Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koniec III edycji Ligi Bobra coraz bliżej. Jeszcze tylko jedna kolejka i finito. Większość rozstrzygnięć jest już znana. Ważą się jeszcze losy drużyn kandydujących do spadku z 1 ligi. Na drugim froncie może dojść do niewielkich przetasowań, tu w zasadzie wszystko jest już jasne. Poniżej krótkie relacje ( na odwal się, bo drużyna do spadku, jak sugeruje jeden z zaglądających na stronę) z wydarzeń 12 kolejki.

Nankatsu 3: 8 (2: 5) FC H12 kolejkaornets Zofinin godz. 8. 00

Miłe złego początki. Tak można by powiedzieć o początku tego spotkania. W pierwszych dziesięciu minutach gry zawodnicy Nankatsu robili z rywalami co chcieli. Po dwóch bramkach Adriana Wisniewskiego było 2: 0. Jednak mecz trwa pięćdziesiąt minut. Z każdą upływającą minutą z chłopaków Nankatsu jakby uchodziło powietrze. Oddali inicjatywę rywalom. Sygnał do odrabiania strat dał Radek Orzechowski w 12 min. trafiając do bramki "Jabola" po raz pierwszy. Dwie min. później ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Na 3: 2 podwyższył Mateusz Przytocki. Kolejne dwa gole były dziełem niezawodnego Radka Orzechowskiego. Zaraz po przerwie Adrian Wiśniewski zdobywa trzecią bramkę dla swojego zespołu, lecz było to wszystko, na co stać było tego dnia drużynę w zielonych strojach. W pozostałych minutach drugiej odsłony Zofinin dominował na placu. Po dwóch bramkach Mateusza Przytockiego i jeszcze jednym Radka Orzechowskigo, zwycięstwo Hornetsów stało się faktem.

Jarzębia Łąka 12: 2 (5: 1) FC Albatros godz. 9. 00

Ten pojedynek z pewnością przejdzie do historii. Nie ze względu na wynik jaki padł, nie ze względu na "urodę" meczu. Jeszcze żaden z zawodników grających w Lidze Bobra nie dokonał tego co powiodło się Andrzejowi Michalskiemu z Jarzębiej Łąki. W tym pojedynku wpisał się na listę strzelców aż dziewięciokrotnie! Gratulacje za skuteczność. Pozostałe trzy gole zdobył Paweł Michalik i z stąd 12 przy nazwie drużyny. Ekipa Albatrosów zaprezentowała radosny futbol. Mimo kolejnych traconych bramek, nie tracili humoru. W końcu, jak sami podkreślają, grają dla zabawy, bo sport to zdrowie. I tym optymistycznym akcentem chciałbym zakończyć opis tego spotkania i jednocześnie dać do myślenia kilku zawodnikom grającym w lidze.

RKS Równe 2: 10 (0: 8) Królewscy godz. 10. 00

Królewscy "królowali" na boisku. Świetna współpraca pomiędzy formacjami sprawiała olbrzymie problemy zawodnikom rywali, w konstruowaniu akcji ofensywnych. Świetnie w obronie czyścił "Marko". W środku Igor Grajner kapitalnie rozgrywał piłkę. A w przodzie Panowie Suchocki i Wawryło, którzy rozumieją się jak mało kto. Daniel Suchocki strzelił 4 gole, Damian Wawryło -5 a Igor Grajner jedną ( z karnego). RKS, którzy przyzwyczaili nas do walki we wszystkich spotkaniach, w których grali do tej pory. Tym razem byli jednak niemal bezradni. Podopieczni Karola Kalinowskiego w prawdzie zdobyli dwa gole za sprawą Norberta Januszewskiego i Rafała Zbrzeźniaka, lecz na nic więcej nie pozwolili im świetnie grający Królewscy.

Avanti 9: 4 (5: 4) FC Format godz. 11. 00

Format drugi mecz z rzędu grają "jak za dawnych czasów". Styl, jaki prezentowali jesienią, nie pozwolił im jednak na zdobycie trzech punktów w konfrontacji z Avanti. Choć było blisko. Zwłaszcza w pierwszej połowie. W ekipie Formatu ciężar zdobywania bramek, wziął na siebie Sebastian Nadaj, który trzy razy pokonał Darka Kacprzyka. Jedna bramkę zdobył najmłodszy na boisku Marcin Perzanowski. Avanti ma jednak "Komara". Ten strzela jak na zawołanie. W tym pojedynku wpisał się na listę cztery razy. Dwa trafienia dorzucił Przemek Kurek a Kamil Stanisławski, Mateusz Strąk i Łukasz Rowiński po jednym.

Bad Boys Ostrówek 2: 3 (1: 1) GS Zabrodzie godz. 12. 00

Trzymające w napięciu spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Zabrodzia. Ciężko jednak wskazać, która z drużyn bardziej na trzy punkty zasłużyła. Bad Boys stracili gdzieś swoją skuteczność. Do tej pory celowniki były dobrze ustawione. Tym razem było pod tym względem fatalnie. Gole Pawła Szczapy i Maćka Ferdyna były jedynymi w tym pojedynku dla drużyny Ostrówka. GS Zabrodzie także nie grzeszył skutecznością, tą jednak różnicą że piłka wpadła do bramki rywali o ten jeden, przysłowiowy raz więcej. Autorami bramek dla GS-u byli Mariusz Świat, Paweł Głuszek oraz Adam Banaszek.

FC Krusze 3: 8 (1: 3) MediaTRY godz. 13. 00

Gdyby ktoś nie wiedział że grają dwie ostatnie w tabeli drużyny, wcale by tak nie mógł podejrzewać. Dobry mecz. Po pięćdziesięciu minutach lepsi okazali się MediaTRY. Natomiast na pewno FC Krusze w przyszłym sezonie występować będzie na drugim froncie. W tym spotkaniu bramki dla Krusza strzelali Jacek Markowski, Patryk Pieńczuk i Adam Gajewski. MediaTRY wreszcie skuteczniej niż dotychczas. Wbili rywalom osiem bramek. Najskuteczniejszy był Krzysiek Rozbicki z czterema trafieniami. Kamil Falkenberg zdobył trzy gole a Daniel Porzeziński jednego. Z żalem żegnamy FC Krusze z pierwszoligowego towarzystwa( przypomnę że ekipa Adama Anaszewskiego zgłosiła się do I edycji jako jedna z pierwszych). MediaTRY wciąż zagrożone spadkiem ( jak spadniemy to relacje będą pisane na odpieprz he he!) To oczywiście żart. Euro się skończy, babcia wróci z wojska i wszystko będzie jak dawniej.

Czytany 2058 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 sierpień 2013 20:13