piątek, 01 czerwiec 2018 05:59

Kształtowanie się czołówki 1 ligi - 8 kolejka

Napisane przez Mati

Do ważnych rozstrzygnięć miało dojść tego dnia w 1 lidze. Texland po turnieju w Warszawie wylądował prosto w Tłuszczu na boisko o 19 by zmierzyć się z słabo w ostatnim czasie dysponowanymi chłopakami z LSFC. Wcześniej o 16 Nauka Jazdy u Sławka konfrontowała się z Latoszkiem. Te dwa mecze miały poukładać czołówkę tabeli – i tak chyba się stało.

GKS Klembów vs. RUBEN

Pierwsze spotkanie pomiędzy drużynami GKS Klembów, a RUBEN otworzyło nam dzień meczowy 8 kolejki naszej Ligi. Mecz pod względem posiadania piłki i gry w polu bardzo wyrównany, obie ekipy pokazywały wiele ciekawych akcji, jedna z nich w 7. minucie została wykończona bramką na 1-0 przez Łukasza Mietlickiego dla RUBEN’a. Chłopaki z GKS’u mimo straty bramki w tak wczesnych minutach meczu nie poddali się i grając głównie z kontry w 21. minucie doprowadzili do remisu – strzelec bramki Łukasz Urbanik. RUBEN miał jeszcze kilka akcji, które mogły zakończyć się bramką, ale często brakowało skuteczności i celności napastnikom. Wynik do szatni 1-1. 2. połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla RUBENa, bo już zaledwie minutę po gwizdku piłkę w siatce umieszcza Maciej Sadocha. Poddenerwowana drużyna z Klembowa budowała akcje, lecz ciągle brakowało skuteczności i wiele strat w środku pola przekładało się na wynik meczu. 42. minuta, RUBEN fauluje około 15 metrów przed swoją bramką zawodnika z Klembowa. Sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Michał Łapiński i popisują się pięknym strzałem umieszcza piłkę w siatce doprowadzając do remisu. Drużyna GKS’u poczuła „krew” i podbudowana bramką na remis ruszyła do ataku, lecz niestety wspomniane wcześniej problemy w środku pola i skuteczność strzałów poskutkowała tym, że w 48. minucie piłkę w siatce umieszcza Adrian Rozbicki i Ruben wygrywa spotkanie wynikiem 3-2. Ewidentnie w tym sezonie chłopakom z Klembowa brakuje odrobinę szczęścia. Na pochwałę zasługuje Karol Jankowski, który w tym meczu uchronił swoją drużynę przed wysoką porażką swoimi akcjami broniąc dostępu do bramki. Kosztowało go to wiele zdrowie, gdyż nie raz został mocno obity przez atakującą drużynę przeciwnika. Karol, gratulacje za mecz! Lądujesz w TOP6 tej kolejki!

Latoszek vs. Nauka Jazdy u Sławka

Drugie spotkanie tego dnia to mecz pomiędzy drużyną Latoszek, a Nauka Jazdy u Sławka. Według nas śmiało można nazwać to spotkanie meczem kolejki, a to wszystko za sprawą walki o wynik drużyny Latoszka. Pierwsza połowa nie zapowiadała nam takie rozwoju sytuacji, a to za sprawą duetu Marcinkiewicz-Nowak z drużyny Nauka Jazdy u Sławka. Chłopaki bardzo ciekawymi i skutecznymi akcjami doprowadzili do wyniku 3-0 w zaledwie 13 minut i utrzymując ten wynik do przerwy chłopaki zeszli odpocząć z naprawdę dobrą zaliczką. Ta połowa nie była najlepsza dla Latoszka i zadaniem chłopaków było wymazanie jej z pamięci i rozpoczęcie drugiej części meczu z nastawieniem, że ten mecz można jeszcze wygrać. Druga połowa przynosi nam w 29. minucie bramkę samobójczą Nauki i wynik 3-1 zaczyna nakręcać ekipę Latoszka. Kilka akcji z przodu, mądrze budowane od obrony przynoszą nam bramkę strzeloną przez Dawida Tryca na 2-3 dla Latoszka. Tempo gry ewidentnie skoczyło do góry. Mecz zrobił się emocjonujący i naprawdę ciekawy dla oka kibica! 46. minuta bramkę w siatce umieszcza Sebastian Radzki, lecz drużyna przeciwna nie powiedziała ostatniego słowa! Dzięki poświęceniu i grze na 100% w 48. i 49. minucie padają dwa trafienia dla Latoszka i mamy wyrównanie! 4-4. Końcowe 2 minuty były pełne emocji i spięć pomiędzy zawodnikami obu drużyn, lecz niestety mimo prób nikomu nie udało się umieścić już piłki w siatce. Brawa należą się dla Kamila Nowaka z drużyny Nauka Jazdy u Sławka, bo jak przystało na prawdziwego pomocnika odnotowuje on asysty przy wszystkich strzelonych bramkach dla swojej drużyny. Witamy w TOP6!

