niedziela, 21 kwiecień 2024 18:57

Podsumowanie dnia - 3 kolejka

Ależ zima nas przywitała w tą trzecią kolejkę na boisku w Wołominie! +3 stopnie to znacznie poniżej naszych oczekiwań. Mieliśmy ogromne nadzieje, że zawodnicy na boisku choć trochę stworzą emocji, które umilą nam te chwile na boisku. Przypomnijmy, dziś odbyła się trzeci kolejka. W ciągu 10 spotkań uwaga – padł rekord w tej edycji goli – łącznie 106. Do dzisiaj najwięcej goli padło w pierwszej kolejce. Rekord goli per liga padł w pierwszej i trzeciej. Dzisiaj mieliśmy tez wysyp bramek samobójczych w jednej z lig! O tym co działo się dzisiaj na Orliku przy Kazimierza Wielkiego przeczytacie poniżej.

3 Liga

Dzisiaj najniższa liga kończyła i kolokwialnie pisząc  zamykała obiekt na Hibnera! Dzisiaj w tej lidze działo się dużo albo i bardzo dużo! I mimo, że temperatura była bardzo niska to emocji z boiska powodowały, że ciut cieplej robiła się od wydarzeń z murawy. Zaczęliśmy starciem młodzieży z FC Mrozy z liderem Black Horses! I tu ogromne zaskoczenie już na otwarcie 3 kolejki. Świetny występ młodzieży spowodował totalną demolkę w ustawieniu i grze lidera. Ekipa Wojdy nie potrafiła przez cały mecz skutecznie odeprzeć ataki młodzieży. Wynik remisowy 6-6 to chyba cud od najwyższego ponieważ jak to sami Black Horses zauważyło – oni ten mecz powinni przegrać! FC Mrozy – świetny występ a wisienką na torcie była bramka Zielińskiego z 40 minuty. Wspólnie z Jabłonką zrobili tikitakę! Jak się okazało, nie była to najpiękniejsza bramka tej niedzieli. W drugim meczu tempo mocno spadło. TWWD United patrząc na potencjał mierzących się ekip w tym pojedynku skutecznie postawiło się KS ProBram24 II. Co prawda wynik 5-2 na ich nie korzyść nie jest spełnieniem ich marzeń ale fakty są takie, że to najniższa przegrana po powrocie do LB! KS ProBram24 2 po tej wygranej wskakuje na fotel lidera trzeciej ligi i chyba czeka na mecz z mocniejszym rywalem. Jeśli piszemy o mocniejszym zespole to tutaj – uwaga – może takim właśnie będzie FC Pepinos! Tak, dobrze czytacie. Hiszpański ogórek dzisiaj sprawił spore lanie Promilkom. Wtórował w meczu duet Palesa – Świat. Zespół Zycha – debiutanci w lidze nie grali ponownie złej piłki. Były momenty według mnie bardzo dobre i to w pewnym momencie zaowocuje. Co najważniejsze – ekipa świetnie się bawi na meczach. Nie szukają pretensji, wiedzą że to gra typowo dla zabawy. Czasami widzimy już w ich grze powtarzalność, są też ciekawe indywidualności. Czekać aż wykiełkuje z tego coś fajnego. A na koniec dnia chyba najciekawsze zestawienie  - Old Stars Team kontra Zielona Furia. Panowie świetnie pograli przez 50 minut. W meczu każda z ekip miała swoje dobre momenty. Ozdobą spotkania była bramka w pierwszej połowie Radka Przybysza na 2-1. Polecamy nagranie i gola z 23 minuty.

2 liga

Na otwarcie ligi, która dzisiaj mecze rozgrywała w środku dnia starcie Bad Boys z Magnatt! I tu zespół z Ostrówka zebrał już komplet rozstrzygnięć w tej edyjci. Do remisu, wygranej dorzucili dziś przegraną 3-2 z mistrzem 22 edycji LB drugiej ligi. Zawodnikiem meczu stary znajomy – Jacek Markowski! Po meczu Bad Boys, mieliśmy starcie drugiej ekipy z Ostrówka – WKS! Dzisiaj podejmował on lidera Oknotech. Tak jak pisaliśmy w zapowiedziach. Bardzo ciekawie zapowiadało się to starcie. Ich ostatni pojedynek w lutym zakończył się wysoką wygraną WKS. Dzisiaj nie było inaczej. W tym roku możemy napisać śmiało, że WKS nie leży ekipie z Radzymina. Dzięki tej wygranej – WKS ląduje na pozycji lidera drugiej ligi z kompletem zwycięstw! Pierwsza wygraną w lidze odnotował zespół Klimagu. Pierwsze punkty nie przyszło łatwo bo po pierwszej połowie wynik był tylko 3-1. W drugiej części meczu na boisku pojawiło się więcej miejsca i Klimag zaczął zdobywać kolejne gole. Końcowy wynik 9-3.

1 liga

Ostatni w podsumowaniu a pierwsi na boisku! Pierwsza liga dzisiaj otwierała trzecią serię gier. Rozpoczęliśmy meczem WNP Ostrówek z Kultywatorem. Czyli meczem finałowym FA CUP 2024. I tu ponownie górą była ekipa Kultywatora. Dzisiaj jednak wynik był już znacznie wyższy – 8-4. WNP na rewanż za finał musi jeszcze chwile poczekać. Nie jest to też dobry moment tejże ekipy ponieważ na trzy mecze w pierwszej lidze ma trzy czerwone kwadraciki na swoim koncie… Sporo oczekiwaliśmy od meczu AutoSzyb z KS Probram24! Niestety mecz do jednej bramki – i po dobrym starcie Szyb w pierwszej kolejce przyszły chyba demony z przeszłości… 12-1 to wynik mocno jednostronny. Świetną formę z poprzednie kolejki utrzymał Cinek (Gawryś KS ProBram24). Dzisiaj Norbert strzelił sześć bramek i z 9 trafieniami w trzech kolejkach przewodzi w klasyfikacji strzelców tejże ligi. Sporo emocji dostarczyło kibicom ostatnie spotkanie – Wyższa Półka kontra Offside. Wspominaliśmy o tym spotkaniu w zapowiedziach. Dzisiaj panowie udowodnili, że jak ktoś szuka emocji to należy przyjść na ich mecz. Jak się okazuje, wynik 4-0 to niebezpieczny wynik w Lidze Bobra. Można wygrywać do przerwy 4-0 i przegrać mecz ostatecznie 8-4. Świetna pogoń za wygraną w wykonaniu Offside. Ten wynik daje im pierwszą wygraną w tej edycji. Wyższa Półka jak na razie tylko z trzema punktami na koncie!