środa, 04 październik 2023 09:10

Karne jak u Ramosa!

Rozgrywki w ramach drugiej kolejki 9 edycji PLPN przyniosły dość sporo emocji. Swoje spotkania wygrali faworyci, ale nie obyło się również bez drobnych zaskoczeń. Ta kolejka to również pokaz jak nie wykonywać rzutów karnych. Na trzy karne podczas niedzielnych spotkań nie został wykorzystany ani jeden! Sam Ramos nie powstydziłby się takiego wyniku. Po bardziej szczegółowy opis zapraszamy do tekstu poniżej.

FC Tantos - Pascal FC Widelec

Otwieramy drugą kolejkę spotkaniem FC Tantos z Pascal FC Widelec. Na pierwszy rzut oka FC Tantos wyglądał dużo lepiej niż w poprzednich kolejkach. Liczna ekipa zapowiadała dobre spotkanie, a jak wiemy Pascal to naprawdę mocna drużyna i trzeba się na nich mocno zbroić. Wynik otwiera niezawodny Damętko po strzale w 5 minucie spotkania. Na 1:1 debiutancką bramke zdobywa Cezary Giziński. Połowę kończymy wynikiem 1:1. W drugą cześć spotkania lepiej weszła ekipa Pascala, która szybko zdobyła dwie bramki i bezpiecznie odsunęła się wynikiem od ekipy z Małkini. W drugiej połowie zdecydowanie wszystko się popsuło w szeregach Tantosu. Pascal pewnie wykorzystywał dezorganizację i zdobywał bramkę po bramce. W 45. minucie rzut karny dla ekipy Tantos pewnie wybrania Albert Głowacki - który w przerwie zmienił Kamila Przybysza, który zszedł z kontuzją. Wynik spotkania ustala Rafał Jaczewski na 1:7.

Skuszew - Biali Rycerze

Drugie spotkanie pomiędzy ekipami Skuszew i Biali Rycerze na papierze wyglądało na wyrównane. Wąska ławka rezerwowych Skuszewa nie zapowiadała zbyt dobrego wyniku. Biali Rycerze za to na prawdę z mocnym składem zameldowali się na boisku. Bramkę otwierającą spotkanie zdobywa Eryk Gąsecki. Pierwszą połowę kończymy wynikiem 1:0, po drużynie Skuszewa było już widać mocne zmęczenie. Druga część spotkania zaczęła się idealnie dla Białych Rycerzy. Faul w polu karnym na Łukaszu Blochu na bramkę wyrównującą mógł zamienić Borys Stepanenko. Niestety po niecelnym strzale, piłka odbija się od słupka i Skuszew dalej skromnie prowadzi 1:0. W 32. minucie wynik na 2:0 podnosi Wojtkowski, następnie dokłada bramkę na 3:0 w 44. minucie. Biali Rycerze zdobywają bramkę kontaktową po strzale Kowalewskiego. Końcówka spotkania to mega ofensywna gra po obu stronach. Drużyny odpowiadały sobie bramka za bramkę. Spotkanie po emocjonującej końcówce zamykamy wynikiem 5:2 - Skuszew rozegrał bardzo dobrze taktycznie to spotkanie oraz mądrze rozdysponował skromne siły w tym spotkaniu.

MTS Wyszków - FC xD

Spotkanie numer trzy to pierwszy mecz MTS Wyszków - w tym sezonie Panowie pauzowali w pierwszej kolejce - kontra FC xD. W ekipie Piotra Postka doszło do kilku zmian transferowych, kilku zawodników odeszło, a w ich miejsce udało pozyskać się dość mocne zastępstwa. Ekipa Alana ponownie ze skromną ławką rezerwowych musiała stawić czoła szerokiej kadrze MTSu. Bramkę otwierającą wynik zdobywa Alan Penkul po podaniu kolegi z obrony. W 17. minucie bramkę wyrównującą wynik zdobywa Karol Witkowski. W drugiej połowie po mega trudnym strzale Łady, MTS wychodzi na prowadzenie 2:1. W drugiej połowie niestety xD znów zabrakło sił i drużyna Postka pewnie zdobywała kolejne trafienia. Bardzo dobry występ Łady i Witkowskiego z przodu pola ustawiły wynik spotkania na 7:1.

Wyszków FC - AM Meble

Rozgrywki w tej kolejce zakończyliśmy spotkaniem Wyszków FC kontra AM Meble. W poprzedniej kolejce Wyszków bardzo dobrze wszedł w spotkanie i pewnie pokonał Skuszew. AM Meble również zanotowało zwycięstwo z ekipą FC xD. Początek spotkania i duża szansa dla ekipy Geskiego, niestety Matuszewski nie zamienił karnego na bramkę - to trzeci karny zmarnowany w tej kolejce! Pierwsza połowa była mega wyrównana, obie drużyny mocno obijały słupki w bramkach, lecz niestety nie udało się nic zamienić na bramkę. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 30. minuty, Dawid Tryc przejął piłkę i celnym strzałem otworzył wynik spotkania. Dawid jak widać dalej jest w gazie po poprzedniej kolejce i po dwóch minutach dokłada trafienie na 2:0. Te dwa trafienia rozwiązały worek z bramkami i Wyszków FC mocnym pressingiem zdobywał kolejne bramki. Wynik spotkania ustalony na 5:0, ekipa Geskiego dalej w gazie!

Czytany 475 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 październik 2023 09:13