wtorek, 18 kwiecień 2023 18:50

Nowy sezon wystartował i w Wyszkowie!

Oficjalnie ruszyła już 8 edycja Wyszkowskiej Ligi Szóstek. Wyszkowska liga przyzwyczaiła nas do tego, że co edycję coś się w niej dzieje. Tym razem mamy kilka roszad w składach, do ligowych zmagań nie przystąpiła drużyna FC Ultimatum Wyszków oraz mamy dwie nowe ekipy i to drużyny, które na ligowe boisko mają kawałek drogi. Kto zdobędzie tytuł mistrza 8 edycji? Wiosenną edycję ligowych zmagań w ramach 8 edycji oficjalnie otwieramy!

Wyszków FC - AM Meble

Wiosenne rozgrywki w ramach 8 edycji rozpoczynamy spotkaniem dobrze znanych drużyn na wyszkowskim boisku. Wyszków FC mierzy się z drużyną AM Meble. Wynik w 3. minucie otwiera Arkadiusz Kujawski - nowy nabytek drużyny. Arek w tym spotkaniu jest w gazie i w 16. minucie dokłada drugą bramkę po asyście Andrzeja Akiera. Wynik na 3:0 w pierwszej połowie ustala Dawid Tryc strzałem sprzed pola karnego. Druga połowa rozpoczęła się delikatniej względem pierwszej. W 32. minucie na 4:0 wynik podnosi Albert Jachimowski po asyście Dawida Tryca. Wyszków do samego końca pewnie kontrolował przebieg spotkania z drobną wpadką w 38. minucie którą wykorzystał Dominik Tymiński. Wynik końcowy ustala Tomasz Świętoń, Wyszków FC wygrywa 6:2.

FC xD - Skuszew

W drugim spotkaniu FC xD rywalizowało z drużyna Skuszew. Jak w poprzednich sezonach tak i w tym FC xD przyjeżdża z mocno okrojonym składem, a Skuszew przyjeżdża z mocną ekipą. W 13. minucie bramkę na 0:1 zdobywa Dominik Penkul. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:1 - spotkanie mocno fizyczne. W drugą połowę lepiej wchodzi Skuszew i ponownie za sprawą Dominika Penkula wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. W 38. minucie bramkę kontaktową zdobywa Patryk Sobolewski - 1:2 dla Skuszewa. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Na 1:3 podnosi Patryk Borkowski, a zaledwie po minucie FC xD strzela bramkę na 2:3 i nie odpuszczają do końca spotkania. Mimo prób FC xD przegrywa swoje spotkanie.

GS Zabrodziaczek  – Biali Rycerze

W trzecim spotkaniu spotykają się GS Zabrodziaczek z Białymi Rycerzami (ex RP Granit). Spotkanie od pierwszych minut na wysokim poziomie. Wynik otwierają Biali Rycerze w 14. minucie, ale prowadzą niespełna minutę. Karol Chmiel doprowadza do remisu. Druga połowa nie obfitowała w wiele okazji. Dopiero w końcówce spotkania GS Zabrodziaczek wykorzystał dwie sytuacje i zamienił je na bramki. Zabrodziaczek wygrywa 3:1.

FC Tantos - WszyscyDoLaski

Jedno z ostatnich spotkań podczas pierwszej kolejki w ramach 8 edycji WLS to spotkanie debiutujących ekip w naszych rozgrywkach. FC Tantos - drużyna z doświadczonymi zawodnikami - podejmował drużynę o dość ekscentrycznej nazwie, WszyscyDoLaski - proszę sobie nic nie wyobrażać. Pierwsze spotkanie obu ekip nie obfitowała w wiele finezyjnych zagrań. Panowie rozegrali spotkanie w systemie sześciu na sześciu, ze względu na problemy kadrowe. Taka postawa mogła wynikać w głównej mierze z tego, że obie ekipy debiutowały na wyszkowskim boisku i właśnie oni mieli najliczniejszych obserwatorów, ponieważ każdy był ciekaw co ów ekipy zaprezentują. Zdania kibiców są podzielone. Na ogromne wyróżnienie zasługuje Damian Kopacz z drużyny FC Tantos. W pierwszej połowie Damian delikatnie spóźnił się na spotkanie, ale po szybkim wejściu na boisko udowodnił swoją wartość i mocno przyłożył się do zwycięstwa swojej drużyny. FC Tantos wygrało spotkanie wynikiem 5:4. Obie ekipy raczej w pierwszym swoim sezonie nie zawojują naszej ligi, ale historia zna już drużyny, które w debiutanckich sezonach miały mocne problemy, a w kolejnych edycjach walczyły o podium. Jak to będzie wyglądało w przypadku drużyn FC Tantos oraz WszyscyDoLaski? Czas pokaże.

MTS Wyszków - Pascal FC Widelec

Spotkanie zostało oficjalnie rozegrane i zaliczone. Decyzja kapitana MTS została przekazana nam w poniedziałek po wcześniej przyznanym walkowerze. Organizator przychylił się do propozycji obu drużyn. Cała sytuacja została wyjaśniona.

Ostatnie spotkanie w ramach pierwszej kolejki 8 edycji zmagań na wyszkowskim boisku to spotkanie MTS Wyszków, które po dość dobrym sezonie w Tłuszczu przenosi się na boisko w Wyszkowie, z bardzo doświadczoną drużyną Pascal FC Widelec. Mecz bardzo dobrze zaczął się dla ekipy Pascala, która w 6. minucie spotkania za sprawą Łukasza Damętko prowadziła 2:0. W 7. minucie meczu do bramki przeciwnika trafia Marcin Romanowski zdobywając bramkę kontaktową dla MTS. Pierwsza połowa w dalszym ciągu obfitowała w sytuacje po obu stronach boiska. W 18. minucie podanie Krystiana Skocznia wykorzystuje Karol Witkowski doprowadzając do remisu. Sprawy w swoje ręce ponownie bierze Damętko i notuje swoje trafienie numer trzy w tym spotkaniu dając prowadzenie swojej drużynie do szatni 3:2. W drugą połowę zdecydowanie lepiej wchodzi drużyna Pascala. Po trafieniu dokłada Patryk Karłowicz i Marcin Bloch dzięki czemu ich drużyna wychodzi na prowadzenie 5:2. Jedyne co jeszcze udało się wywalczyć w tym spotkaniu drużynie MTS to bramka Krystiana, który wcześniej zanotował asystę. Spotkanie kończy się wynikiem 5:3 dla drużyny Pascala, ale ogromne brawa należą się również drużynie MTS, która bardzo mocno postawiła się przeciwnikowi, który jest bardzo mocnym kandydatem do tytułu mistrza.

Czytany 466 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 kwiecień 2023 19:49