środa, 13 listopad 2019 07:42

Mocny kandydat na lidera tabeli z kolejną porażką Wyróżniony

Napisane przez Olek

Spotkanie HandyMan Elewacje vs Fc Ultimatum Wyszków, które miało zadecydować kto zostanie liderem tabeli, kolejny remis Tiger Team oraz zaskakujące zwycięstwo chłopaków z Iskry Jasienica - właśnie to m.in działo się podczas 8. kolejki II ligi na orliku w Tłuszczu. Zachęcamy do przeczytania tekstówki.

The Naturat - Tiger Team

8 kolejka 2 Ligi rozpoczęła się od spotkania drużyny The Naturat z Tiger Team. Mecz od samego początku zapowiadał nam dużo goli. Już 4. minucie Damian Rosiak dał prowadzenie swojej drużynie. The Naturat nie pozostał dłużny i wyrównał wynik dzięki bramce Sebastiana Zdanowskiego, chwilę po straconej bramce. The Naturat dominował na boisku kontrami i silnymi strzałami do momentu, gdy Bartłomiej Radomski zaliczył gola samobójczego po nieudanej próbie wybicia piłki głową. Piłka trafiła do siatki mijając rękawice Jakuba Walczaka. Ten gol zdecydowanie wybił z rytmu The Naturat co zmotywowało Tiger Team do zepchnięcia przeciwników do obrony. Obrońcom nie udało się zatrzymać Szczepana Lewandowskiego i Mateusza Wrony. Do połowy spotkania Tiger Team prowadził 1:4
W drugiej połowie zawodnikom The Naturat zależało na odrobieniu straty do przeciwników. Nadzieję przyniósł gol Arka Majora z rzutu wolnego pośredniego. Chwilę później, ponownie zmniejszył stratę swojej drużyny do Tiger Team. The Naturat nie ustępował. Starał się wyrównać wynik licznymi silnymi strzałami, które okazywały się być niecelne. Ostatnie 20 minut spotkania przebiegało bez bramki. Bohaterem The Naturatu okazał się być Arek Major który wyrównał wynik meczu na 4:4 trafiając do bramki silnym strzałem z rzutu wolnego w 49. minucie.
Mecz zakończył się remisem obu drużyn 4:4

Black Dragons Team - StoGram FC

Kolejny mecz 8 kolejki rozpoczął się w samo południe. "Czarne smoki" podejmowały w słabej formie StoGram. Zapowiadało się remisem gdyż wpadała obie drużyny po każdym straconym golu szybko odrabiała stratę. Po niecałych 20 minutach spotkania, drużyny remisowały ze sobą 4:4. Hat-tricka wtedy, na swoim koncie miał już najskuteczniejszy zawodnik Black Dragons, Dawid Marczak. W 21. minucie StoGram objęło prowadzenie po indywidualnej akcji Dominika Lipskiego. Zawodnicy udali się na przerwę przy stanie 4:5.
Druga połowa była obiecująca i zwiastowała zwycięstwo „Smoków". Liczne kontry za każdym razem kończyły się strzałem na bramkę Arkadiusza Buźniaka. Wiele sytuacji przełożyło się na gole. Co co najmniej 3 minuty „Smoki" zdobyły gola budując coraz wyższą przewagę nad StoGramem. Podyktowane karne dwie minuty dla Rafała Kuleszy jeszcze bardziej ułatwiły zawodnikom Black Dragons przebicie się przez obronę przeciwnika i zdobycie bramki. Bramkę decydującą o ostatecznym wyniku końcowym zdobył Dawid Marczak w 49. minucie. Napastnik „Smoków" zdobył 6 goli a sam mecz zakończył się zwycięstwem jego drużyny 10:5 nad StoGramem.

