środa, 07 wrzesień 2011 22:37

Relacje z 1 kolejki - 1 ligi Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

relacjePierwszoligowcy rozpoczęli swoje zmagania po godzinie 14.Od razu w pierwszej kolejce "klasyk ligowy", czyli Klonowe Liście przeciw Balcerak Skład. Jak spisali się mistrzowie I edycji w starciu z wicemistrzami oraz w jakiej formie są pozostałe drużyny?Wszystkich ciekawych zapraszam do lektury poniższych, krótkich relacji.

MEDIATRY    vs    SIATKARZE

5    :    1

W poprzedniej edycji podczas meczu tych drużyn strzelono łącznie 10 goli.Wówczas wygrali MediaTRY 7:3.Zatem Siatkarze z pewnością chcieli się zrewanżować.Zaczęli od zdecydowanych ataków na bramkę rywali.Zawodnicy z Wołomina nie pozostawali dłużni.Z korzyścią dla widowiska ,gra była toczona na całej szerokości i dlugości boiska.Do 21 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis.W owej min.Krzysiek Rozbicki zdobył gola na 1:0.W ciągu następnych studwudziestu sekund jeszcze dwukrotnie pokonał Rafała Cioka.Trzeba przyznać że ten wyczyn robi wrażenie.W piątej min.po przerwie było już 4:0 dla MediaTRY, po sprytnym uderzeniu Tomka Iwańskiego z wolnego.W 40 min. ponownie Tomek Iwański i gol na 5:0.Autorem honorowego trafienia dla Siatkarzy był Hubert Sędziak.Miało to miejsce w 46 min.Jak wspomniałem było dobry, szybki mecz.Na słowa uznania zasługują obaj bramkarze.Świetnie, mimo straty pięciu goli, zagrał Rafał Ciok.Jego vis a vis Maciek Sowa, także kilkakrotnie ratował swój zespół od utraty bramek.Obu ekipom życzę powodzenia w kolejnych spotkaniach.

FC  KLONOWE  LIŚCIE   vs   BALCERAK  SKŁAD

3   :   2

"Klasyk" , tak wypada nazwać konfrontację między tymi zespołami( mimo krótkiej historii rozgrywek ). Przypomnę że w poprzednim sezonie Klonowe Liście wygrały 2:1.Kibice licznie zgromadzili się by obejrzeć kawał dobrego futbolu.Zcaczęło się dobrze dla Balcerak Skład.Już w 2 minucie na 1:0 trafił Dominik Balcerak.To zwiastowało emocje w tym spotkaniu.Proszę o wybaczenie ale z przyczyn niezależnych odemnie w dalszej części relacji niestety nie mogę podać kolejności oraz minut w których strzelano bramki.Znam jedynie autorów.We wspominanym już meczu tych drużyn z wiosny było ostrrro.Tym razem już spokojniej, z zamiarem stworzenia dobrego widowiska.Drugą bramkę dla Balcerak Skład zdobył Tomek Balcerak.Zwycięstwo Klonowym Liściom dali swoimi trafieniami Jarek Białek oraz Konrad Bylak, strzelec dwóch bramek.Pod koniec meczu doskonałą okazję do remisu zaprzepaścił Dominik Balcerak, niewykorzystując rzutu karnego.Bartek Kurek obronił strzał "Domela".Chwilę później arbiter zakończył mecz.Dla wszystkich oglądających to spotkanie było oczywiste że grają główni faworyci do tytułu.Chyba że ktoś pokusi się o mega niespodziankę.

SPARTA  ADELIN   vs   ZNAJOMI  SĘDZIEGO

3  :   5

Absolutnie nic niezapowiadało takiego obroty spraw, jakie miały miejsce w tym pojedynku.Sparta po 15 minutach prowadziła 3:0.W 4 min.Paweł Głuszek strzelił bramkę numer 1.Kolejne dwa trafienia dla Adelina były dziełem Kamila Gizy.Jak się okazało, nie udało się im prowadzenia utrzymać.Znajomi Sędziego podnieśli się z kolan w drugiej części tego ciekawego meczu.W pierwszej odsłonie stać ich było jedynie na honorowe trafienie Michała Denocha z 19 minuty.Po przerwie grały obie drużyny, lecz gole zdobywali zawodnicy tylko jednej z nich.W 28 min.Przemek Kielak na 2:3.Do remisu doprowadził Irek Pazio w 32 min.Dwie min. później najładniejsza bramka tego spotkania.Tomek Dzięcioł soczystym uderzeniem z woleja pokonał bramkarza rywali.Zrobiło się 3:4 dla Znajomych.W 42 min. rezultat ustalił Maciek Denoch.Zawodnicy z Adelina próbowali cały czas pokonać Łukasza Pawełasa, lecz ten znakomicie bronił.Dobrze w bramce Sparty spisywał się Michał Laskowski z konieczności stojący między słupkami.Czyżby klątwa Sparty Adelin powróciła? Oby nie, lecz skojarzenie z pierwszą edycją nasówa się samo.Na pewno kolejnych meczach udowodnią swoje umiejętności.Brawa dla Znajomych za walkę , mimo wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

