Podsumowanie 9 kolejki 2 ligi Wyróżniony

Napisane przez Michał Laskowski

RKS Równe vs Latoszek
5:6 (1:4)
Nikt z zebranych osób na orliku w Zabrodziu nie myślał że spotkanie pomiędzy tymi drużynami będziemy mogli określić mianem main event podczas 9 kolejki LB. Mimo iż I połowa była dość jednostronnym popisem Latoszka, to chłopaki z RKS jak zawsze walczyli do samego końca. W II połowie dzięki przebudowaniu założeń taktycznych drużyna z Równego wyszła całkiem odmieniona. Karol Kalinowski wziął na barki cały ciężar gry, bronił dostępu do własnej bramki, a przy tym zdobył 3 gole! W końcówce meczu było jeszcze wszystko możliwe, ponieważ RKS doprowadził do remisu 5:5, a zebrani kibice dziwili się nieprawdopodobnym emocjom najlepszego spotkania w 9 kolejce II ligi. Wynik spotkania rozstrzygnął Mateusz Reniewicz który zasłużył na Ligową „gwiazdkę” .

Wołomin Słoneczna vs Wyszków FC
4:0 (2:0)
Po bardzo dobrym spotkaniu RKS z Latoszkiem przyszła pora na krem d’la krem 9 kolejki II ligi LB. Wołomin po sobotniej przegranej z Latoszkiem, przyjechał do Zabrodzia z jasnym celem – 3 punkty.
Natomiast jak wiadomo drużyna z Wyszkowa, to nie San Marino czy Gibraltar i łatwo tych punktów nie oddaje, co widać po pozycji w tabeli. Po pierwszym gwizdku sędziego drużyny można było podzielić poprzez ich zachowanie na boisku – spokój i opanowanie vs. nerwowa i chaotyczna gra Wyszkowa. Po pięknych akcjach Krystiana Szostaka, który niczym Messi „wjeżdżał” w szyki obronne przeciwnika I połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:0. W drugiej odsłonie chłopaki z Wołomina dalej rozbijali przeciwnika, tak aby po 50minutach gry, tablica wyświetliła wynik 4:0.

Rządza Kraszew vs Auto Szkoła RAK
0:1 (0:0)
Starcie dwóch drużyn o bardzo podobnym poziomie wyszkolenia technicznego. Podczas całego meczu mimo licznych strzałów oraz akcji obu drużyn żadna nie zdołała zdobyć zwycięskiej bramki, aż do 46 minuty spotkani Kiedy to Bartosz Dybek popisał się zacnym strzałem który dał prowadzenie drużynie Auto Szkoła RAK. Na plusa zasługuje w tym spotkaniu bramkarz „RAKa” Maciej Sawera.

TWWD United vs FC Lipiny
0:10 (0:4)
10 strzelonych bramkek przez lipiny i żadnej straconej, chyba najlepiej obrazują przebieg tego spotkania. Patrząc na grę drużyny TWWD można powiedzieć że przegrali ten mecz „w szatni”. Niestety nie było widać wielkiego zaangażowania oraz rywalizacji, i mimo kilku składnych akcji przez 50 minut nie zdołali „wpakować” piłki do bramki skutecznie chronionej przez Łukasza Milankiewicza.

Team Hangover vs FC Tulewo
2:8 (0:6)
Ostatni mecz 6 kolejki I ligi LB okazał się kolejnym jednostronnym spotkaniem. Przewaga siły fizycznej oraz kondycyjnej czy też poprawności taktycznej drużyny z Tulewa, przełożyła się na wynik spotkania. Na plusa w tym spotkaniu zasługuje Krzyszof Zabrzecki który zdobył hatricka oraz dwie asysty.

Czytany 1533 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 czerwiec 2016 06:13