wtorek, 30 kwiecień 2024 19:11

Wpadka Magnattu, demony Klimagu i pewniaczek WKS!

Pogoda tego dnia była przysłowiową truskawką na torcie! 4 kolejka dała nam sporo odpowiedzi na pytania kto w jakiej formie jest tej wiosny a kto tej formy po zimie jeszcze nie odzyskał! Było blisko do wpadki Klimagu i tym samym obudzenie demonów z początku kwietnia, był świetny mecz otwierający drugą ligę oraz pewne zwycięstwo WKS! Zaczynamy relacje 4 kolejki drugiej ligi!

Magnatt – głową w mur!

W ramach czwartej kolejki Ligi Bobra 24 edycji na obiekcie na osiedlu Hibnera doszło do emocjonującego starcia pomiędzy Oknotech Radzymin a Magnattem. Magnatt, który rozpoczął mecz z dużym animuszem, szybko udowodnił swoją przewagę, zdobywając bramkę już w trzeciej minucie po błędzie Czajki. Motorek i Markowski wykończyli tę akcję – perfekcyjnie. W pierwszej części połowy to właśnie Magnat dominował na boisku, tworząc liczne okazje podbramkowe i zmuszając zespół Oknotech do defensywy.

Mimo początkowej przewagi Magnattu, Oknotech z czasem zaczął odzyskiwać inicjatywę, co zaowocowało bramką zdobytą przez Artura Guza tuż przed przerwą. Guz wykorzystał swoją szansę, zdobywając tzw. bramkę kontaktową, która pozwoliła zespołowi złapać oddech i wrócić do gry.

Nie można jednak nie wspomnieć o fenomenalnym golu Seweryna z Magnattu, który zaskoczył wszystkich obecnych na stadionie. Jego trafienie z pozycji, z której piłka zdawała się nie mieć szans na znalezienie się w siatce, dodało meczowi dodatkowych emocji. A na pewno ożywiło mocno ławkę rezerwowych! Serweryn zaprzeczył wszelakim prawo fizyki w tej akcji.

Na koniec pierwszej połowy wynik 2-1 dla Magnattu obiecywał jeszcze więcej emocji w drugiej części spotkania.

Druga połowa spotkania to prawdziwy popis skuteczności i determinacji ze strony zespołu Oknotech, który z impetem rozpoczął celne i skuteczne odstrzeliwanie bramki rywala.

Artur Guz okazał się kluczową postacią w początkowych minutach drugiej połowy, przyczyniając się do dwóch trafień – sam strzelając jedną bramkę oraz asystując Pawłowi Wojciechowskiemu przy kolejnej. Wojciechowski, bramkarz grający w polu z konieczności, wykazał się nieoczekiwaną wszechstronnością, zdobywając łącznie trzy gole, co uczyniło go zawodnikiem meczu.

Patek Czajka, obudziwszy się pod koniec meczu, również wywarł znaczący wpływ na przebieg gry, skutecznie współpracując z Wojciechowskim i tym samym lekko odkupując tą felerną akcję z 3 minuty meczu. Solidna obrona, w której wyróżnili się Przemek i Krzysiek Lewandowski, pozwoliła Oknotech na utrzymanie przewagi i skuteczne zneutralizowanie ataków Magnattu.

Magnatt, mimo przewagi w pierwszej połowie i licznych akcji bramkowych, nie zdołał przełożyć swojej dominacji na efektywne wykorzystanie szans, co finalnie przesądziło o ich porażce. Sebastian Laskowski i Jacek Markowski, pomimo prób przełamania obrony przeciwnika, nie znaleźli sposobu na zdobycie więcej bramek. Mecz ten pokazał, że determinacja i skuteczność w kluczowych momentach są niezbędne do odniesienia zwycięstwa, co Oknotech udowodniło w imponującym stylu i dokonało remontady w iście barcelońskim stylu!

Czy WKS wytrzyma tempo?

Mecz pomiędzy WKS Ostrówek a Czarną Watahą zakończył się absolutną dominacją WKS, które zdecydowanie kontrolowało przebieg spotkania, zwyciężając ostatecznie 10-1. WKS zaimponował skutecznością, sukcesywnie zdobywając bramki i nie dając przeciwnikom wielu szans na zdobycie punktów. Patryk Padamczyk, uznany za zawodnika meczu, był jednym z kluczowych graczy, który swoją grą przyczynił się do tego triumfu choć na wyróżnienie zasługuje cała ekipa WKS.

