wtorek, 26 wrzesień 2023 20:30

Jesienne granie czas zacząć!

Wreszcie nastała ta jakże wyczekiwana chwila przez wszystkich ligowców. Sezon 9 oficjalnie rozpoczęty! Tym razem na starcie stanęło 9 drużyn - ekipy z Małkini połączyły się i stworzyły jedną drużynę. Z tego co udało nam się zauważyć i ustalić latem na wyszkowskim rynku transferowym nie było nudy i dzięki temu mamy kilka ciekawych zmian w składach drużyn. Pierwsza kolejka zaczęła się z dość mocnym przytupem i już na starcie mieliśmy klasyk - Pascal FC Widelec kontra GS Zabrodziaczek. Skuszew musiał uznać wyższość nad drużyną Wyszków FC, która mocno rozbiła swoich przeciwników. Pozostałe spotkania zakończyły się raczej bez większych zaskoczeń, a po dokładniejsze relacje zapraszamy do tekstu poniżej.

Pascal FC Widelec - GS Zabrodziaczek

Nowy sezon na ligowym boisku zaczynamy prawdziwą truskawką na torcie! Pascal FC Widelec mierzył się z ekipą GS Zabrodziaczek. Tak jak każdy oczekiwał od tego spotkania emocji było pod dostatkiem. Bardzo dobrze w spotkanie weszła drużyna z Zabrodzia, która za sprawą Wrzaszczaka bardzo szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W 14 minucie bramkę kontaktową zdobył Jarek Wyszyński, który jest jednym z nowych transferów w ekipie Pascala. Pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 2:1 i to była tylko zapowiedź doskonałej drugiej części spotkania. Druga połowa zaczyna się również lepiej dla drużyny GS Zabrodziaczek. W 28. minucie do protokołu wpisuje się Chmiel - 3:1 dla GS. Niestety przy jednej z akcji na bramkę przeciwnika Karol doznał kontuzji i skromna ławka okroiła się jeszcze bardziej. Czabaj zdobywa bramkę kontaktową z rzutu karnego, a w 45. minucie Tomasz Cichocki doprowadza do remisu. W 48. do bramki trafia Damętko i w tym momencie zwycięstwo na start sezonu wypada z rąk drużynie z Zabrodzia. Pascal wygrywa 4:3.

FC Tantos - Biali Rycerze

W drugim spotkaniu FC Tantos rywalizowało z drużyną Biali Rycerze. W ekipie Tantosów doszło do kilku roszad w składzie, przyszły nowe twarze oraz zawodnicy znani z wiosennego sezonu. Udało się również ustalić, że w tym sezonie nie powinno być problemów z kadrą i Panowie zapewniali, że stawią się na każde spotkanie. Początek spotkania nie był zbyt łaskawy dla przyjezdnych, szybkie 0:3 mogło mocno podciąć skrzydła drużynie z Małkini. W drugiej części spotkania gra w wykonaniu drużyny FC Tantos wyglądała nieco lepiej i udało się coś wcisnąć do bramki przeciwnika, lecz nie starczyło to na dość dobrze dysponowanych tego dnia Rycerzy. Wynik końcowy 2:4 dla Białych Rycerzy.

FC xD  – AM Meble

Spotkanie numer trzy, FC xD kontra AM Meble. Na otwarcie wyniku kibice musieli czekać do 15. minuty - bramkarz AM Meble musiał skapitulować po celnym i silnym strzale Alana Penkula sprzed pola karnego. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana jeśli chodzi o sytuacje bramkowe, w ostatnich minutach pierwszej części spotkania do bramki na 1:1 trafia Patryk Śleszyński. W drugą połowę lepiej weszła ekipa AM Meble. W 28. minucie do bramki trafia Pakieła po dośrodkowaniu Śleszyńskiego, który ponownie wpisał się do raportu pomeczowego. Po kopaninie w środku pola karnego piłkę do bramki wbija Jakub Drzymała dając drużynie AM Meble prowadzenie 1:3. W ostatniej akcji meczu wynik na 2:3 ustala Alan Penkul, po celnym strzale z rzutu wolnego.

Wyszków FC - Skuszew

Ostatnie spotkanie w ramach pierwszej kolejki 9 edycji to mecz Wyszków FC kontra Skuszew. Wielu kibiców zacierało ręce na myśl o tym spotkaniu. Wyszków z tego co słyszeliśmy do końca zastanawiał się, czy wystartują w tej edycji, a Skuszew mimo szerokiej i mocnej kadry dalej boryka się z obecnością na meczach. Wiele osób stawiało, że będzie to świetne widowisko, ale raczej mało kto spodziewał się tak jednostronnego przebiegu spotkania. Wyszków FC w pierwszej połowie dosłownie przejechał się po Skuszewiakach strzelając im sześć bramek, na które nie udało im się ani razu nie odpowiedzieć! W drugiej części spotkania kibice nie zobaczyli nowego oblicza Skuszewa i Panowie z Wyszkowa dalej kontynuowali strzelanie. Drużyna ze Skuszewa dopiero w 40. minucie odpowiedziała bramką na 8:1, ale patrząc na czas oraz wynik było już zdecydowanie za późno. W 46. minucie do bramki trafia Patryk Borkowski i było to ostatnie trafienie tego dnia. Wyszków FC gładko pokonuje Skuszew wynikiem 8:2.

Czytany 363 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 wrzesień 2023 08:51