środa, 26 kwiecień 2023 17:42

Na pięć spotkań rozegrano trzy...hit kolejki na remis!

Druga kolejka ligowych zmagań na wyszkowskim boisku przebiegła dość szybko. Z zaplanowanych pięciu spotkań odbyły się tylko trzy. Jedna z ekip z Małkini nie stawiła się na boisku oraz ku zdziwieniu wielu kibiców na boisku nie pojawili się zawodnicy GS Zabrodziaczka - stawiło się tylko pięciu graczy. Jednak cały niedosyt związany z brakiem dwóch spotkań wynagrodziło nam spotkanie Wyszków FC z Pascal FC Widelec. Spotkanie godne walki o tytuł mistrza i śmiało po tym meczu można stwierdzić, że to właśnie jedna z tych dwóch ekip w tym sezonie podniesie puchar. Bo obszerniejsze relacje z drugiej kolejki zapraszamy do tekstu poniżej.

WSZYSCYDOLASKI - FC XD

Drużyna z Małkini nie stawiła się na boisku, FC xD wygrywa walkowerem.

MTS Wyszków - BIALI RYCERZE

Drugą kolejkę rozpoczynamy dość nietypowo, ze względu na walkower w pierwszym spotkaniu. Od pierwszych minut spotkanie mocno zacięte, na wysokim poziomie sportowym. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 20. minuty. Po asyście Marcina Kowalczyka do bramki trafia Krystian Skoczeń. Worek z bramkami się rozwiązał, piłkę w siatce umieścił w 22. minucie Marcin Kowalczyk. Zawodnicy na przerwę zeszli z wynikiem 2:0 dla MTS Wyszków. W drugiej połowie kibice również musieli trochę poczekać na bramkę. W 36. minucie z rzutu wolnego bezpośrednio do bramki trafia Marcin Kowalczyk. W 38. minucie do bramki trafia Mariusz Wojtkowski mobilizując zawodników Białych Rycerzy - 3:1. W 43. minucie Marcin notując hattricka przekreśla marzenia Rycerzy o 3. punktach - 4:1. Mecz kończymy wynikiem 4:1 dla MTS Wyszków.

AM MEBLE – FC TANTOS

W kolejnym spotkaniu drużyna AM Meble podejmowała nową ekipę w naszej lidze - FC Tantos. Panowie mocne rozpoczęli spotkanie, ponieważ już w 5. minucie obie ekipy zanotowały po trafieniu. W 16. minucie Maciej Sklodowski trafił do bramki ustalając tym strzałem wynik do przerwy - 1:2 dla FC Tantos. Drugą połowę lepiej rozpoczęła drużyna z Małkini. Damian Kopacz podnosi na 1:3 w 28. minucie. Tomasz Świętoń zdobywa bramkę kontaktową w 32. minucie podtrzymując szanse na 3 punkty. Na wyrównanie kibice musieli poczekać ledwie trzy minuty - Marcin Gałązka po rykoszecie umieszcza piłkę w siatce. To spotkanie kończymy wynikiem 3:3 i AM Meble oraz FC Tantos dzielą się punktami.

WYSZKÓW FC- PASCAL FC WIDELEC

Spotkanie numer trzy to jeden z lepszych meczy w tym sezonie. Pełne trybuny mogły tylko to potwierdzić. Obie ekipy od pierwszych sekund były nastawione tylko i wyłącznie na trzy punkty. W 4. minucie wynik otwiera Mastalerek - 1:0 dla Wyszków FC. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla WFC, skromna zaliczka na poczet drugiej połowy. W drugiej połowie Pascal wyrównuje po strzale Łukasza Kowalczyka. To co działo się na boisku w drugiej części spotkania ciężko opisać słowami, zebrani kibice w ciągu minuty zobaczyli po bramce dla WFC oraz Pascala. Żadna z drużyn nie odpuszczała choćby na sekundę. Skromną kolejkę w ilość meczy doskonale wynagrodzili nam zawodnicy obu ekip. Wynik meczu 2:2 może nie jest satysfakcjonujący dla żadnej z drużyn pod względem tabeli, ale po rozmowie z zawodnikami każdy przyzna rację, że mecz był naprawdę świetnym widowiskiem i to właśnie w jednej z tych drużyn można szukać mistrza 8. edycji PLPN.

GS ZABRODZIACZEK - SKUSZEW

GS Zabrodziaczek nie miał wystarczającej liczby zawodników do rozegrania spotkania. Skuszew wygrywa spotkanie walkowerem.