Podczas pierwszej połowy meczu między WKS a Czarną Watahą, drużyna WKS zdecydowanie przejęła kontrolę nad grą, prowadząc do przerwy z wynikiem 4-0. WKS, który rozpoczął mecz w pozycji defensywnej, szybko zyskał przewagę, konsekwentnie budując swoje akcje od własnej bramki. Dzięki skrupulatnemu rozgrywaniu piłki, zespół zdołał wypracować cztery gole, w tym dwa szczególnej urody, z których jeden zdobył Franek Oleksiak po asyście Mastarelczuka z rożnego, a wcześniej na listę strzelców wpisał się także Kacper Przybyło solidnym uderzeniem z lewej nogi.

Z kolei Czarna Wataha, pomimo kilku prób ataku, nie potrafiła znaleźć skutecznych sposobów na zagrożenie bramki przeciwnika. Brak obecności kluczowego zawodnika, Piotra Bobera, który mógłby wprowadzić większe zagrożenie w ofensywie, zdecydowanie odbił się na jakości i skuteczności ataków zespołu. Do przerwy Czarna Wataha nie zdołała zrealizować żadnej z prób na bramkę WKS, pokazując brak pomysłów na przełamanie solidnej obrony przeciwnika. WKS, grając z rozwagą i systematycznie budując przewagę, zasłużenie prowadził w tym meczu, dominując zarówno w aspekcie taktycznym, jak i technicznym.

WKS wykazał się nie tylko skutecznością, ale również pewnością siebie na boisku, momentami wręcz bawiąc się z rywalem, co podkreśla ich wyższość techniczną i taktyczną w tym meczu. Zasłużone zwycięstwo pozwala WKS utrzymać pozycję lidera ligi i z optymizmem patrzeć w przyszłość, mając realne szanse na zdobycie medalu w 24 edycji ligi.

Klimag i demon z przeszłości

W intensywnym i dynamicznym meczu Klimag ostatecznie zdołał odnieść zwycięstwo nad ZKS Lucynów, mimo że nie obyło się bez trudności. Wynik końcowy 7-5 świadczy o dużej walce i nieprzewidywalności tego spotkania. Stare demony Klimagu dały o sobie znać w drugiej połowie, kiedy to drużyna ta została zmuszona do cofnięcia się głęboko na własną połowę pod presją ataków ZKS Lucynów.

Pierwsza połowa ostatniego meczu drugiej ligi pomiędzy Klmagiem a ZKS Lucynów zakończyła się dynamicznym i zaskakującym wynikiem 6-2 na korzyść Klimagu. Mecz rozpoczął się niespodziewanie od szybkiego gola Bartka Bali z ZKS Lucynów, który już na wstępie dał przewagę swojemu zespołowi. Jednakże Klimag, nie dając za wygraną, szybko przejął inicjatywę na boisku i zaczął dominować.

Kasper Wierciński stał się kluczową postacią w drużynie Klimagu, znacząco przyczyniając się do zepchnięcia przeciwników do defensywy. Seria ataków i konsekwentne wykorzystywanie błędów obrony ZKS Lucynów, w tym samobójcza bramka Pawła Meliona, pozwoliły Klimagowi na budowanie solidnej przewagi. Mateusz Muszyński wraz z Wiercińskim skutecznie zamieniali kolejne akcje podbramkowe na gole, podkreślając przewagę swojego zespołu.

Zakończenie pierwszej połowy z kolejną bramką, tym razem zdobytą przez ZKS. Autorem trafienia Karol Ciach z asystą Mateusza Powierzy, pokazały że czekają na nas jeszcze spore emocje. Na tym etapie meczu Klimag wykazał się znakomitą efektywnością i zdolnością do wykorzystywania każdej szansy na zdobycie bramki.

W drugiej połowie Piotrek Miętus, który nieoczekiwanie musiał stanąć między słupkami bramki Klimagu przez cały mecz, miał bardzo trudne zadanie. Musiał wielokrotnie interweniować i aż trzykrotnie, wyjmując piłkę z siatki w drugiej połowie. ZKS Lucynów nie ustawał w naporze, starając się doprowadzić do wyrównania i zmierzać do remisu 6-6. Jednak wszystkie ich wysiłki na niewiele się zdały, kiedy Mateusz Kowalczyk, w kluczowym momencie meczu w 49. minucie, wykorzystał zamieszanie w polu karnym i przesądził o zwycięstwie Klimagu, zdobywając siódmą bramkę dla swojego zespołu.

Mecz pokazał, że mimo znaczącej przewagi w pierwszej połowie, Klimag musiał skupić wszystkie siły, aby odeprzeć powrót ZKS Lucynów i zabezpieczyć trzy punkty.

Czytany 306 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 kwiecień 2024 19:15