Wydrukuj tę stronę
środa, 02 grudzień 2020 22:11

Kamil Melcher - raport z analizy GPS Wyróżniony

W tym tygodniu na warsztat analiz GPS postanowiliśmy wziąć lidera klasyfikacji strzelców ligi A1, czołowego zawodnika ALL Stars – Kamila Melcher. Byliśmy ciekawi jakie wyniki osiągnie chłopak, który robi różnicę na boisku w zespole lidera. Jeśli ktoś obserwuje grę All Stars to wie, że to ekipa która jest oszczędna jeśli chodzi o wysiłek na boisku. Inteligentnie się ustawia i gra dokładnie. Kamil czujnik założył w meczu przeciwko z Black Dragons Team. Wynik spotkania 4-2 dla All Stars, ale sam mecz był niezwykle ciekawy bo Czarne Smoki liczą się ciągle w walce o brązowy medal a ALL Stars tym meczem zapewnili sobie mistrzostwo. A ono delikatnie się nieoczekiwanie oddalało bo w drugiej połowie szybko wyrównali zawodnicy Krystiana (przyp. Black Dragons) i ALL Stars musiało wcisnąć drugi bieg. Kamil w tym meczu zdobył dwie bramki i popisał się jedną asystą.

Raport z meczu TUTAJ.

Nasz bohater w meczu nie grał pełnego wymiaru czasu gry. W pierwszej połowie zszedł nieco po kwadransie gry. Druga połówkę rozegrał również nie całą . Widać to na wykresie.

Analiza GSP Kamil Melcher

Dystans

3700 metrów. Czyli identycznie co Jacek Markowski tydzień temu w swoim meczu. Łączny dystans jest taki sam. Ale jak zagłębimy się w szczegóły to mamy już lekka różnicę. I tu o dziwo lepiej wypada Kamil. Czemu o dziwo? Bo Kamil sam mówi o sobie, że woli głupio stać niż głupio biegać. 741 metry przebiegnięte na wysokiej intensywności. W tym 29 metrów sprintem – prędkość powyżej 21km/h. Szybki bieg 712 metrów. Niska intensywność równe 3 km. I tu jak spojrzymy głębiej to mamy potwierdzenie słów Kamila – przechodzone 2 km. Nie wiem czy możemy tak napisać, że lepszy wynik w tym zakresie miał tylko Karol Chmiel. Może zróbmy tak – nie lepszy ale dłuższy dystans. Jest tylko mała różnica z Karolem. Chmiel to typowy napastnik. Kamil natomiast jest typowym zawodnikiem środka pola. Minimalnie lepszą połowa pod kątem dystansu była druga cześć meczu. Wynika to z faktu że grał dłużej oraz niekorzystnego wyniku.

Zdarzenia

355 zdarzenia w całym meczu. Więcej zdarzeń wygenerował Kamil w pierwszej połowie. Na wysokiej intensywności 62 zdarzenia. Wynik zbliżony do Karola Chmiela. Jeden z mniejszych wyników w dotychczasowych analizach. Kamil swoje 2 km przechodzone uzyskał w 138 zdarzeniach.

Sprinty

Najciekawszy element naszej analizy – mianowicie sprinty. W tym elemencie Kamil również był oszczędny. Odnotował on dwa sprinty. Równo po jednym w każdej połowie. Ten w pierwszej połowie był znacznie lepszy od drugiego – 11 metrów i prędkość 25,5 km/h. Średnia prędkość 24,9 km/h; średnia długość sprintu 9 metrów.

Heatmapa

Przechodząc do ostatniego elementu analizy mamy potwierdzenie na jakiej pozycji gra Kamil. Mamy jak na dłoni strefy boiska w których się pojawiał – środek boiska. Jeśli chodzi o dominującą stronę to tu również mamy środek boiska w znaczącej większości czasu gry. Bezapelacyjnie – typowy środkowy pomocnik i koniec kropka.