Regulamin CUP20

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przepisy ogólne:

 1. Kapitan zespołu przed pierwszym meczem grupowym musi wypełnić formularz ze składem oraz przekazać deklaracje zawodników związane z COVID19.
 2. Wszystkie mecze w turnieju rozgrywane są 2 x 10 min z 5 minutową przerwą.
 3. Awans do fazy pucharowej uzyskują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Kary:

 1. Obowiązujące kary to 2 i 5 minut. Kara odbywa się na wysokości środka boiska, za linią końcową, a za jej pomiar, jak również za możliwość powrotu do gry odpowiada sędzia lub koordynator turnieju.
 2. Strata bramki nie powoduje, że drużyna tracąca gola może uzupełnić skład. W takim przypadku kara musi zostać wypełniona do końca!
 3. Po karze 5 minut (równoznacznej z czerwoną kartką) prawo wejścia na boisko w celu uzupełnienia składu mają wyłącznie zawodnicy rezerwowi.
 4. Czerwona kartka skutkuje pauzą w kolejnym spotkaniu. Dopuszcza się możliwość wykluczenia danego gracza na większą liczbę spotkań - w zależności od popełnionego przewinienia.
 5. W sytuacji, gdy jeden zawodnik otrzyma dwie żółte kartki w jednym spotkaniu, oznacza to w konsekwencji kartkę czerwoną i 5 minut gry w osłabieniu. Taki zawodnik może jednak wystąpić w kolejnym spotkaniu.
 6. Zawodnik, któremu skończyła się kara, na plac gry wchodzi ze ŚRODKA boiska.
 7. Obowiązuje zakaz gry wślizgiem w ZASIĘGU gry – karany rzutem wolnym bezpośrednim, a w polu bramkowym rzutem karnym (wyjątek - bramkarz we własnym polu karnym)

Organizacja rozgrywek:

 1. W przypadku, gdy dwie drużyny zdobędą taką samą liczbę punktów o kolejności decydować będą: bezpośrednie pojedynki rozegrane między zainteresowanymi drużynami, a przy remisie różnica zdobytych i straconych bramek, a w następnej kolejności większa liczba zdobytych bramek. W sytuacji gdy trzy zespoły będą miały tyle samo punktów, decyduje zasada "małej tabeli" między zainteresowanymi zespołami. Gdyby i ona nie dawała rozstrzygnięcia, o zajęciu konkretnego miejsca będą decydowały rzuty karne.
 2. Drużyna może dokonać zmian w trakcie trwania meczu w dowolnej ilości.
 3. Za niesportowe zachowanie np. wulgaryzmy lub brutalną grę zawodnik może być ukarany 2 lub 5 – minutową karą odsunięcia od gry, bądź całkowicie wykluczony z gry (czerwona kartka), co skutkuje absencją w kolejnym spotkaniu.
 4. Dozwolone jest by w przypadku kary dla bramkarza, 2 - minutową pauzę odbywał zawodnik z pola. Sytuacja ta traci jednak swoje właściwości przy karze 5 minut dla bramkarza. ALE! Drużyna ukarana ma obowiązek wskazać zawodnika, który będzie odbywał karę za bramkarza i ten gracz nie może wejść na plac.
 5. W momencie rozpoczęcia meczu na boisku musi być 4 zawodników.
 6. Przy wykonywaniu wszystkich rzutów wolnych, zawodnicy drużyny przeciwnej muszą być w odległości 5 metrów od piłki.
 7. Zabrania się udziału jednego zawodnika w dwóch drużynach.
 8. W przypadku remisu w fazie pucharowej następuje seria rzutów karnych (po 3).

Inne sprawy organizacyjne:

 1. Obuwie obowiązuje podczas meczów rozgrywanych w turnieju musi być przystosowane na sztuczną trawę (zabrania się gry we "wkrętach").
 2. Udział zawodnika nieuprawnionego do gry wg regulaminu turnieju powoduje oddanie punktów walkowerem drużynie przeciwnej (weryfikowane są wówczas wszystkie wyniki spotkań w których zawodnik ten był wpisany do protokołu).
 3. Zabrania się gry pod wpływem alkoholu oraz spożywania alkoholu podczas rozgrywek.
 4. Organizator zapewnia wyłącznie doraźną pomoc przy urazach powstałych w czasie gry (opatrzenie otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran - plaster, bandaż), natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków w czasie gry każdego z zawodników.
 5. Osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie mogą przebywać na obiekcie sportowym.
 6. Nagrody (puchary i medale) przewidziane są dla drużyn biorących udział w finale. Pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe otrzymają również najlepszy strzelec, bramkarz oraz zawodnik turnieju.
 7. Organizator zastrzega sobie EWENTUALNE prawo, by do klasyfikacji króla strzelców nie liczyć bramek zdobytych z ostatnim zespołem w tabeli (ma to na celu wyrównanie szans i ograniczenie sytuacji, w której dany zawodnik wygrywa tę klasyfikację jednym meczem).

Jeżeli jakiś punkt powyższego regulaminu budzi Wasze wątpliwości lub uważacie, że warto koniecznie coś do niego dodać, to czekamy na wiadomość. 

 

Ostatnio popularne

 

Sponsor strategiczny ligi

Partnerzy

O Lidze Bobra

Liga Bobra to miejsce, które powstało w 2011 z inicjatywy społecznej w celu szerzenia aktywności fizycznej mieszkańców. Po kilku latach działalności w gminie nasze działania rozrosły się do kilku powiatów. Od powstania zorganizowaliśmy już 16 edycji regularnej amatorskiej ligi piłkarskiej oraz kilkanaście turniejów w których za cel stawialiśmy sobie pomoc potrzebującym.

Ostatnie turnieje

Kontakt

Lokalizacja: 05-240 Tłuszcz, ul. Łąkowa 1

Email: kontakt@ligabobra.pl

Telefon: 603-077-025

Website: www.ligabobra.pl

Zostaw do siebie kontakt

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.
© Liga Bobra. All Rights Reserved. Designed By BTKSYSTEMS

Szukaj