TWWD  UNITED   vs   WOLNI  STRZELCY

2   :  6

Następny mecz tej kolejki, również mógł się podobać.Choćby z tego względu że ekipa TWWD grała zgoła innaczej niż wiosną.Po za tym padło sporo goli a to w piłce liczy sie najbardziej.W 11 minucie Paweł Mikołajek strzela na 1:0 dla Wolnych Strzelców.Trzy min. później do remisu doprowadza Adrian Szymaniak.17 min.Bartek Kulbicki skutecznie strzela z rzutu wolnego i jest 2:1 dla WS.Na 3:1 podwyższa Paweł Mikołajek w 24 min.W 7 minucie po przerwie 4:1 po golu Bartka Kulbickiego?W 37 min.bramka numer "5" po trafieniu Daniela Domańskiego.41 min.drugi gol dla TWWD.Piękne uderzenie z dystansu Damiana Chudego.Rezultat ustalił skuteczny Paweł Mikołajek.Zatem skończyło się 6:2 dla Wolnych Strzelców.Widać spory progres w grze młodzieży z TWWD.To dobry prognostyk na przyszłość.Ekipa Andrzeja Pałasia wygrała zasłużenie.Rozmiary zwycięstwa mogły być wyższe, lecz trochę zawiodła skuteczność.Bramkarz TWWD Adam Roguski również im strzelania bramek nie ułatwiał.

FC  TU-TU    vs    FC   KRUSZE

3   :   4

Ostatni mecz niedzieli 4 września.Wyrównane spotkanie, trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra.Widzów dużo , bo przecież grały "tutki".O to chodzi by dopingować swoim drużynom.( zachęcamy do tego z całą mocą)W 2 minucie Krusze wychodzi na prowadzenie po strzale Michała Maciejczuka.10 min.remis , strzelcem Michał Wronka.W 12 min.rzut karny dla Krusza na gola zamienia Krzysztof Lewandowski.Cztery minuty później znowu remis.Tym razem Łukasz Wierzbicki "Xavi" świetnie strzela z rzutu wolnego.W 30 min.kolejny rzut karny w tym spotkaniu.Krzysztof Lewandowski nie myli się i tym razem.Wynik 3:2 dla Krusza.39 min.na 4:2 podwyższa Michał Maciejczuk.W 45 min.kontaktową bramkę zdobył Kamil Klepacki.Do remisu już nie udało się doprowadzić , mimo co najmniej kilku okazji.Więc minimalnie lepsi okazali się FC Krusze.Słowa uznania dla FC Tu-Tu , za walkę do ostatnich sekund.

Podczas tej kolejki ujawnił nam się samorodny talent.Śmiem twierdzić że na miarę co najmniej Bożydara Iwanowa.Sprawozdawca i komentator sportowy Dominik Balcerak.Znajomość tematu i pecyzyjne prowadzenie akcji sprawiło widzom dużo radości.( zwłaszcza zachęcanie do wrzucania datków dla Ojca R.   ;-)).Może to fajny pomysł by każdy z nas mógł spróbować swoich sił przed mikrofonem.Napewno nie łatwo będzie dorównać redaktorowi Balcerakowi ale myślę że warto spróbować.Następną rzeczą którą chciałem wyróżnić, to kolory.Wreszcie na Orliku cała paleta barw.Niemal wszystkie kolory tęczy.Brawo ligowcy! postaraliście się.Mnie osobiście najbardziej spodobały się nowe stroje Znajomych Sędziego.( niczym Anderlecht Bruksela , przez swoich kibiców nazywani fiołkami).Wszystkim drużynom życzę powodzenia w kolejnych meczach II Edycji Ligi Bobra.

Czytany 1848 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 sierpień 2013 20:13