5 kolejka – II liga! Wyróżniony

Napisane przez Dawid Krzyżewski

Zapraszam do relacji meczowych ostatnich meczy 2 ligi rozgrywanych w Tłuszczu!

TWWD United – Wołomin Słoneczna 3 – 8 (1:3)
Jako pierwsi podczas 5 kolejki, zagrali chłopaki z Tłuszcza i z Wołomina. Niestety TWWD, przyjechało w dość okrojonym składzie 4 zawodników w polu + bramkarz, co dało odzwierciedlenia podczas meczu. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, akcja za akcją, sporo dobrej gry w obronie i pokaz bramkarskich umiejętności. Wynik otworzył Damian Jarzębski w 5min, asysta Kamila Błędowskiego. Kilka minut po nim na 2:0 strzela Maciej Kamiński, a po nim ponownie Damian Jarzębski, asysta Maćka. W 17min sędzia dyktuje rzut karny, którego wykorzystuje Bartosz Jarzębak i mamy 1:3. Ten wynik utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą połowę!
W kolejnych 25min, to już pokaz dobrej gry zawodników z Wołomina. Już w 28min, Damian Jarzębski strzela na 4:2, asysta Kamila Błędowskiego a chwilę po Damianie swoją kolejną bramkę zdobywa Maciek Kamiński, asysta Damiana Świątkowskiego i jest 5:2. W 30min, bramkę na 2:5 zdobywa Rafał Rolek. W 35min kolejną bramkę zdobywa Maciek Kamiński,któremu asystuje Damian Jarzębski. Kilka minut po Maćku, bramkę strzela Kamil Błędowski, asysta Mateusza Rasały. W 42min, bramkę zdobywa Łukasz Zielski, któremu asystuje ponownie Mateusz Rasała. Na sam koniec swoją bramkę dokłada Damian Zglec z TWWD United!
Latoszek – Fc Tulewo 2 – 7 (0:5)
Po tym meczu, każdego kibica zadziwiał wynik! Jak to się stało? Tulewo wraca do gry? Po tym meczu, tak mi się zdaje! Ale zobaczmy jak to się zaczęło… Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Marcin Kowalczyk już w 4min! Kilka minut po nim, swoją bramkę dołożył Kamil Andrzejewski i mamy już 2:0! W 15min, kolejną bramkę dokłada Marcin Kowalczyk, chwila odpoczynku i w 19min kolejną bramkę strzela Marcin – hat trick! Kilka minut dobrzej gry w ofensywie, ponownie Marcin wyprowadza kolejną akcję i w 21min,  ponownie trafia do siatki Latoszka strzelając tym samym na 5:0! I tak kończy się pierwsza połowa!
II połowa, rozpoczyna się bardzo spokojnie, każda z drużyn próbuje złożyć jakąś akcję, jednak kończą się nieudanie… Jednak w 37min, sędzia dyktuje rzut wolny, do piłki podchodzi Marcin i strzela, piłka omija mur i trafia do siatki Latoszka! Mamy już 6:0! Zaraz po wznowieniu meczu, drogę do bramki znajduje Karol Anklewicz z Latoszka i trafia do bramki Tulewa. Jednak Kamil Polak nie zostaje temu obojętny i po chwili podwyższa prowadzenie swojej drużyny na 7:1. Pod koniec spotkania kolejną bramkę dokłada Karol Anklewicz, któremu asystuje Robert Sztachelski!
Team Hangover – Znajomi Sędziego 2 – 6 (1:2)
Kolejne spotkanie 5 kolejki! Wynik został otwarty już w 4min, zdobywcą bramki był Mateusz Bułanowski, asysta Maćka Jurkowskiego. Chwila po wznowieniu meczu i bramkę na remis zdobywa Mateusz Gościcki. W 19min, sędzia dyktuje rzut karny którego wykorzystuje Mateusz Bułanowski i mamy 2:1 dla Znajomych! Taki wynik pozostał do przerwy.
Podczas II połowy grę przejęli Znajomi Sędziego, bramkę na 3:1 zdobywa Kacper Prusak, asysta bramkarza Znajomych – Łukasza Pawełasa! Do 45min, pada wiele strzałów ze strony Znajomych, niestety niecelnych… Jednak w 45min, drogę do siatki znajduje Kacper Prusak, asysta Kamila Nowaka i mamy 4:1. Chwilę po wznowieniu bramkę dla Team Hangover zdobywa Kuba Balcerak, jednak Maciej Jurkowski podwyższa prowadzenie na 5:2! Pod koniec meczu bramkę strzela Kamil Ciak!
