AKTUALNOŚCI

czwartek, 22 lipiec 2021 08:35

Dziennikarze - pierwszy rywal! Wyróżniony

Napisał

W poniedziałek poznaliśmy rywala w pierwszej fazie okręgowego Pucharu Polski. Jakoś wielkich oczekiwań nie mieliśmy co do rywali bo to jest pierwsza nasza przygoda z tymi rozgrywkami, a po drugie MZPN nie prowadzi jawnego rejestru drużyn. Zatem podeszliśmy do tego kolokwialnie mówiąc – na miękko. Po losowaniu wśród było już więcej emocji w naszym zespole. Los sparował naszą kadrę z kadrą dziennikarzy polskich.

Co możemy napisać o naszym rywalu? Kto w kadrze gra? Jak przebiegała ich przygoda w PP w poprzednich latach? Sprawdźmy to!

Reprezentacja dziennikarzy tak brzmi nazwa naszego rywala. Profil zespołu na FB - https://www.facebook.com/FootballMediaTeamPL oraz ich website - https://www.reprezentacjadziennikarzy.pl/. Na stronie rywala możemy przeczytać –

„Jesteśmy grupą przyjaciół z mediów: prasy, radia, telewizji i internetu. Łączy nas miłość do futbolu. Piłkę lubimy oglądać, ale też lubimy w nią grać.”

– czyli podobnie jak MY z ta różnicą, że my również organizujemy grę w piłkę.

Kadra naszego rywala wygląda niesamowicie z perspektywy widza telewizyjnego. Jeśli ktoś oglądać nasze krajowe stacje sportowe to większość postaci ze szklanego ekranu z pewnością znajdzie w kadrze dziennikarzy. Zacznijmy od bramki a w niej gwiazda programu Turbokozak Canal+ - Gabor. Idąc dalej pozycjami – obrona – Pan Tomasz Zubilewicz. Przyznać się kto nie zna Pana „pogodynki” z TVN?! Obok Pana Tomasza na pozycji obrońca występuje Żelisław Żyżyński który w zeszłym roku odszedł z redakcji Canal+ i przeniósł się na słoneczny Zanzibar. Ale kto wie, czy nie zrobi nam psikusa i wpadnie na meczycho? Trzecim dobrze znanym obrońcą powinna być postać – Marcin Lepa z Polsat Sport. Jako defensywny pomocnik – Filip Surma. Brat Łukasza, dobrze znanego piłkarza warszawskiej Legii. Dziennikarz Canal+, świetnie znany z Ekstraklasy, który w kadrze dziennikarzy ma już ponad 50! Formacja pomocy w kadrze dziennikarzy jest dosłownie gwiazdorsko obsadzona! Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak, Rafał Dębiński oraz Cezary Olbrycht, którego niektórzy z nas mieli okazję podziwiać przy okazji Mistrzostw Polski Super Liga 6. Na szpicy w kadrze widzimy również znanych i lubianych, czyli Robert Błoński z redakcji Przeglądu Sportowego oraz Mikołaj Kruk z Eleven Sport. Można śmiało powiedzieć, że to zacnie zagrać przeciwko takim nazwiskom.

Jak szło naszemu rywalowi w meczach Pucharu Polski w roku ubiegłym? Sprawdzamy historię na stronie 90minut.pl. W pierwszej rundzie ekipa dziennikarska mierzyła się z zespołem Juland Domki Warszawa. W meczu bezapelacyjnie lepsi byli panowie, którzy na co dzień pracują w redakcjach dziennikarskich. Wynik spotkania 8-0. Z tego co czytamy na stronie rywala to był to trzeci rok z rzędu z awansem do II rundy. Czy w tym roku również będzie tak łatwo? Jak czytamy zespół Juland Domki na co dzień rywalizuje na małym boisku typu Orlik… Upsss… Patrząc dalej na przygodę chłopaków z kadry dziennikarzy widzimy, że w drugiej rundzie odpadli z zespołem z Karczewa. Przegrywając z nimi 6-0. Zerknijmy szybko jak wyglądała ich przygoda w roku 2019. Tu w pierwszej rundzie zespół dziennikarzy zagrał z zespołem Młoda Ochota Warszawa. Ekipa z warszawskiej dzielnicy również na co dzień grywa w jednej z warszawskiej lidze szóstek na małym boisku typu Orlik. Rodzi się pytanie – czy mamy tyle czasu by nauczyć się gry na dużym boisku? W kolejnej rundzie podobnie jak w 2020 ekipa dziennikarzy odpadła. Wyeliminował ich zespół o nazwie Zły Warszawa (https://www.facebook.com/akszly) który grywa w A klasie.

W jaki sposób możemy podsumować naszego rywala? Na co zwrócić uwagę? Hmmm… Nie będzie łatwo. Ekipa dziennikarzy trzykrotnie przechodziła pierwsza rundę. Pokonywała ekipy, które na co dzień grywały na orlikach w szóstkach. Jakby to powiedział jeden z celebrytów – My tanio skóry nie sprzedamy! Teraz sparingi i zaprzyjaźnienie się z zieloną trawą na dużym boisku!

A co się stanie gdyby udało się przejść pierwszą rundę? W drugiej czeka na nas już drugi zespół Mazura Radzymin! I ten mecz na 99% odbyłby się w Tłuszczu zapewne przy pełnych trybunach z całą oprawą ligową! A gdyby jakimś cudem udało się osiągnąć tak spektakularny sukces i przejść rezerwy Mazura to w trzeciej rundzie czeka na nas kolejna medialna perełka – ekipa Krzysztofa Stanowskiego – KTS Weszło Warszawa! To losowanie było dosłownie – wyborne!

Czytany 782 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 kwiecień 2022 18:50

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Wybierz kategorię

Najpopularniejsze

 

Sponsor strategiczny ligi

Patron honorowy ligi

Partnerzy

Kontakt

Lokalizacja: 05-240 Tłuszcz, ul. Łąkowa 1

Email: kontakt@ligabobra.pl

Telefon: 603-077-025

Website: www.ligabobra.pl

Zostaw do siebie kontakt

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail z najnowszymi informacjami.
© IT4 Polska Liga Bobra. All Rights Reserved. Designed By BTKSYSTEMS