FC Klonowe Liście vs. Galsspro/PrefBUD (Tulewo)

Trzecie spotkanie tego dnia to mecz między drużynami FC Klonowe Liście, a GLASSPRO/PrefBUD Tulewo. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania była ekipa Klonowych, które nie dała cienia szans przeciwnikowi. Pierwsza połowa wyglądała jak każda inna w wykonaniu drużyny z Tłuszcza. Chłopaki powoli badali swojego przeciwnika, budowali swoje złożone akcje doprowadzając do wyniku 2-0 do przerwy. 2. połowa pod dyktando Klonowych. Adam Matejak nie mylił się tego dnia i przy każdej możliwej sytuacji umieszczał piłkę w siatce. Drużyna GLASSPRO/PrefBUD próbowała walczyć z przeciwnikiem, lecz niestety nieudolnie. Damian Matuszewski odnotowuje dwie bramki dla swojej drużyny. Wynik końcowy 8-2 dla Klonowych. Chłopaki są na dobrej drodze, aby zdobyć kolejny tytuł Mistrza, a Adaś ze swoją skutecznością dąży wytrwale do kolejnego tytułu Króla Strzelców! Czy ktoś jest w stanie odebrać chłopakom te puchary? Przekonamy się już za tydzień w ostatniej kolejce! Tymczasem do naszego zestawienia TOP6 8. kolejki ponownie ląduje Adam Matejak. Gratulacje!

Bad Boys Ostrówek vs. Hydro-Styl

Spotkanie dwóch drużyn, które już w tym sezonie praktycznie o nic nie walczą. Mecz pomiędzy drużyną Bad Boys Ostówek, a Hydro-Styl. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Bad Boysów, bo już w 6. minucie odnotowują oni bramkę na swoim koncie – egzekutor Paweł Szczapa. Drużyna Hydro-Stylu po utracie bramki w tak wczesnej fazie meczu nie poddała się i dzięki bramkom strzelonym przez swoich zawodników (Perzanowski, Nadaj, Giza) zeszli na przerwę z wynikiem 3-1. Druga połowa zaczęła się równie dobrze, bo już w 26. minucie bramkę w siatce umieszcza Damian Wójcik i mamy 4-1 dla Hydro-Stylu. Drużyna z Ostrówka próbowała budować akcję, wykorzystywali straty piłki przez przeciwnika, lecz ciągle brakowało przysłowiowej kropki nad i. W 43. minucie piłkę w siatce umieszcza Radosław Stańczak i to jego trafienie ustala wynik końcowy spotkania na 4-2 dla ekipy Hydro-Stylu.

SM Texland - LSFC

Ostatnie spotkanie 8 kolejki to mecz pretendenta do tytułu – drużyny SM Texland –  z LSFC. Chłopaki z SM wiedząc jak wygląda tabela i ile zostało meczy do końca sezonu nie mogli pozwolić sobie na porażkę chcąc dalej liczyć się w drodze o tytuł Mistrza. Mecz wyrównany, pod względem strzałów na bramkę przeciwnika. Lecz skuteczniej tym razem bronił bramkarz drużyny SM Texland. Pierwsza połowa dla obu drużyn to rozpoznanie przeciwnika, rotacja ustawień i pierwsze efekty pojawiły się w 17., a następnie 19. minucie po celnych strzałach na bramkę drużyny LSFC zawodników Melcher i Radomski. Chłopaki po stracie dwóch bramek w ciągu dwóch minut nie poddali się i walczyli zacięcie atakując bramkę przeciwnika, dzięki czemu w 21. minucie Damian Książek zdobywa bramkę kontaktową. Texland prowadząc dalej spokojną grę zdobył bramkę w 24. minucie na 3-1 i z takim wynikiem chłopaki zeszli na przerwę. Druga połowa w wykonaniu obu drużyn wyglądała identycznie jak pierwsza. Składne akcje, budowane już na swojej połowie przyniosły zwycięstwo w meczu drużynie SM Texland wynikiem 5-3. Chłopaki aktualnie zajmują miejsce wicelidera i do upragnionego Mistrzostwa dzieli ich jedynie 1 punkt. Pamiętajmy, że za tydzień rozgrywamy ostatnią kolejkę i jeszcze wiele może się wydarzyć. Czy drużyna SM Texland sięgnie po tytuł mistrza? Przekonamy się już za tydzień!

Czytany 585 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 czerwiec 2018 09:13