Bolkami. Kibice, oczekując łatwego zwycięstwa Pascala, obstawiali wyniki rzędu 10:0 czy nawet 15:0. Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Luz końcówki sezonu ewidentnie wpłynął na grę Pascala, który musiał się solidnie napracować, aby zdobyć cenne trzy punkty.

W pierwszej połowie, dzięki szybkim trafieniom Borowskiego i Kanona, Pascal FC Widelec wyszedł na prowadzenie 2:0. Mimo dobrej gry, nie udało im się zwiększyć przewagi. W końcówce pierwszej połowy Paweł Toniakiewicz z Cienkich Bolków zdobył bramkę kontaktową, ustalając wynik na 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie dobrze dla Pascala, gdy Kanon szybko podniósł wynik na 3:1. Jednak Cienkie Bolki nie zamierzały się poddawać i odpowiedziały kolejną bramką, zmniejszając dystans do 3:2. Mecz stał się emocjonujący, a kibice na trybunach i ławkach obu drużyn czuli narastające napięcie. Przy wyniku 4:3 dla Pascala, spotkanie nabrało jeszcze większego dramatyzmu, grożąc jednym z większych blamaży w wykonaniu faworytów.

Ostatecznie Pascal FC Widelec zdołał utrzymać prowadzenie do końca meczu, wygrywając 4:3. Mimo nieoczekiwanych trudności, drużyna zainkasowała cenne trzy punkty, choć mecz pokazał, że nawet faworyci muszą być czujni do ostatniego gwizdka.

Skuszew - Biali Rycerze

Ostatnie spotkanie w ramach 10. edycji PLPN doskonale podsumowało ten sezon, dostarczając kibicom mnóstwo emocji, liczne bramki i ciekawe sytuacje bramkowe. Mecz pomiędzy Skuszewem a Białymi Rycerzami był pełen zwrotów akcji i zapadających w pamięć momentów.

Pierwsza połowa należała do Skuszewa, który mocno przycisnął przeciwników, szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Biali Rycerze zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem przed końcem tej części meczu, ustalając wynik na 3:1.

Druga połowa była prawdziwym spektaklem. Bracia Patryk i Przemek Borkowscy zdominowali pole gry, intensywnie atakując bramkę przeciwników. Dzięki ich skuteczności, Skuszew podwyższył wynik z trzech na dziesięć goli. Mimo że Biali Rycerze nie poddawali się i zdobyli w tej połowie pięć bramek, nie byli w stanie dogonić rywali.

Końcowy wynik 10:6 dla Skuszewa sprawił, że ostatni mecz sezonu stał się niezapomnianym widowiskiem. To spotkanie narobiło kibicom apetytu na zbliżający się 11. sezon rozgrywek w Wyszkowie, obiecując jeszcze więcej emocji i niespodzianek.