FC Gumisie - Iskra Jasienica

Kolejny mecz 8 kolejki rozpoczął się od niemiłej niespodzianki dla gospodarzy. Z powodu braku zawodników musieli grać czterema zawodnikami w polu i jednym bramkarzem. Przeciwnicy zagrali w takim samym układzie w celu wyrównania szans. Gumisie objęły prowadzenie po golu Huberta Kielaka w 10. minucie. Do pewnego momentu gra była pod ich kontrolą. Niestety, błąd bramkarza - Maćka Jędrasika dał remis Iskrze zdobywając gola samobójczego. Gumisie szybko zapomnieli o samobójczej bramce, obejmując prowadzenie po golu Patryka Nowaka. Bramka Kuby Myśliborskiego w 19. minucie dała sygnał Gumisiom że jeszcze nie koniec. Chwilę później, Patryk Nowak po indywidualnej akcji strzelił w światło bramki lecz piłka odbiła się od słupka do słupka nie dając punktu przewagi Gumisiom. Mimo to, zaliczył Hat-tricka do końca pierwszej połowy dając swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie.
W drugiej połowie FC Gumisie totalnie się pogubili po bramce Kamila Beredy w 28. minucie. Siadająca kondycja dawała się we znaki Gumisiom, gdyż w przeciwieństwie do Iskry nie mieli nikogo na zmianę. Do końca spotkania, Iskra odrobiła duże straty i ostatecznie wygrało z FC Gumisiami 5:7. Dzięki temu zwycięstwu Iskra Jasienica wskoczyła na 6. pozycję w tabeli 2 Ligi.

Dream Team - Joga Bonito

Przedostatni mecz 8 kolejki okazał się być bardzo energicznym. Już w 1. minucie ujrzeliśmy bramkę Adama Karasia dając prowadzenie Jodze. Nie na długo, bo stratę swojej drużyny szybko odrobił Piotr Reterski w 3. minucie. Joga zepchnęła przeciwników do gry defensywnej po kilku niegroźnych kontrach. Do 20 minuty zawodnicy zbudowali dwubramkową przewagę nad Dream Team. Do końca połowy próbowali podwyższyć przewagę wieloma sytuacjami w polu karnym przeciwników, lecz ci nie pozwolili już na kolejne straty.
W drugiej połowie zawodnicy Dream Team, mimo niedużej straty, nie potrafili choćby wyrównać aktualny wynik. Po 40 minucie zaczęli coraz bardziej obrywać i tracić jakiekolwiek szanse na zwycięstwo nad Bonito. Mimo zdobytego gola przez Damiana Łuczyka w ostatnich minutach meczu, Dream Team zszedł z boiska ze spuszczonymi głowami lokując się na przedostatnim miejscu w tabeli.

FC Ultimatum Wyszków - Handyman Elewacje

W ostatnim meczu 8 kolejki 2 Ligi, temperatura sięgająca 8° dawała się we znaki obserwatorom i organizatorom ale nie występującym drużynom. To spotkanie decydowało o ostatecznym miejscu obu drużyn. Drużynie Ultimatum Wyszków wystarczył remis by zająć pierwsze miejsce w tabeli po 8. kolejkach jesiennej edycji. Nie było to łatwe zadanie, gdyż HandyMan wyraźnie postawił wysoką poprzeczkę. W 23. minucie przegrywali już 0:3 z HandyManem. W pierwszej połowie skupili swoją grę na defensywie, gdyż mieli problemy z choćby wyjściem z własnej połowy.
W drugiej połowie, w 27. minucie, Patryk Deptuła dał chęć walki do końca zdobytą bramką. HandyMan więcej nie pozwolił sobie na tracenie kolejnych bramek i zaczął spychać przeciwników do obrony wysokim pressingiem. Podyktowana żółta kartka przez sędziego, dla Piotra Gołębiewskiego, po niesportowym zachowaniu zmotywowała Handyman do jeszcze większego pressingu. Ostateczne zwycięstwo HandyMan nad FC Ultimatum Wyszków 1:5, dało im 1. miejsce w tabeli po 8 kolejkach.

Czytany 1315 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 listopad 2019 07:52