Fc Szewnica – Fc Lipiny 1 – 4 (1:1)
Spotkanie w samo południe! Do meczu przystąpiły drużyny, które pokazują podobny poziom gry, jednak Lipiny mają lepszy bilans. Wynik otworzył Marcin Białek po asyście Michała Balcerzaka i w 10min Szewnica wyszła na prowadzenie 1:0. W 15min, Paweł Jędrysiek doprowadza do remisu. Do końca pierwszej połowy, wynik nie uległ zmianie.
Podczas kolejnych 25min, nad grą zaczęła panować drużyna Piotrka Sasina. Bramkę dającą prowadzenie do 28min zdobył Tomasz Kostrzębski. Swoje kolejne 2 dołożył, Patryk Malinowski w 39min i 45min, ta ostatnia po asyście Sebastiana Sasina! 3pkt, zasłużone dla Lipin!
Rządza Kraszew – Spartans Club Niegów 15 – 7 (6:3)
Na samym początku, pragnę wspomnieć że chłopaki z Rządzy zachowali się Fair Play, w stosunku do rywala i zagrali w 5! Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Piotr Antczak w 4min! Bramkę na remis strzelił Mateusz Baj w 9min, wykorzystując rzut karny! Minutę później dołożył kolejną, wyprowadzając tym samym drużynę na prowadzenie. Bramkę na 3:1 zdobył Krystian Przyszewski w 9min, asysta Mateusza. Bramkę na 2:3 strzela Michał Skoczeń, asysta Piotrka Antczaka. W 17min bramkę zdobywa Andrzej Sulewski. Chwilę po Andrzeju bramkę na 3:4 strzela Dawid Dąbrowski, również asysta Piotrka. W 20min, kolejną bramkę zdobywa Andrzej Sulewski, asysta Krystiana Przyszewskiego, i chwilę po Andrzeju bramkę strzela Kuba Piotrowski. Pod koniec spotkania, w 22min bramkę strzela Michał Sokołowski. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę zdobywa Mateusz Baj. Wynik do przerwy 8 – 3!
W drugiej połowie, Rządza trochę się rozstrzelała! Długo by to wszystko opisywać, ale w skrócie, bramki zdobywali dla Rządzy: Mateusz Baj x1, Krystian Przyszewski x1, Kuba Piotrowski x1, Bartek Przyszewski x1, Kamil Grzelak x1, Piotr Stańczak x2. Bramki dla Spartans zdobył: Kamil Soliwoda - hat trick!
RKS Równe – Wyszków Football Club 4 – 11 (0:5)
Ostatnie spotkanie podczas 5 kolejki w II lidze! Chłopaki z RKS przyjechali w okrojonym składzie… Frekwencja odwrotna do przeciwnika. Pierwsza bramka wpadła niestety samobójcza, po akcji Mateusza Kotkowskiego z RKS. Bramkę na 2:0 zdobył Konrad Bułatowicz w 8min, asysta Patryk Akier. W 16min, swoją bramkę dołożył Paweł Szczeciński. Bramkę na 4:0 zdobył Dawid Rudzki, w 21min bramkę strzela Tomasz Świętoń, asysta Sebastian Geski. Wynik do przerwy 5:0 dla WFC!
Kolejna połowa to dobra gra chłopaków z Wyszkowa, którzy zdominowali przeciwnika, jednak RKS zdobył 4 bramki! Chwilę po pierwszym gwizdku w II połowie, bramkę zdobył Konrad Bułatowicz, w mgnieniu oka bramkę dla RKS Równe zdobył Jakub Bereda i mamy 1:6! W 31min bramkę dla WFC zdobywa Dominik Wultański, a w 39min swoją bramkę dokłada Paweł Bryl, asysta Konrad Bułatowicz. Chwilę po Pawle, swoją bramkę strzela Sebastian Geski. W 40min bramkę dla RKS zdobywa Norbert Januszewski! W 45min bramkę dla chłopaków z Wyszkowa zdobywa Patryk Akier, któremu asystuje Dawid Rudzki! Ostatnią bramkę dla WFC zdobywa Sebastian Geski. W 48min ostatnią bramkę dla RKS zdobywa Jakub Bereda!

Drodzy zawodnice i kibice! Przypominamy że II liga zakończyła swoją rywalizację na Orliku w Tłuszczu. Od 6 kolejki swoje spotkania będzie rozgrywać na boisku w Zabrodziu. Kibiców gorąco zapraszamy do wspierania swoich drużyn! Najbliższa kolejka już w niedzielę 15 maja na orliku w Zabrodziu. Zapraszamy od godziny 9:00!