Analizy GPS

poniedziałek, 02 listopad 2020 21:48

Karol Chmiel - raport z analizy GPS Wyróżniony

Na pierwszy warsztat w ramach analizy GPS wzięliśmy chłopaka, który już na początku ligi mocno rzucił się nam w oczy. Chłopak ma 16 lat – jest najmłodszy w zespole, to jego debiut podobnie jak zespołu w  rozgrywkach. Mowa o Karolu Chmiel – napastniku Amareny United. Wg nas Karol to idealny materiał na świetnego snajpera. Karol mimo młodego wieku lideruje w klasyfikacji strzelców w Lidze A2. Pokazał nam dotychczas że jest wszechstronnym zawodnikiem. Potrafi świetnie wykończyć akcję oraz sam je inicjuje. Dodatkowy atut – stałe fragmenty gry.

Analizę gry Karola przeprowadziliśmy w meczu gdzie jego zespół mierzył się z liderem. Mecz był przegrany. Karol mimo porażki zapisał się w statystykach. W drugiej połowie zdobył trzy bramki.

Poniżej zestaw statystyk Karola z dnia 11 października 2020 godzina 10:00. Raport meczowy dostępny jest TUTAJ.

1. Dystans

Karol w meczu przebiegł 3900 metrów – 3,9km. Czy to mało czy to dużo? Czas pokaże na tle innych kolegów. Na wysokiej intensywności czyli prędkość pomiędzy 13 a 21 km/h – 453 metry, co stawnoi 12% całości dystansu w meczu. 66% dystansu Karol „spacerował i był mniej aktywny” – prędkość poniżej 7 km/h. Pozostały dystans to jogging – prędkość pomiędzy 7 a 13 km/h.

Dystans Karol Chmiel - GPS

1. Zdarzenia

Cały dystans możemy przełożyć na ilość zdarzeń w meczu. Wszystkich zarejestrowanych zdarzeń miał 317. Na wysokiej intensywności 35 zdarzenia. Łączna wartość tych zdarzeń to wspomniane 453 metry przebiegnięte. Na niskiej intensywności mamy 89% całości zdarzeń – 282 zdarzenia.

Zdarzenia Karol Chmiel - GPS

1. Sprinty

Karol zanotował w tym meczu tylko jeden sprint. Był on w 44 minucie. Miał 5 metrów i Karol uzyskał w nim prędkość ponad 22 km/h.

Sprinty Karol Chmiel - GPS

1. Heatmapa

Karol w meczu który był ciężki dla jego zespołu musiał znacznie więcej pracować defensywnie w środku pola. Stąd aż 63% czasu spędzonego w tej strefie boiska. Jeśli chodzi o strony boiska to dominowała lewa flanka.